Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBF 1000

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Nürnberg
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Na proleće imam u planu da pazarim neku hiljadarku pa me interesuju iskustva i mišljenja za taj model.

Meni treba motor za putovanja, da ne bude veća kubikaža od 998 ccm, zbog paprene registracije, da mogu da nakačim tri kofera i da ima

četiri cilindara. Vozio sam Afriku duže vreme, i imam želju da vozim nešto sa četiri cilindra, zbog manjih vibracija na većim brzinama. Na Africi mi se dešavalo da na autoputu, nakon duže vožnje, osećam velike vibracije , a nakon silaska sa motora ruke mi bride 15 minuta. Ovaj cbf 1000 reklamiraju na netu kao jednu od jeftinijih varijanti za tu klasu. U Nemačku nova košta 8500 evra bez ABS. Dali neko zna cenu ovog motocikla ovde kod nas i koju cenu mogu da očekujem ovde u Srbiju sobzirom da je u Nemačkoj 8500 e. 

 

Dali će moja visina od 190 cm da pravi probleme na tom motoru. Što se mene tiče vozio sam slične motore i dobro se snalazim ali mislim

u vizuelnom smislu, da ne budem smešan na tom motoru :)

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5538 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Meni se ovaj motor bas svidja, nekako je po meri. Mislim da ti velicina nece biti problem. Jedan drugar ga ima pa sam sedeo na njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ovo je jedini od motora sa 4 cilindra na koji sam uspeo da se smestim i da mi bude udobno. Trougao koji cine sediste-korman-nogostupi je vrlo slican Afrikinom i priblizno tako se i sedi. Ja sam visok 192cm i udobno sam se smestio. Vesanje je naravno neuporedivo tvrdje, to je prvo sto sam primetio kao vozac Afrike :) Tog dana u CentruS su stojali jedan do drugog Varadero i CBF1000 pa sam mogao da probam oba... Mislim da je za putovanja mozda ipak bolji Varadero, ako se uzme u obzir nasa visina. Cena u CentruS je priblizna, oko 10500e (tada, prolece prosle godine, sada mislim da je nesto niza).

 

Da ima kardan bio bi idealan motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Nürnberg
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

ovi vaši odgovori me raduju, jer se dvoumim jedino zbog visine a u vezi Varadera, to stoji da je to mašina dobra za putovanje, mada me malo njegova težina brine, jer sam uglavno natovaren maksimalno pa mu težina dođe još veća. I u vezi cene, limitiran sam do 9000 evra pa Varadero u tom slučaju odpada. Koja je cena CBF-a hiljadarke u Centar S?  Ja sam pre sat vremena zvao Centar S i neki tip mi priča nebuloze. Kao trenutno rade popis ali CBF hiljadu sa ABS-om neće biti ispod 14.000 evra ?!?!. Taj tip me očigledno nije dobro razumeo.

 

Uglavnom, sačekaću sajam u martu, možda će biti neki sajamski popust  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Da, da...eno prodaju ih na kubike, pa im se može da dižu cene ;D...i Tojota zatvorila fabrike, niko ništa ne kupuje pa čekaju da nekako smanje ogromne zalihe automobila...Biće ove godine kupovine samo na ličnu kartu, na 20 godina samo da ne biju ko neće. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Bacaće u početku, ali posle kad vide da je đavo odneo šalu....

 

Odosmo mi u off..izvin'te ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

 

Dali će moja visina od 190 cm da pravi probleme na tom motoru. Što se mene tiče vozio sam slične motore i dobro se snalazim ali mislim

u vizuelnom smislu, da ne budem smešan na tom motoru :)

 

Pozdrav

 

Motor se ne kupuje radi "slikanja", to odes u Salon motora pa se islikas na onome na kojem mislis da lijepo izgledas.  ;D Vec si kupjes motor od mogucnosti i koji zadovoljava tvoje potrebe u tehnickim i voznim karakteristikama, a da se ti dobro osjecas na njemu, tj. da nadjes sebi dobar polozaj za upravljacem.  ;) A zlobnici ce svakako  naci neki nedostatak  motoru ili tebi. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Nürnberg
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

 

Dali će moja visina od 190 cm da pravi probleme na tom motoru. Što se mene tiče vozio sam slične motore i dobro se snalazim ali mislim

u vizuelnom smislu, da ne budem smešan na tom motoru :)

 

Pozdrav

 

Motor se ne kupuje radi "slikanja", to odes u Salon motora pa se islikas na onome na kojem mislis da lijepo izgledas.  ;D Vec si kupjes motor od mogucnosti i koji zadovoljava tvoje potrebe u tehnickim i voznim karakteristikama, a da se ti dobro osjecas na njemu, tj. da nadjes sebi dobar polozaj za upravljacem.  ;) A zlobnici ce svakako  naci neki nedostatak  motoru ili tebi. ;D ;D ;D

 

gde sam ja to pomenuo slikanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

da ne budem smešan na tom motoru :)

 

Pozdrav

 

Ja ovakve stvari nazivam SLIKANJEM,tj. pravi zaljubljenici u voznju na dva tocka ne kupuju motor razmisljajuci kako ce ih nkoko vidjeti na tom motoru, vec radi sopstvenog uzivanja u voznji.Ako vec razmisljas o svome izgledu na motoru onda si pravi motor po svojim proporcijama. :D Fabrike inace ne preve motore sprem visine i tezine vozaca.Ako ti ista znaci ja sam visok 193 cn i imam 115kg, i vozio sam CBR 1000 F koju sam zamjenio sa Kawasakijem Z 750 uz komentar okoline kako sam kupio "mali" motor, a koji licno meni super odgovara i na kojem ja uzivam u voznji, zbog njegove lakoce, upravljivosti , dovoljne snage i brzine. Jednom rijecju motocikl izuzetan za grad, a i putovanje uz veoma prihvatljivu cijenu (kupljem NOV),

Nadam se da ces ovaj moj dobronamjeran komentar prihvatiti kao osnovu za razmisljanje kakav motocikl da si kupis pa da se iducu sezonu negdje sretnemo i popijemo u cast kupovine NOVOG motocikla i buduceg druzenja. :D

 

P.S.

Nije moja slika.  ;D  Vec samo potvrda mojoj prici da treba uzivati u voznji, a ne kako izgledamo na motoru. ;)

post-770-1287901554286_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Nürnberg
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

slažem se sa tobom u potpunosti , ali se ne slažem sa tim da je Z 750 udoban za putovanje samo iz razloga što ima slabu zaštitu od vetra, ipak je to nejked bajk.

 

Inače ja sam vozio Afriku Twin 750 sedam godina, i taj motor mi je bio baš po meri. Sad se lomim između Varadera i Deauvilla. Volim da vozim veliki motor, ne veliki po kubikaži već po gabaritima,imam dugačke noge i ruke i to treba sve spakovati. Najverovatnije ću prelomiti na sajmu automobila u BGD-u, moram da vidim to uživo i da uzjašim.

 

Za pivo nema problema, to smo već dogovorili  ;)

 

dobre slike si postavio, gde si ih samo iskopao  ;D ;D ;D

 

Pozdrav od

Bobe iz Bele Crkve

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

slažem se sa tobom u potpunosti , ali se ne slažem sa tim da je Z 750 udoban za putovanje samo iz razloga što ima slabu zaštitu od vetra, ipak je to nejked bajk.

 

Inače ja sam vozio Afriku Twin 750 sedam godina, i taj motor mi je bio baš po meri. Sad se lomim između Varadera i Deauvilla. Volim da vozim veliki motor, ne veliki po kubikaži već po gabaritima,imam dugačke noge i ruke i to treba sve spakovati. Najverovatnije ću prelomiti na sajmu automobila u BGD-u, moram da vidim to uživo i da uzjašim.

 

Za pivo nema problema, to smo već dogovorili  ;)

 

dobre slike si postavio, gde si ih samo iskopao  ;D ;D ;D

 

 

Pozdrav od

Bobe iz Bele Crkve

 

 

 

 

Drago mi je da smo se razumjeli. :D Putna brzina je svuda, ako cemo postovati propise max. 120km/h, Z 750 nije "udoban" motocikl, ali radi posao u okruzenju cca 200km. u jednom pravcu tako da nisam toliko ovisan o vjetrobranskoj zastiti, a vidjeces i mane te zastite kada te uhvati bocni vjetar pa moras spustiti brzinu na 60-80km/h da te ne nosa po putu, sto sigirno nisi imao takvih problema na Africi. No dobro, vidimo se mi negdje uz pivce jer sve ima svoje prednosti i mane. :D PozZ

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1100GS, BMW R1100RT, HONDA CBX 1000

Honda CBF 1000 je izuzetno lep i pokretan motor, masina joj je ista kao na CBR1000RR samo sto je prigusena elektronikom na 100 ks. Ako te zanima ima je drugar u kv-u 2006.god. presla je oko 8000 km. 064-161-80-49 Srdjan se zove momak koji je poseduje i prodaje je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja