Jump to content

Moto Zajednica

Honda SH 300 vs SH 150

Recommended Posts

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Ideja je kupiti dvotockas koji moze da me sluzi svakodnevno cele godine.Ukoliko bi neko ko ima iskustva sa ova dva modela bi ljubazan da napise nesto na ovu temu bio bih mu zahvalan. Okvirni budzet je 2000 EUR, sto znaci da se dvoumim izmedju SH 300 2010-to. i SH 150 2017-to.

 

P.S.

Sve se nadam da cu da se urazumim te dodam 'iljadarku i kupim CBR 1100 XX, a nasao sam jedan crven na rados :D 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Motocikl od 1100ccm i skuter izmedju 150 i 300 ccm su dva sveta.Sa skuterom mozes da obavljas svakodnevne potrebe i za sitnija uzivanja.Eventualno do susednog grada.

Mozda je najbolje imati oba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2397 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Pisao 'iljadu puta, skuter nije motor, skuter je zamena za auto i svaka domaćinska kuća mora da ima jedan.

Ako imaš uslova 300cc je najbolja klasa motora i sve što normalnom čoveku treba. Uzbdro, nizbrdo, sa dvoje, kratak sprint po autoputu kroz grad.... Bukvalno pokriva sve! A može se njim i lepo vozati i dalje.

Zašto ne i Beverli300?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Upravo tako. Zato sam i počeo da vozim skuter od 300cc. Auto mi sada služi samo kada idem na duži put, prevezem nešto kabasto ili veću nabavku. Za sve ostalo mi je tu Sima.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Malo mojih razmišljanja na temu:

Po statistikama, Honda SH 150 je ubedljivo najprodavaniji model skutera u Italiji. Što se vidi i po ulicama. Nedavno sam bio u Trstu i video, bar svaki drugi skuter je SH 150. Ima i solidan broj 125-ica i 300-tica, ali 150-ica je svakako najčešča pojava.

Što će reći da je za grad, pa i onaj brdoviti, 150 cc više nego dovoljno. Honda SH 150 je lagana, savršeno izbalansirana, vozi se ko biciklica, malo troši, jeftina za održavanje... nije ni čudo što je tako popularna.

 

E sad, za 300cc klasu, prednosti SH modela malo prelaze u mane, moj je zaključak. Ravan pod oduzima koristan prostor ispod sedišta, pa se tu gubi na praktičnosti. Uska je suviše, mala joj je silueta na otvorenom, mali joj je međoosoviski razmak, pa nije nešto ni udobna za put, visoko joj je težište jer je motor visoko, i tako to... Vozio sam Kymco People GTi dugo, a to je praktično klon Honde SH malo, samo malo većih gabarita, pa imam iskustva kako to izgleda. 

Sve u svemu, moje skromno mišljenje da u 300 klasi postoji bolji izbor od Honde SH, ali to je svakako stvar ličnog izbora.

A može biti problematična cena od  oko 2.000 € kod nas za taj model. Skupa je Honda, ako je ta cena kod nas, sa sve dažbinama i maržom prodavca, pitanje je koliko to zaista i vredi i u kakvom je stanju...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 Bandit

Pozdrav, ja imam Hondu SH 300i 2007 godina, kupio sam je krajem jula do sada presao samo 1000 kilometara, nemam vremena da se vozam. 

 

Ispod cica nema prostora, moze da ti stane prva pomoc, rukavice, neseser sa alatom i pojas za bubrege. Ima 12V uticnicu, sto je meni super i uz nju je stigao i zadnji kofer Hepco&Becker u koji staju dvije full face kacige. 

 

Mjesta na njoj za vozaca i suvozaca ima sasvim dovoljno, cak i vise nego na Virago 750 koji sam vozio prije nje. 

 

Potrosnja goriva kada idem sa suprugom putna brzina nekih 80-90km/h je 3 litra na 100 kilometara, sto je po meni apsolutno fenomenalno. 

 

Motor ima 20 kilovati i 279 kubika, ubrzanje je odlicno, odlicno se provlaci u guzvama, na magistrali dobar, na autoputu moze fino pratiti brzinu 120km/h, ja sam je maksimalno vozio 135km/h ali sam! Poteze i ide odlicno! Kad uporedim sa AA500 i Virago 750, ovaj motoric leti. 

 

Posebno plus je to sto ima el. ubrizgavanje goriva i jako jako dobar ABS sistem! 

 

Tockovi su dobri 110/70-16 i 130/70-16 (set dunlop scoot smart je 140 eura) odlicno, mitas je povoljniji mozda 100 eura. 

 

Ulje motul, filter ulja, zraka i rashladna tekucina kosta cca 65 eura. Prednost sto isto ulje ide i u reduktor pa tako uzmes 2l ulja i pokrije ti sve. 

 

Dosta toga mozes sam zamijeniti uz osnovni alat. 

 

Zanimljiv je za vozit, iskoristiv po gradu i za dalje skoknuti. Nakom sat i pol voznje malo noge utrnu ali meni nije to nista posebno. 

 

Vozio sam ga i po kisi dosta opreznije nekih 60 km/h i kako me. plasilo da bi mi prednji kraj mogao iskliznuti, zapravo i nije finonse drzao. 

 

Potrosnja, prakticnost, ekonomicnost odrzavanja, cijena potrosnog materijala, startnost i vozne karakteristike za takav jedan motor su odlicne. 

 

Drug je prodao svog copera isto i uzeo nexusa 250, uglavnom ne moze se bas nositi sa ovim motoricem. 

 

Bilo bi ljepse samo da ima malo vise mjesta za noge, meni se dopada jos i to sto je poprilicno visok. 

 

Sve u svemu jako dobar skuter! 

 

Ja sam prethodno posjedovao par skutera, od 50 i 500 kubika, ovaj mi je NAJZABAVNIJI, ali i dalje odgovorno tvrdim da je AA500 najudobniji maxi skuter! 

 

 

 

 

 

 

IMG_20220706_155903.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
1 hour ago, boza_kg said:

A može biti problematična cena od  oko 2.000 € kod nas za taj model. Skupa je Honda, ako je ta cena kod nas, sa sve dažbinama i maržom prodavca, pitanje je koliko to zaista i vredi i u kakvom je stanju...

Cena nije kod nas nego u Italiji. Hvala na svemu sto si napisao.

 

@Dindash Blagodarim :takoje:

Promenio član Mediterraneo
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Posle 7 meseci i predjenih 7000 km :) SH pocinje da pokazuje znake zamora. Gasi se na leru i ponekad kada krenem na semaforu. Imate li ideju sta ga muci?

 

Scooter ima 3 godine i ukupno predjenih 35000 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pretpostavljam da može svašta da bude, ali počni od osnova, tj. ono što sam možeš lako da prekontrolišeš:

- akumulator. Hoće da gasi makinu ako je nizak napon. Probaj da ga napuniš do kraja punjačem, pa vidi kako se ponaša. Ako je mator, zameni ga

- filter vazduha. Menjaj ako je prljav.

- filter goriva. Ne znam da li SH to ima, ali isto može da bude uzrok gašenja ako je štokav i zapušen

a onda kod majstora :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja