Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500S

Pozdrav, Marko, 40 godina, Beograd, do skoro veliki obožavalac, od danas i ponosni vlasnik :jee1:

Za sad samo par sličica iz transporta, uskoro, nadam se i iz akcije :jee:

IMG_20221115_111202.jpg

IMG_20221115_111215.jpg

IMG_20221115_143153.jpg

IMG_20221115_143321.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500S

Motor je danas kupljen od jednog starijeg gospodina iz Ade. Stajao je nekoliko godina, nije vožen, da bi mu on očistio karburatore, promenio sve tečnosti i stavio nov akumulator. Pali kao mina, iz prve i ide sasvim korektno. Trebalo bi sad preko zime malo srediti oklope, ima nekoliko ogrebotina i naprslina, ništa strašno, i staviti nove gume, jer su ove na njemu prilično stare. Drugo ništa ne bih dirao jer mi je ovako mnogo lep :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
Pre 1 sat, Wolfman82 je napisao:

Otvoren sam za predloge :)

Ako si planirao menjati guvernalo, mislim da bi ti od GPX-a pasovalo, delovao bi motor ozbiljnije, ako treba izmeriću rupe na mom, i možda ćeš imati sitne vibracije zbog aftermarket tegića

 

Plus moj savet ti je da ubaciš crash padove za svaki slučaj i ne žali para za kacigu i opremu

 

I da, ako planiraš negde dalje da ideš, kupi neki kofer, znači dosta, bar 35l

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Dobro nam došao :zdravo:

Lep GPZejac :takoje:

Moj savet: Ne diraj volan, to je fabrički i radi posao, udoban položaj sedenja, GPX-ov volan je niži i prebacuje ti težište napred, više si na rukama, u prevodu, ništa nisi dobio samo si pogoršao. 

@Tošbo Ne kapiram po kojoj logici motor izgleda ozbiljnije sa ovakvim ili onakvim volanom? :zbunjen: :wacko: 

Motor može biti udoban ili neudoban za vožnju, a volan ima VELIKU ulogu u tome, pogotovo ako čovek planira na duže puteve, tu se nizak volan nikako ne uklapa...

A što se tiče tegića, GPZ fabrički nema tegove, tako da bilo kakvi su dobrodošli, ali generalno ti aluminijski aftermarket tegići jesu govno, šminka, ne služe ničemu jer su laki, najbolje uzeti gvozdene od nekog drugog motora ili strugar da ti napravi, mada ja ne pamtim GPZ-a kao motor koji nešto mnogo vibrira na volanu, bar moj nije vibrirao, ili možda zato što sam bio srećan i mlad kad sam ga imao pa mi ništa nije smetalo :D GPZ500s je bio moj prvi ozbiljan motor posle 250ccm, imam ga u lepom sećanju.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500S

E, tu sad meni nešto nije jasno. Piše da je motor '95 godište, prva registracija '96, to znači da bi trebalo da je druga generacija. Medjutim, ima dva diska napred i doboš pozadi. U saobraćajnoj mu je oznaka EX 500 A, pa mi sad malo tu ništa nije jasno:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Za neka zapadna tržišta i Američko je model nosio ime EX500A, posle Ninja 500R, i da, '95-to bi trebalo da je druga generacija, ali ima koji zaostao jer je prelazna godina pošto se prva gen. pravila do '94-te.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
Pre 3 sati, Disko Nindža je napisao:

Dobro nam došao :zdravo:

Lep GPZejac :takoje:

Moj savet: Ne diraj volan, to je fabrički i radi posao, udoban položaj sedenja, GPX-ov volan je niži i prebacuje ti težište napred, više si na rukama, u prevodu, ništa nisi dobio samo si pogoršao. 

@Tošbo Ne kapiram po kojoj logici motor izgleda ozbiljnije sa ovakvim ili onakvim volanom? :zbunjen: :wacko: 

Motor može biti udoban ili neudoban za vožnju, a volan ima VELIKU ulogu u tome, pogotovo ako čovek planira na duže puteve, tu se nizak volan nikako ne uklapa...

A što se tiče tegića, GPZ fabrički nema tegove, tako da bilo kakvi su dobrodošli, ali generalno ti aluminijski aftermarket tegići jesu govno, šminka, ne služe ničemu jer su laki, najbolje uzeti gvozdene od nekog drugog motora ili strugar da ti napravi, mada ja ne pamtim GPZ-a kao motor koji nešto mnogo vibrira na volanu, bar moj nije vibrirao, ili možda zato što sam bio srećan i mlad kad sam ga imao pa mi ništa nije smetalo :D GPZ500s je bio moj prvi ozbiljan motor posle 250ccm, imam ga u lepom sećanju.

Vozio sam GPZ, udobnost super, iskreno odlučio sam se za GPX-a samo zato što mi je korman izgledao kao na onim indijskim motorima, nisam mogao to da prebolim, a i definitivno se bolje naleže u krivinama sa nižim kormanom

 

A tegići ti kineski stvarno ne smanjuju vibracije, isprobano više puta

Možda tvoj nije vibrirao ali znaju da zatresu pri većim brzinama :hvala:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Meni licno je prva generacija lepa i u duhu je Top Gun. Druga se vidi da nema nikakvog poboljsanja osim estetskih koji su opet poprilicno blagi za te 90 te. Licni moj utisak. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Meni licno je prva generacija lepa i u duhu je Top Gun. Druga se vidi da nema nikakvog poboljsanja osim estetskih koji su opet poprilicno blagi za te 90 te. Licni moj utisak. 
I ne bas, druga generacija:
17 gume, pozadi disk, resen problem s magnetom, poboljsani karbovi, drugaciji instrunent panel/sat, malo srugsciji poklopac ventila i mozda nesto zaboravih...estetski je meni makar lepsi mada je i ovaj primerak jako lep...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja