Jump to content

Moto Zajednica

BRZA VOŽNJA - MOTOCIKLI VS AUTOMOBILI

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Motor vozim kako volim , a volim da su mi gume potrošene do rubova .

Auto - ha poslovno sam vezan uz auto i vozim ga ovisno o situaciji , ali u pravilu "aktivno" cca 60.000 km godišnje .

Privatno , sa ženom i djecom - penzionerski , iako klinac voli reći "ajd' tata nek se jako čuje" , a ja onda u drugu pa na 5000 RPM (Punto 75) par stotina metara.

;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

auto sada za razliku pd predhodnih godina vozim 100km/h na otvorenom a po gradu veoma polako. motor ne vozim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3646 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

... a kad bih da jurcam uzmem od drugara r6 pa raspali ili neki bolji auto, ne valja forsirati vozila koja nisu za to .....    ;)

Ne valja forsirati vozila koja nisu drugarova tj. koja su moja....

Ja iskreno receno kada idem negde da putujem bilo to kolima ili motorom teram koliko moze. E sad naravno koliko to dozvoljavaju uslovi puta i stanje vozila. A umem i polako, nije bas stalno da jurcam. Kola cak vozim malo brze nego motor posto, iskreno receno, u njima se bolje snalazim zato sto sam se tako reci rodio i ceo zivot proveo u njima. Pitanje je sta ce biti kada na motoru steknem iskustava koliko ga imam u kolima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Trenutno nemam kola, a i ne trebaju mi. Kad dodje zima tu je plavo-beli Volvo GSPa. Moj prvi auto je bio Spacek, posle njega Diana, pa Golf itd. Tako reci ni jedno nije bas najsigurnije za brzine preko 100km/h, osim prva 2 koje te brzine ni ne mogu da dostignu. Iskreno nisu me nikad ni privlacile brze voznje, pa ni na motoru.

Uvek sam pokusavao da sto vise sacuvam bilo koje od tih vozila(sto kola, sto motora) iz razloga sto ako se pokvare ja cu ih morati popravljati, a ne neko drugi. Tako da moje prosecne brzine su u gradu o okvirima do +10, a na auto-putu do 120-130 max. Nikad nisam davao gas do daske, ali se desi da na motoru povremeno dam samo malo veci gas da bi se izduvao mada ni tad ne ulazi u crveno.

I dalje bi voleo sto se tice kola da imam nekog Spaleta pa da picim citavih 70-80 i da me malo mine zelja za tim vrtoglavim brzinama.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

E ljudi, dok se nije otvorila ova tema ja sam vec stvarno poceo da sumnjam da nisam normalan.

Ovo je moto forum, svi dobro znamo sta su to motori i kakvi se motori vecinom voze i kako se motori voze kada uslovi to dozvoljavaju.

Pa jos profil ljudi koji vole adrenalin, brzinu.... kojih ima jako puno na forumu... a u 99% tema ako se slucajno i spomene samo prekoracenje brzine odma iz neposnatog pravca stizu pecke u vidu brisanja postova, upozorenja, masovnih osuda... pa da covek vise nije smeo da iznese svoje iskreno misljenje ili iskustvo.

I pored svega, tema je zadrzala edukativni karakter (kod pojedinaca) da ne bude da bas propagiramo brzu voznju, ali ipak budimo realni!

 

Jos jednom, svaka cast na temi i iskrenosti !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5306 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Do pre par godina brzina je u prevodu bila ja :D Mislim da postoje ljudi koji razume brzinu i oni koji je ne rzume , mada iz obadvije kategorije ima ljudi koji je vole i nevole.Od skija ,bicikala, pa cak i trcanje  :D a o autima i motorima da nepricam.E sad sto sam popustio gas ni sam neznam vjerovatno godine i ta nazovi zrelost.Recimo nikad covjeku koji nije imao tu ludu mladost koja se granici sa idiotizmom nemozes objasniti kakve sve opasnosti postoje.Ja sam jedan dan dozivio to neko budjenje tj poceo sam da razmisljam sta ako iz drugog pravca  idem ja. :o :o :oBRRR.Smrzo sam se od te pomisli mada sam u zivotu imao samo jedan strasni udes tj prevrtanje iz dana dok sam pio alkohol i tad sam zaspao za volanom i produzio pravo.Ali eto sreca je bila na mojoj strani.E sad imam kao posledicu preveliku opreznost i mnogo me zamara bilo sa autom ili motorom u predjelima koji su nepregledni tj desna krivina u brdima i sl dok odma u lijevoj nadoknadim sve sto sam izgubio u desnoj  :D Da sumiram auto vozim polako jer brzo i nemoze p 405 dizel e sad kad napravim audija a6 2.8 bas i mene zanima da li ce se crv pojaviti a motore tjeram svuda gdje je pregledno  osim po pravcima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3646 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

E ljudi, dok se nije otvorila ova tema ja sam vec stvarno poceo da sumnjam da nisam normalan.

Ovo je moto forum, svi dobro znamo sta su to motori i kakvi se motori vecinom voze i kako se motori voze kada uslovi to dozvoljavaju.

Pa jos profil ljudi koji vole adrenalin, brzinu.... kojih ima jako puno na forumu... a u 99% tema ako se slucajno i spomene samo prekoracenje brzine odma iz neposnatog pravca stizu pecke u vidu brisanja postova, upozorenja, masovnih osuda...

Sad vise ne sumnjas, znas 100% da nisi normalan.

Na ovom forumu ti se malo vise propagira bezbednost u saobracaju pa otud i te ostre kritike za brzinu. Sto pojedini ne razumeju nas ljude od brzine sam vidjao na putu i iz razgovora sa pojedinim ljudima, ali to sad nije tema. Necemo da neko pomisli da treba brzo da se vozi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Motor po gradu RETKO preko 60km/h osim ako nije neka magistrala kroz grad. Na Auto putu do 120 ( ubi vetar) eventualno 140 u preticanju. Ovo isto vazi i za put rezervisan za motorna vozila(Autoput al nije autoput)  ;)

 

Kola isto vozim samo malo brze po krivinama jer se osecam bezbednije ako me neko shine iz suprotnog smera.

 

Nije me strah brzine nego brzine u nepreglednim krivinama gde moze neki BRACO ili PRESTIGE da mi izleti sa Audi TT ili S8 i da me obrishe ko da me nije ni bilo.

 

Kod mene vazi pravilo vozi u skladu sa stanjem puta i uslovima saobracaja.

 

Losh sam vozach motora pa zbog toga i vozim polako(cak i sporije nego ostali Chopperashi)  ;D

Nije da bih vozio mnogo brze da sam Rossi.

 

Ne vozim mnogo brzo, strah me je da poginem a nisam religiozan(josh uvek) pa ne znam gde idem kad poginem :(

 

Nadam se da necu otkriti bar narednih 50-ak godina...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

U nekim stvarima se slažem sa Prestige-om, Maki-jem i bigbad-om, ali...

 

Otkako sam vidio motor, znao sam da ga želim. Čekao sam 30 godina na to ispunjenje snova i dočekao... I sad mi pravi problem to da se svojom krivicom sjebem na nekom putu, jer sam požurio da bih tamo stigao 15 minuta do pola sata ranije. Gledam na to tako da ako ne mogu da krenem na vrijeme i ako mi se žuri - ne krećem. Jednostavno. Želim da uživam u vožnji, jer volim da se vozim. Nebitan je broj točkova dok god čujem rad motora.

 

Zato auto vozim ponekad i preko ograničenja, ali isto uglavnom poštujem. Kod motora je slična situacija, ali nikada do kraja. Poštujem mašinu i ona poštuje mene. Nemam previše iskustva na dva točka (na motoru, dok sam biciklom prošao sito i rešeto i u dva navrata skoro život izgubio na biciklu), pa se u skladu sa time i ponašam. Želim da dostignem granice, ali ne u redovnom saobraćaju već na stazi, ako mi to ikad bude bilo u mogućnosti. Ne želim da pokupim nekoga, pa da ga igrom slučaja nosim na duši...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Auto u principu vise ganjam nego motor, na motoru se uziva...

A u radar redovno ulecem (autom) i pored radar detektora zvan Cobra i nahvaljenog  u ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3151 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

U prioncipu, mislim da ko ima motor, on kola sporo vozi. Glad za brzinom se ispunjava na motoru.

 

Tako i ja, motor znam da poteram daleko preko dozvoljenog, dok auto vozim kao penzioner, ali onaj malo zivlji  ;D Cesto idem ibarskom do Vranica, iza Lipovacke sume, desi mi se da ne preteknem ni jedno vozilo kada sam autom, vec lagano u petoj brzini. Inace, vozim Punto 1.7 dizel. Kada vidim ekonomicnost ne pada mi na pamet da kupujem 2000ccm benzinca. Dobro bi dosao isti ovaj Punto, npr 1.9 JTD.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

U nekim stvarima se slažem sa Prestige-om, Maki-jem i bigbad-om, ali...

 

Otkako sam vidio motor, znao sam da ga želim. Čekao sam 30 godina na to ispunjenje snova i dočekao... I sad mi pravi problem to da se svojom krivicom sjebem na nekom putu, jer sam požurio da bih tamo stigao 15 minuta do pola sata ranije. Gledam na to tako da ako ne mogu da krenem na vrijeme i ako mi se žuri - ne krećem. Jednostavno. Želim da uživam u vožnji, jer volim da se vozim. Nebitan je broj točkova dok god čujem rad motora.

 

Zato auto vozim ponekad i preko ograničenja, ali isto uglavnom poštujem. Kod motora je slična situacija, ali nikada do kraja. Poštujem mašinu i ona poštuje mene. Nemam previše iskustva na dva točka (na motoru, dok sam biciklom prošao sito i rešeto i u dva navrata skoro život izgubio na biciklu), pa se u skladu sa time i ponašam. Želim da dostignem granice, ali ne u redovnom saobraćaju već na stazi, ako mi to ikad bude bilo u mogućnosti. Ne želim da pokupim nekoga, pa da ga igrom slučaja nosim na duši...

 

Bravo care! Ko ja da sam napisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

pa dobro, niko nama želju da ubije nekog u saobraćaju, ili da uništi svoj motor. tako da nema potrebe da se to spominje.  ;)

 

priča se svodi na to šta više volite da vozite brzo, motor ili auto ili oboje... šta vas više privlači...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Vrsac/Beograd

Imam auto koji Boga mi, strasno ide :))) Renault 5 GTE, 1.7 100ks tako da on jednostavno mora brzo da se vozi, a i Kawu umem ponekad dobro da poteram, ali brzo se smirim i spustim na 60-80 koliko je vozim po gradu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

pa dobro, niko nama želju da ubije nekog u saobraćaju, ili da uništi svoj motor. tako da nema potrebe da se to spominje.  ;)

 

Moram da primetim da imamo vrlo razlicita shvatanja "brzine" i "brze voznje". 

 

Gledam sad onaj post sa snimcima gde se razni Audi i Mercedesi vozaju +250 na pravom putu, od strane vozaca koji imaju iskustva i manevarske sposobnosti kao one lutke u kres-testovima. Wau.

I sad kad se izjasnim ovde kako volim brzinu, uzivam u brzoj voznji, garant cete me staviti u isti kos sa njima. Dobrooo...

 

Evo onda da iznesem moj slucaj: Suzanu ne pamtim kad sam poterao preko 200. A opet sa godinama vozim sve brze i brze. Kocim gde ranije nisam, a drzim gas gde sam ranije kocio. Putne brzine su mi manje, a prolasci koz krivine brzi i uredniji. Nema vece srece neg kad zacujem "kvrrrrp" ispod kolena u krivini, ej radujem se ko malo dete.

Druga stvar sto sam primetio je da se plasim stvari kojih ranije nisam. Da li me je onaj sto ide u susret primetio, da li ce ovaj asvalt da klizi ili ne, jel to ulje na putu tamo, joj sto je ova ograda blizu, sta ako... mnogo "sta ako" kojih ranije nije bilo. To ide sa kilometrima valjda.

 

Sto bi rekao Mrle- vozim kao penzioner, izgleda... ja bih dodao samo "...kad ide po penziju!"  :D

 

Eto, toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Moram da primetim da imamo vrlo razlicita shvatanja "brzine" i "brze voznje". 

...

 

Da ne citiram ceo post...Evo, Maki i ja imamo potpuno isti stav povodom ovoga :).

 

Pozdrav :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

Grad izbegavam MAXIMALNO,po njemu postujem ogranicenja i kolima i motorom..

Van grada,motor koliko ocenim da mogu,obozavam da prolazim krivine sto brze(put oko avale ka mladenovcu kao iz snova za mene)mada sto kaze maki u retkim situacijama motor vozim preko 200 samo kad hocu da ga malo izduvam na auto putu...

Kola slabo stiskam na pravcu jer su previse slaba,nikad nisam ni vozio auto preko 160(ustvari samo jednom bmw 325 oko 200kmh),ali kad mi dune slomim ga u krivinama,dok ne cujem da skripe gume ne odustajem!Ali smirio sam se od kako sam dobio dozvolu,pre dok sam krao auto caletu vozio sam uvek pun gas,i preterivao sam imao izletanja ali hvala bogu nijedan ozbiljan udes(inace vozim i kola i motor od 7. god)...

Sto se tice kola mnogi se cude sto vozim polako od kada sam polozio,a motor kao i uvek brzo ali koliko mi put dozvoljava,mada znam i da preteram u kasnijim satima(posle 2,3 ujutru)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Umka
  • Motocikl: Yamaha R1 - 2005

U nekim stvarima se slažem sa Prestige-om, Maki-jem i bigbad-om, ali...

 

Otkako sam vidio motor, znao sam da ga želim. Čekao sam 30 godina na to ispunjenje snova i dočekao... I sad mi pravi problem to da se svojom krivicom sjebem na nekom putu, jer sam požurio da bih tamo stigao 15 minuta do pola sata ranije. Gledam na to tako da ako ne mogu da krenem na vrijeme i ako mi se žuri - ne krećem. Jednostavno. Želim da uživam u vožnji, jer volim da se vozim. Nebitan je broj točkova dok god čujem rad motora.

 

Zato auto vozim ponekad i preko ograničenja, ali isto uglavnom poštujem. Kod motora je slična situacija, ali nikada do kraja. Poštujem mašinu i ona poštuje mene. Nemam previše iskustva na dva točka (na motoru, dok sam biciklom prošao sito i rešeto i u dva navrata skoro život izgubio na biciklu), pa se u skladu sa time i ponašam. Želim da dostignem granice, ali ne u redovnom saobraćaju već na stazi, ako mi to ikad bude bilo u mogućnosti. Ne želim da pokupim nekoga, pa da ga igrom slučaja nosim na duši...

 

Dosta slicna situacija sa biciklom, doduse u par navrata vise nego ti... ;D

Samo za razliku od tebe okusio sam i ukus asfalta sa motorom jednom, i nije mi se uopste svideo tako da od tada postao sam primeran vozac

retko kad mi izgore licne, poiskacu osiguraci pa postanem neuracunljiv, mada sam i te situacije sveo na minimum

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Moram da primetim da imamo vrlo razlicita shvatanja "brzine" i "brze voznje". 

Ovo se lako vidi kao što svi znamo pogledaš čoveku gume, širinu felne i širinu gume i sve ti bude jasno.

Mada ima i onih koji podmeću na Hayabuse i druge motore uvaljane gume sa staze, ali radost kratko traje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Moram da primetim da imamo vrlo razlicita shvatanja "brzine" i "brze voznje". 

 

Mada ima i onih koji podmeću na Hayabuse i druge motore uvaljane gume sa staze, ali radost kratko traje...

 

Ne prichaj da ima ljudi koji ovo rade ??? ???

:o :o :o :o

 

kretenluk...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja