Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za sezonu 2023

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6372 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Izuzetno velika faca u Honda korporaciji...Aoyama-san...mislim da se zove Šinđi...još je krajem prošle godine, onako japanski između redova, govorio da Honda VEĆ ozbiljno radi na tome da u postojeća takmičenja u kojima učestvuje, ubaci trkače na struju.

Meni uvek padne na pamet činjenica, da su svi iz japanske (velike) četvorke, uvek pravili...ne identične, već motocikle koji bi parirali jedni drugima u određenoj klasi. Razumete šta bih da kažem....primer...Honda CB500...imamo ER5 i GS500...pa, ne znam Hornet 600, imamo Bandita, Fazer i ER6...itd.

Pošto je Suzuki povukao nogu, pod firmom da se sprema za proizvodnju isključivo električnih (ili na sintetičko gorivo sa što manjim karbonskim otiskom) vozila, recimo otprilike na vreme....to će sada i drugi....i sve mi nekako, još poodavno, ide u tom smeru. Nevolem...al' hebajga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5903 postova

Ali je i dalje nalepnica Ducati a ne japanska cetvorka koju je pregazilo vreme pa se mitomanski pise kako hoce da se posvete napretku.

 

Jedino ispravno je, bili smo arogantni kao Englezi nekada i uspeli smo da upropastimo posao 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4757 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

U čemu motociklizam napreduje. R ove niko više ne kupuje, endura su postala mečke od 260-280kg, kao neki OFF road...

Dva klipa paralel svi prave sa 80-100ks i to je naredak, Abs, Dct, bla bla bla, maping, smejurija. Kako motor sa 80 ks može da propinje.. Kome više trebaju nekakve trke za ispitivanje, kakvu posluku porati.. ....kraj je došao, to je realnost ! :oda2:

Sreća što mi teramo motore od 15-20god :takoje:

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3350 postova
  • Lokacija: Debrc

Ne bih zbog  2-3 sezone posustajanja u MotoGP-u otpisao celu japansku moto industriju.

Promenio član Fredi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5903 postova

Nije samo GP, u WSBK im isto ne cvetaju ruze. Licno ocekujem Nemacko-Turski spoj za 2 godine da proradi.

 

Po evropskim stazama koje posecujem samo i jedino R1 postoji u vecem broju ostalo su BMW, Ducati i Aprilija.

 

Misljenja sam da R1 pre svega zbog zvuka motora belezi dobru prodaju

 

Showa, Nissin predali borbu Evropljanima odavno, elektronika uglavnom evropska, Bridgeston izgubio trku tako da iz mog ugla Japanci mogu polako da pakuju kofere ako trkanja uopste bude u budućnosti 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5903 postova

Svakako i u Hondinom udelu 90% cini onaj postarski model a u USA Goldwing verovatno

 

Ipak ovde polemisemo o trkackim motociklima i to bi bilo zanimljivo za izdvojiti po kontinentima

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5903 postova
pre 21 minuta, Ivan Cirkovic je napisao:

Sramotno je nazvati Goldwing tako…to je sve sto imam reci!

Kako sam nazvao Goldwing majke ti?

 

Postarski model je onaj u Aziji i ako pazljivije procitas pise "a u USA Goldwing"

 

Sramotno je kada nekog nicim izazvan hoces da diskreditujes samo zato sto ti nesto ne odgovara kod njega.

 

Ovo je postarski

 

 

Honda-Super-Cub.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5903 postova

What is the best-selling motorcycle ever? Honda Super Cub is the best-selling motorcycle of all time. Honda has sold over 100 million motorcycles to date.6. 1. 2023.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4650 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

To što se R motori ne voze na ulici, ne znači da se ne prodaju.  Mudri su odavno shvatili da je bolji poligon za R motore stazai sve poluparniji Trackdayovi širom sveta. Tržište R motora se itekako dobro drži u prilog tome govori i što je Kawasaki vratio ZX6R u prodaju za stazu, kao i što Suzuki planira da vrati GSX-R 1000 za tržište Evrope. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3350 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre 6 sati, dvlns je napisao:

Svakako i u Hondinom udelu 90% cini onaj postarski model a u USA Goldwing verovatno

 

Ipak ovde polemisemo o trkackim motociklima i to bi bilo zanimljivo za izdvojiti po kontinentima

Ali je i dalje nalepnica Ducati a ne japanska cetvorka koju je pregazilo vreme pa se mitomanski pise kako hoce da se posvete napretku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5903 postova

@Fredi druze ja ne vidim koliziju u napisanom sto ne znaci da je nema.

 

Receno je da su izjave celnika Suzukija bile da se povlace kako bi se posvetili razvoju elektricnih motocikala. Ja sam to protumacio u kontekstu trkanja a ti izgleda u kontekstu prodajnih rezultata.

 

Izjava je data povodom povlacenja iz sampionata stoga sam tako protumacio.

 

Onda je povodom neuspeha Honde i Jamahe u poslednje vreme takodje u pogledu trkanja izrazena sumnja da mozda i oni poput suzukija rade na elekrifikaciji i stoga sam rekao da je pogotovo u poredjenju sa Hondom neki mali Ducati usao makar i nalepnicom u moto E sampionat (a ne znam jel samo nalepnica u pitanju).

 

Iz tog razloga sam napisao mitomansko.

 

E sad da se obrazlozim, Suzuki je vozio samo dva motocikla bez satelita, Jamaha ostala bez satelita, glasine kazu da i LCR odlazi od Honde u KTM (negde sam procitao). Dosli su od toga da su pre par godina diktirali uslove satelitima do toga da sad i da mole neki tim nemaju koga. Ovu bitku su izgubili od toliko manjih proizvodjaca  da je smesno sto uopste traze izgovore.

 

Jos jednom da podvucem da sve vreme polemisem iskljucivo o trkanju i proizvodnji i prodaji iskljucivo R motocikala.

 

Da li mislim da je Dorna doprinela svemu svakako da mislim ali to ne menja rezultat.

 

U SSP su ubacili Ducati litru sa Japanskih 600 i posolili sa Engleskih 765 i Agustinih 800 ccm ali tek nakon sto su Japanci sami ugasili klasu prakticno.

 

U GP su izmisljali CRT klasu jer nisu mogli da navuku broj timova dok su Japanci dominirali a sada imamo satelite koji pobedjuju. Seti se onog vremena, 2 honde i 2 jamahe su prva 4 mesta samo po nekad uleti Tech 3 na podijum

 

Na kraju zar se donekle nije isto desilo vec u F1 i u WRC jos i vise. Dosli japanci zavladali poceli da gube i nestali

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3350 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre 10 sati, dvlns je napisao:

 Ja sam to protumacio u kontekstu trkanja a ti izgleda u kontekstu prodajnih rezultata.

Tako je, samo sto ja mislim da je to usko povezano. Ako nema para od prodaje nema ni izdvajanja za trke. 

Prica da se na trkama ucestvuje radi ispitivanja komponenti za serisku proizvodnju je netacna ili samo delimicno tacna. Razvoj trkacke i putne masine su potpuno odvojena prica. Ucestvuje se radi reklame.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5903 postova
Pre sat vremena, Fredi je napisao:

Tako je, samo sto ja mislim da je to usko povezano. Ako nema para od prodaje nema ni izdvajanja za trke. 

Prica da se na trkama ucestvuje radi ispitivanja komponenti za serisku proizvodnju je netacna ili samo delimicno tacna. Razvoj trkacke i putne masine su potpuno odvojena prica. Ucestvuje se radi reklame.

Ma ne sporim uopste zato sam i rekao da bih voleo videti trzisno ucesce u R klasi po kontinentima.

 

Pazi u ADV klasi koju su nekad cinile Supertenere i Africa njih u prodaji jako malo ima, u MX ili Hard enduro u tragovima mozda za R vec vidim znacajan pad naveo sam primere...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6928 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Tamo gde se motocikli prodaju i gde su pare je Azija. Kina, Indija, Malezija, Vijetnam, itd. Tamo se koriste kao osnovna prevozna sredstva i za posao. Evropa je boranija po tom pitanju. Doduše, na zapadu je motociklizam prestiž a ne nužda kao u Aziji. Samo moraju ljude da shvate da svet nije samo zapad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5903 postova

Kakve veze sa moto sportom i trkanjem ima prodaja kako kazes iz nuzde u Aziji?

 

Zaboravljate da pisemo u temi o moto sportu. 

 

Da li hocete da kazete da je prodaja Honde Super Cub takva jer je eto Honda dominirala u Moto GP u jednom periodu?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4950 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Alvaro Bautista: “Marc Marquez has a lot of talent but can’t rely on that alone”

 

"I think it leaves mental scars when you have to spend so much time off the track and go through so many surgeries, even when you think you're fully recovered. "

"The physical condition is one thing, but the mental side is another thing. Marquez has a lot of talent, but in his current situation, you can't rely on that alone."

"Technically, he is not in the best position either, the Honda does not allow him to drive the way he would like."

"I also think that the way you ride in MotoGP has changed because of all the aerodynamics and electronics, all the inventions that have been made."

"It all started when Marc got injured. When he came back he found a completely different MotoGP, riding differently, less aggressively."

"You can see that they drift less now. Marc is always aggressive, but you can see that this no longer works."

Promenio član MOTOM
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4950 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Lucio Cecchinello has confirmed LCR will stay with Honda for the 2024 MotoGP season, despite interest from another manufacturer

 

"I want to be totally honest and transparent. About ten days ago I received a friendly phone call from Francesco Guidotti and the KTM team manager told me, in a calm and autonomous way, that from the Silverstone GP KTM would like to begin understanding how to move forward.

They are interested in fielding another team in MotoGP, not just for Acosta next year. 

He asked me what my situation was for 2024 and I replied that I had signed a three-year contract with Honda that will expire at the end of the next year. 

The phone call ended like this and we never heard from each other again."

Promenio član MOTOM
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja