Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc kolege sa Novog Beograda ili okoline

Recommended Posts

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Da li ima medju vama neki kolega koji se razume u bmw automobile i koji bi bio voljan uz prethodnu najavu za dolazak mene i mog drugara pogleda ili preporuci nekog da pogleda sa nama jednu peticu f10 sa n47 motorom? Konkretno nam treba neko ko moze ustanoviti u kakvom je stanju lanac a da to ne bude majstor koji tvrdi da mora da se menja samo da bi uzeo pare, hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Slabo ti iko moze reci ista samo na osnovu zvuka. Ja sam mijenjao preventivno nakon kupovine sa oko 180 K na satu. Iskreno nisam htio da vozim tek kupljen auto sa grcem u zeludcu tipa: sta ako?  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Neko kaže ako se ne čuje ujutru pri hladnom startu nema razloga za brigu, koliko znam kod normalne eksploatacije kola i redovne zamene ulja (na 10-15k km a ne 30k) lanac set se menja na 200k km.
Video sam na YT jedan video gde mehaničar skine spaner i stavi alat sa kojim proverava istegnutost lanca tj mogućnost njegovog spanovanja.
To mi je delovalo kao najbolja dijagnostika.




Sent from my SM-G975F using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Preporuka mog drugara automehaničara kad sam ja gledao da kupim auto s tim motorom, odmah ukalkuliši zamenu lanca pri kupovini, ako nemaš para da to odmah uradiš, ne kupuj taj auto. Umeo je on da bude brutalan tako, ali uvek iskren. Po njemu, dok ga ne ubacimo u radionicu i rasturimo ne možemo znati ništa oko toga. Slično kao s čuvenim plivajućim, s tim što je ovo opasnija stvarčica za igrati se njome.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: EN 500 1996

Rad sam da pomognem, mogu da pogledam auto i da ti kazem stanje i sta te ceka od ulaganja. Kolege su u pravu, uracunaj jos 1000e da se zamjeni lanac i sve propratno i uzivaj.   Slobodno zovi za bilo sta.

063 8199431 Drazen

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja