Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ZZR 1200 ili Honda CBR 1100XX?

Recommended Posts

  • Drug član, 1354 postova
  • Lokacija: BGD

Ako moze savet onih koji su vozili ove motore ili ih dobro poznaju. Razlike, prednosti, mane i sve vezano za njih. Koji izabrati i zasto? Sta gledati prilikom kupovine specificno za oba modela, sto nije vec klasika kod kupovine svakog motocikla? 

 

Pitam za druga:P

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 376 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Kako mi je milo što si okrenuo situaciju, od izlaska iz sveta motora do nove aždaje. Sa srećom potraga.

A što se tiče dvojbe moj glas za Hondu. Jbg nerazumem se mnogo u mašine ali onako po srcu.

Promenio član shlem
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1354 postova
  • Lokacija: BGD
1 hour ago, shlem said:

Kako mi je milo što si okrenuo situaciju, od izlaska iz sveta motora do nove aždaje. Sa srećom potraga.

A što se tiče dvojbe moj glas za Hondu. Jbg nerazumem se mnogo u mašine ali onako po srcu.

Pa cim je ostao XJR to znaci da moze umesto njega da dodje sutra XX ili ZZR. Samo kazem :) Svi su ti motori slicnog cenovnog ranga i godista. 

 

Al ovo me bas zanima jel vozio neko, neki od ovih modela, i ako moze da me malo uputi. 

 

Ovo su vec stariji motori isto kao moj XJR, ali mi se svidjaju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2136 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 2 minuta, shoyyka je napisao:

Pretpostavljam da je @BokyBoy vozao nešto slično...

Čuli smo se mi već 

van foruma i izmenjali iskustva... :D

Inače, moje mišljenje, koliko god ja Kawasakijevac bio, izmedju ova dva motora moj izbor bi bio XX,

lepši, bolje kocnice... 

Jos ako je crna, mmmm... 

 

Screenshot-20230131-001330.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3192 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Imam jednog kolegu i drugara,voza XXa... sa'će u penziju,nije deb'o ali pivski stomak...pa Pule promeni u nešto da sediš uspravljenije...what?On je voli,baš voli...kraljica je zovu,ne bez razloga,uostalom svi su ok iz te CBR serije(Super blackbird)...Mislim ko voli to ležanje na njoj!Jedino to mi malo...

Sa srećom kupovina!

 

PS- i ja reših da napišem oglas,upalio računar da ne čukam sat vremena na fonu,kad ono...update,poveći...kad ga upalih,ne znam posle kol'ko vremena!Već dvajes' min. drna...idi bre...

wFhCRvo.jpg

 

Izvini na offu!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1354 postova
  • Lokacija: BGD
On 2/3/2023 at 4:10 PM, shlem said:

Zašto ti FJR-a nije u užem izboru?

Tako ce verovatno i biti. 

 

Tesko je naci dobro ocuvane modele iz ove teme i slicne (i Hayabusu npr). Jako tesko, po mom merilu u skladu sa mojim budzetom. 

 

FJR vec moze da se razmatra. A ima ono sto mi treba. 

 

Polako jos je zima. Kad otopli pa udari kriza, bice zajebano :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2136 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre sat vremena, Pingvin37 je napisao:

Tako ce verovatno i biti. 

 

Tesko je naci dobro ocuvane modele iz ove teme i slicne (i Hayabusu npr). Jako tesko, po mom merilu u skladu sa mojim budzetom. 

 

FJR vec moze da se razmatra. A ima ono sto mi treba. 

 

Polako jos je zima. Kad otopli pa udari kriza, bice zajebano :jee:

Kad se vidimo, probaces ovo moje...

I veruj mi, ništa ti vise nece biti isto, promeni se čoveku percepcija skroz, i nemoguće je vratiti se na bilo šta slabije i manje...;) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 159 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Moj burazer već 10-ak godina vozi XX-a. To je motor aždaja prava. U to vreme sam vozio 900rr koji je izgledao kao 600-ka nasprem XX-a. On je i visok čovek 2m+ i stoje jedan drugom baš. Par puta sam je vozio i nemam ništa za zameriti. Ako ima normalno očuvanih primeraka vredi uzeti. Koliko se sećam nije imao nikakvih problema, održavanje redovno i gas. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8787 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bas sam dugo vozio cbr1000f, srodio se sa njome, toliko da mi se cinilo kao da neku biciklu vozim, zasluzila je ta honda moje poverenje! Na njoj sam se osecao kao neki rukovalac "Ulte" :D 

Dodas gas i ona sa svojih 270kg i 136ks preskace sve na cetiri tocka, kada kombi preticem, ja njega zaljuljam! :D 

 

I tako, logican izbor posle nje je XX, nadjem u Kv jednu dooobru, crnu. Kada sa cbr1000f na nju sednes ne izgleda tako velika i teska.

Prvo sto sam osetio su doobre kocnice! Jos me taj osecaj drzi... Pre cbr 1000f sa svojih 18 godina vozio sam suzuki gs1000g, kocnicu stisnes pa gde se zaustavis, prelaskom na Hondu i njene kocnice dobio sam osecaj sigurnosti za nepoverovati.

Ove na XX-u su veci skok nego izmedju ta dva. Zaustavlja se kao neka sestotica od 160kg! CBS radi perfektno...

 

Sledece, ciklistika!

Tezak, veliki motor a povozan, niskim tezistem kilazu krije, i pri malim brzinama stabilan. O agregatu je suvisno pricati, Hondina perfekcija, menjac za pozeleti, kratkog hoda, precizaaaaaan. (Ali za razliku od ovog u cbf1000 nije "kasetnog" tipa i ne moze se izvaditi kompletan kroz bocnu deklu)...

 

Vise nisam za taj tip motora, sada bih npr vise voleo X11 (i da joj klasican guvernal usrafim). Moj glas ide (naravno) za kraljicu motora :ljubav::takoje:

IMG_20220919_121614.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1354 postova
  • Lokacija: BGD

Bacam jos poglede i na ova dva modela al vec poprilicno ohladjen od kad sam prodao moj, jer nema ih ocuvanih kakve bih ja hteo, a motori imaju godina. Meni motor treba za put a ne do kafica i moto skupa samo, tako da mi je pored ocuvanosti, za ovo godiste potreban i vlasnik koji je ulagao u motor i bavio se njime temeljno. 

 

Zvao sam par oglasa, izmedju ostalog i za ova dva modela za neke koji su mi delovali pristojni al prica je sledeca:

 

"Motor sam malo vozio, to je razlog prodaje. "

 

Znaci i sami kazu, nisam ulagao (ulje i filteri stari po 3 godine), gume za zamenu, nisu radili servis ventila i karburatora nikad, nemaju servisne podatke, motor nije posteno majstor servisirao ko zna od kada. Retko ko da je nesto radio na njima ko zna od kada a da je to posteno uradjeno. 

 

To se vozi dok se ne pokvari skroz. 

 

Ali svi znaju 3500-4000 da traze, i naravno imaju slike ispoliranog motora. 

 

Dzaba majstore sto je ispoliran kad vidim potrosni materijal i da nista dugo nije radjeno, a digao si cenu. 

 

Ja znam kakav motor predajem mom kupcu i za kakve pare (uvek realan maksimalno). Ne moramo se sloziti oko cene, ako ti cenis tvoj vise. Dacu ti ja te pare, al za stanje - bez ulaganja. 

 

Ako ima ulaganja i vidim da nije to to, a nisi realan sa cenom, onda gubimo vreme. 

 

Zato sam se okrenuo prema Suzukiju, izmedju ostalog. Mada gledam sve. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1354 postova
  • Lokacija: BGD
1 minute ago, BokyBoy said:

Hoćeš Hayabusu? ;)

Heheh, znam ja kad si ti mene pozvao da probam sta mene ceka, nema posle nazad, zato sam rekao, ajde polako sine vidi sta jos ima :) Motor ti je odlican, znam da ga vrhunski odrzavas, ali jos gledam, jos sam neodlucan za bas taj model iz vise razloga, zato sam i tu malo "prikocio".

 

Posle toga verovatno si u pravu, sve ostalo su igracke, nema nazad. :P 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2136 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Bez zezanja, ne znam koliki ti je (budžet) ali znam da si veliki decko, mislim da bi ti na XXu bile previše savijene noge, ja sam 183/100 i na granici sam udobnosti, sve ostalo je super na tom motoru, izuzev sterilnosti tojest nedostatka eksplozije i onog WOW efekta koji ima Kawa. Moj savet je da ne zuris, da probaš što više modela i da tražiš sebe tj kompromis izmedju snage, udobnosti i svojih potreba, da se ne vezujes za brend. A 12-ica i Busa su ti 3 u 1 tj imaju sve, barem ono što meni treba, videces i sam da li i tebe to isto radi. Tu sam ako treba bilo kakva pomoć. Vidimo se :)

Promenio član BokyBoy
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 419 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
Pre 6 sati, Pingvin37 je napisao:

Heheh, znam ja kad si ti mene pozvao da probam sta mene ceka, nema posle nazad, zato sam rekao, ajde polako sine vidi sta jos ima :) Motor ti je odlican, znam da ga vrhunski odrzavas, ali jos gledam, jos sam neodlucan za bas taj model iz vise razloga, zato sam i tu malo "prikocio".

 

Posle toga verovatno si u pravu, sve ostalo su igracke, nema nazad. :P 

Daj, ne zajebavaj no kupuj. Ako ga sada ne posedujes neces nikada, veruj mi imam iskustva.

Ja tako pre K6 1000 gledao i merkao jednu zelenu 1400zzzzzr, pa odlucih da cu prvo da vozam Suzu. Kad sam isgustirao R vec je bilo kasno za Busu ili ZZR ,izgubio sam volju i predjoh na gerijatriju.:tuzno:

Sto bi Srpska majka rekla- kupuj dok si mlad:jee1:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2136 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre 3 sati, vex je napisao:

Posle kupovanje nema kajanje:popovanje:

Aaa, neee, mislim da to važi samo za j*anje... :jee:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7149 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Što se tiče Honde, ja mislim da je nerešeno između VFR800FI ('98-'02) i CBR 1100XX ,mrtva trka, oba motora su vrh vrhova.

Promenio član Disko Nindža

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1624 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

XX bez razmišljanja, performanse, kočnice, ogibljenje, sve je dovoljno dobro i za današnje standarde, a kamoli u vreme kada je izašla iz proizvodnje.

 

Da sam na tvom mestu, obavezan bi bio model sa ubrizgavanjem goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1354 postova
  • Lokacija: BGD
27 minutes ago, milomir22 said:

 

 

Da sam na tvom mestu, obavezan bi bio model sa ubrizgavanjem goriva.

Upravo sam o tome gore pisao, nema takvih modela dobro ocuvanih na oglasima uopste, sa EFI. 

Zadnji sam video u Tehnodromu 2008 pre 2 godine. A pre toga jedan plavi 2006. Da su izgledali dobro i bili vredni paznje. 

 

ZZR s obzirom na godine dolazi u obzir samo u vrh stanju. Ni toga nazalost nema trenutno. 

 

Polako sto kaze Boki, samo lagano...Cekam i vrebam. Tu su na spisku, bice i za 10 godina:jee:

 

Usput, jedan dobar tekst,koga zanima

 

WWW.MOTORCYCLE.COM

These two lovelies were both cutting-edge big bikes built for the top-speed battles of the mid-1990s, until a bike...

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja