Jump to content

Moto Zajednica

Osvrt na BJB akcije i desavanja u 2008. godini

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Drugari, jos nekoliko sati i 2008. godina ostaje iza nas. Ova godina nam je donela puno toga dobrog, plemenitog i humanog, ali nam je donela i tugu zbog nasih drugara kojih vise nema medju nama. Puno smo osmeha vratili deci, puno je prijateljstava napravljeno, puno svega sto cini zivot.

 

U 2008. godini smo bili vredni i puno toga sto smo planirali smo i ostvarili. Probacu da napravim kratak osvrt na sve to.

 

Pre nesto vise od 12 meseci smo napravili prvi BJB sastanak, gde sam okupio 20tak ljudi od kojih su neki u tom trenutku bili urednici. Tada smo se prvi put zvanicno sastali sa idejom da formalizujemo planove za buduce akcije koje su vec idejno sazrele u nasim glavama... Tada smo sumirali stanje na forumu i okvirno se dogovarali o potencijalnim akcijama koje planiramo za dalje. Prosto, mnogobrojnost clanstva na forumu i potencijal koji se tada stvarao nam je stvarao osecaj obaveze da se nesto konkretno uradi. Prvi dogovor koji smo postigli je da se organizuje Deda Mraz akcija krajem Decembra... Dogovorili smo se ko sta treba da idejno spremi od narednih akcija, da bismo to formalizovali iza Dedamrazijade...

 

Decembar 2007.

Prve BJB Deda Mraz akcija u Beogradu je prosla sjajno. Tada je na -4 izaslo 40tak motora, a sakupili smo uredno 330 paketica za decu u Domu u Sremcici, nekoliko racunara i hardverskih stvari za potrebe Doma. Imali smo pratnju policije i tada je pravno legalno prvi put nasa BJB Moto Zajednica stupila u kontakt sa drzavnim institucijama (Policija npr).

 

link do teme

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=13755.0

 

GBs8w_prvidedamraz1wt7.th.jpgbSzKr_prvidedamraz2og6.th.jpgYv2wF_prvidedamraz3cg4.th.jpgobzVQ_prvidedamraz4lk9.th.jpg2dymQ_prvidedamraz5hf3.th.jpg

 

Februar 2008.

Krajem Februara 2008. smo se ponovo sastali, da formalizujemo godisnji plan za 2008. godinu i da oformimo akcione timove koji ce taj plan da ispune.

 

Tada smo se dogovorili da cemo se baviti sledecim aktivnostima i akcijama u 2008. godini:

 

- Dobrovoljno davanje krvi

- Uskrsnja voznja do Doma u Sremcici

- Organizovana BJB okupljanja, tj. vikend voznje

- Parking akcija (vezbanje voznje na poligonu)

- Deljenje flajera

 

April 2008.

Krajem Aprila se ekipa Deda Mrazova ponovo okupila i tada smo organizovano otisli u ponovnu posetu deci u Domu u Sremcici, noseci im uskrsnja jaja. U koloni je bilo 70tak motociklista...

 

link do teme

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=17484.0

 

Yvu86_uskrsnjaakcija1xj0.th.jpg8xV25_uskrsnjaakcija2sh6.th.jpg5rnl7_uskrsnjaakcija3gm3.th.jpgNKvsg_uskrsnjaakcija4tf0.th.jpg8EtxI_uskrsnjaakcija5vh0.th.jpg

 

Maj 2008.

Prvu akciju organizovanog dobrovoljnog davanja krvi smo uspesno realizovali 1. Maja, ispred muzeja 25. Maj u Beogradu. Tada smo sakupili oko 60 jedinica krvi, sto je odlicno za Zavod za transfuziju jer im je taj period kritican. (to su nam vise puta posle toga pominjali i zahvaljivali se). Tada smo organizovali prvi kruzni defile kroz Beograd, opet uz policijsku pratnju. Takodje, tada smo prvi put ostvarili zvanicnu saradnju i sa Opstinom Savski Venac.

 

link do teme

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=17483.0

 

404.jpga2kr9_prvodavanjekrvi1sh2.th.jpg404.jpgBYBfF_prvodavanjekrvi3xw0.th.jpgBTj5D_prvodavanjekrvi4vz5.th.jpg

 

Istog meseca smo realizovali i prvu tzv. BJB Vikend Voznju. 17. i 18. Maja se 30tak motociklista sa foruma vozilo uz Dunav do Djerdapa i provelo vikend zajedno.

 

link do teme

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=18699.0

 

Kl3C4_prvabjbvikendvoznja1rp2.th.jpgw646c_prvabjbvikendvoznja3bw2.th.jpgZuiXV_prvabjbvikendvoznja4om7.th.jpgJDQ8D_prvabjbvikendvoznja2yd9.th.jpgEhrQX_prvabjbvikendvoznja5im6.th.jpg

 

Jun 2008.

Tokom Juna smo organizovali i realizovali jos jednu vikend voznju, drugu po redu. Destinacija je bila planina Tara. Iako je vreme bilo kisovito, drustvo sa foruma se nije dalo pokolebati i ponovo je bilo vise od 20 motociklista...

 

link do teme

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=19822.0

 

CX810_drugabjbvikendvoznja1vf2.th.jpgArgx4_drugabjbvikendvoznja2pj9.th.jpgwWMkg_drugabjbvikendvoznja3uz4.th.jpgUaTm9_drugabjbvikendvoznja5gt4.th.jpg99vQY_drugabjbvikendvoznja6xz4.th.jpg

 

Jul 2008.

Treca vikend voznja je za svoj cilj imala ambicioznu voznju od oko 450km do vlasinskog jezera. Na tu voznju se odlucilo 40tak motociklista.

 

link do teme

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=21314.0

 

NTXTa_trecabjbvikendvoznja1wf2.th.jpgxNVpJ_trecabjbvikendvoznja2cw9.th.jpg0lbFM_trecabjbvikendvoznja3dh8.th.jpgWCTFb_trecabjbvikendvoznja4xf0.th.jpg0dT5k_trecabjbvikendvoznja5hd9.th.jpg

 

Avgust 2008.

Krajem Avgusta je ekipa BJB motociklista posetila Goliju, presavsi oko 700km tokom dvodnevne voznje. Na toj, cetvrtoj po redu BJB vikend voznji je bilo 30tak motociklista.

 

link do teme

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=22506.0

 

NDLZO_cetvrtakbjbvikendvoznjask3.th.jpgC0EYt_cetvrtabjbvikendvoznja2ys8.th.jpgEkQ3L_cetvrtabjbvikendvoznja3tr8.th.jpg404.jpgNhiVx_cetvrtabjbvikendvoznja5ry9.th.jpg

 

Septembar 2008.

Sredinu Septembra smo obelezili drugom akcijom dobrovoljnog davanja krvi. Iako nam je vreme bilo uzasno (kisovito), sakupili smo oko 40tak jedinica krvi. Tada smo organizovali i drugi po redu kruzni defile po Beogradu, koji je ovog puta imao i pauzu od pola sata, tokom koje smo predali apel Predsedniku Srbije Borisu Tadicu, u kome smo ga pozvali da iskoristi svoja ovlascenja i politicku moc da ubrza donosenje novog zakona o saobracaju.

 

link do teme

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=23103.0

 

drugodavanjekrvi1xd4.th.pngdrugodavanjekrvi2dh5.th.pngdrugodavanjekrvi3as0.th.pngkkSLI_drugodavanjekrvi4mv0.th.jpg0FMBO_drugodavanjekrvi5da9.th.jpg

 

Oktobar 2008.

1. Oktobra smo kao deo decje manifestacije 'Radost Evrope' prodefilovali Beogradom i svojim prisustvom uvelicali pocetak te manifestacije. Taj defile je bio poseban zato sto zbog nekog nepoznatog razloga policija nije dosla da nam obezbedi prolazak (iako smo im defile najavili kao i obicno) Beogradom. Tada je ekipa BJB redara bila na ispitu koji su uspesno polozili. Nikakav incident nismo imali.

 

link do teme

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=24334.0

 

uFIet_radostevrope1nh9.th.jpgASuh9_radostevrope2ct3.th.jpg3XSYv_radostevrope3xj9.th.jpgzI9qN_radostevrope4be1.th.jpgYaG4B_radostevrope5su2.th.jpg

 

Novembar i Decembar 2008.

Poslednja dva meseca ove godine karakterisu pripreme za drugu po redu nacionalnu Moto Deda Mraz akciju, ali i pravna legalizacija BJB price kroz osnivanje sportskog saveza 'Asocijacija Motociklista Srbije'. Prilikom smisljanja pravnog tela koji bi najvernije oslikavao pricu BJB moto zajednice smo se uglavnom rukovodili primerom americke AMA organizacije.

 

Ciljna grupa Asocijacije Motociklista Srbije su svi motociklisti Srbije, ukljucujuci i sve one koji dolaze / prolaze Srbijom.

 

Glavna ideja Asocijacije je da bude servis motociklistima, pruzajuci im sve relevantne moto informacije, pravnu pomoc, pomoc na putu, kao i mogucnost da ucestvuju u humanitarnim akcijama, ukljucujuci i sve akcije kojima je cilj promocija moto turizma u Srbiji.

 

Evo vizije i misije BJB pravnog tela, tj. 'Asocijacije Motociklista Srbije':

 

Misija Asocijacije je da zaštiti prava motociklista neprekidnim delovanjem na polju promocije i zaštite budućnosti motociklizma na teritoriji Republike Srbije.

 

Vizija Asocijacije

Za Asocijaciju:

- Da Asocijacija bude lokalno i međunarodno priznata kao vodeća moto organizacija koja predstavlja motocikliste Srbije

- Da Asocijacija svim svojim motociklistima aktivno pruža pravnu pomoć, sve relevantne informacije, edukaciju i pomoć na putu

 

Za Srbiju:

- Da motociklizam u Srbiji bude masovan, bezbedan i opšte prihvaćen kao koristan po saobraćaj

- Da Srbija bude atraktivna zemlja za inostrane moto turiste

 

Za motocikliste:

- Da motociklisti u saobraćaju Srbije budu prepoznati kao izuzetno ranjivi, kojima treba posvetiti posebnu pažnju u saobraćaju

- Da svaki motociklista u Srbiji dobije odgovarajuću edukaciju u smislu veštine vožnje motora i snalaženja u saobraćaju

 

Vise o Asocijaciji cemo objaviti u predstojecim danima.

 

Poslednjih nekoliko dana Decembra 2008. godine smo obelezili masovnom nacionalnom akcijom Moto Deda Mraz koja se odigrala u Beogradu, Novom Sadu, Nisu Zrenjaninu i Temerinu. Osim same organizacije tih akcija, rekao bih da smo motivisali mnoge moto klubove u Srbiji da naprave u svom mestu slicnu akciju...

 

 

linkovi do tema

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=24981.0

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=27092.0

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=28135.0

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=27192.0

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=27206.0

 

UIwPY_mik7138cb2.jpg

 

Evo nekih informacija o forumu

Za poslednjih 12 meseci smo dobili skoro 3000 novih clanova na forumu! Posecenost foruma je porasla od 3 do 5 puta, u zavisnosti od parametra koji se posmatra. Tokom Novembra recimo je sajt imao oko 95000 poseta, od kojih je skoro 18.000 jedinstvenih posetilaca, sa skoro svih kontinenata na Zemlji.

 

bbwMG_poseteforumutokomnovembpc0.jpg

 

Ove godine smo, na zalost, izgubili dosta drugara u saobracajnim nesrecama... Oni iako fizicki nisu sa nama, nisu zaboravljeni i dok je nas, bice i njih u nasim pricama, secanjima, mastanjima... Slava im!

 

Za sledecu godinu nas ceka jos ambiciozniji plan, ali o tom potom! :)

 

Ovim putem zelim svima da zahvalim na izuzetnim rezultatima koje smo ove godine zajedno napravili i da vam pozelim u sledecoj 2009. godini puno, puno zdravlja, srece, dovoljno para i obavezno puno bezbednih kilometara koji nas cekaju! Takodje, zelim svima nama da zajedno ostvarimo sve ono sto smo isplanirali i da za godinu dana imamo jos vise razloga za srecu i veselje!

 

Srecna Vam Nova 2009. Godina!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Od maja sam sa BJB i ponosni sam član ove zajednice. U ovim vremenima steći toliko iskrenih prijatelja, učestvovati u toliko humanih akcija, osetiti toliko zajedništvo duha potpuno različitih ljudi sa istim ciljem - to je nemerljivo.

 

Hvala BJB!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

sjajan pregled godine, prava poslastica za mene, a nadam se i mnoge druge u ovoj novogodisnjoj noci.

U ime toga cu se ukljucivati na forum stalno nocas jer docekujem goste kod mene pa mi nije problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 658 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Vec nekoliko godina pratim forum,al od ove godine sam postao istinski clan Bjb-a prisustvao sam u vecini bjb akcija... Upoznao mnogo dobre ljude,i mogu vam reci iskreno od srca da sam: " PONOSAN STO SAM BJB CLAN "

Zelim svim Bajkerima i Bajkerkama Srecnu novu 2009 Godinu !!!  :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

I ako sjajna retrospektiva ona svakako ne moze da do kraja predstavi ono sto je najvrednije stvoreno u protekloj godini a to je ogromna kolicina pozitivnih emocija. I to u vremenima kada je sve okrenuto protiv njih. Srecom, svako od nas ponaosob svedok je da je to tako. Ja licno imam i dodatno uverenje da je to tako. Svi znate da moj sin vozi sa nama. Da nije BJB-ja odnosno svih Vas ne verujem da bih smogao toliko snage da prevladam svu roditeljsku brigu i strah za njegovu bezbednost. Hvala Vam svima za svaki kilometar uzivanja koje ste nam priustili. Cast je imati Vas za prijatelja. Neka Vam je srecna i bericenta 2009.-ta. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Godina je bila sjajna, lepo smo se druzili, vozili, kafanisali, davali krv, dedamrazovali, upoznali gomilu novih prijatelja. Neka nam svima ova dolazeca 2009 bude josh bolja, sretnija, bericetnija i sigurnija u saobracaju.

 

Moram da pomenem i sve nase drugare, znane i neznane bajkere, koji na zalost vishe nisu sa nama - neka su im shiroki putevi nebeski.

 

Srecna svima 2009, za mnogo sigurnih kilometara.

 

Ziveli,

 

:D :D :D :D :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

bj mi je pruzio dosta znanja o motociklima ,moto opremi o voznji motora....takodje ima jako puno lepi putopisa...a pre svega sam zahvalan sto sam preko ovog sajta upoznao dodsta dobri ljudi sa kojim sam se cesto vozao i stekao prijatelje.Zivi i srecni bili i sledeci godina se vozali i druzili.Srecna nova godina

post-595-12879014801275_thumb.jpg

post-595-12879014801866_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Evo još jednog ponosnog člana BJB-a i mogu da kažem da ću svim srcem pomoći da sledeća godina bude još bolja po pitanju akcija i druženja na BJB-u

 

 

Pozdrav svima i sve najbolje u Novoj 2009-oj godini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Velika je sreca da imamo BJB i BJB-forum, na kom smo uspeli da se organizujemo, pomognemo medjusobno i da pomognemo nekima kojim je pomoc potrebna.

 

Najveca vrednost i izuzetnost ovog foruma je to sto je iz virtuelnog sveta presla u pravi, omogucila svima nama da steknemo nove prijatelje u pravom zivotu.

 

Srecna Nova godina i Bozic, pa opet Nova godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Ova godina je bila jako dobra a nadam se da ce je sledeca nadmasiti! Nadam se da cemo sve planove koji se valjaju za narednu godinu uspesno svi zajedno sprovesti u delo!

 

Srecna vam svima Nova Godina!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Cast mi je i zadovoljstvo biti deo BJB ekipe, u svim akcijama i na svim poljima  :) dobrinos citave zajednice na opismenjavanju sirokih narednih masa je nemerljiv, kao i medjusobno druzenje i zajednicke avanture, druzenja i putovanja koje su nam zivote ucinili neobicno interesantnijim, vrednijim i lepsim  ;)

Neobicno mi je drago sto smo imajuci u vidu nesebicne i velike zelje i ogranicene mogucnosti sa ovogodisnjim akcijama i planovima uradili i ispunili daleko vise od planiranog i moguceg i da smo u 2008-oj prevazisli sami sebe, sto nam daje snage i obavezuje nas da i u novoj 2009-oj napravimo jos veci broj nenadmasnih akcija u svim segmentima zajednickog akcijasenja  ;)

 

Srecna Nova godina i ziveli  :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

U nekim poznijim godinama sam kupio prvi motorcikl, i nekako u isto to vreme,  sam i saznao za Vas da postojite. Sa nekim momcima sam se dopisivao preko Foruma, i na Dedamrazijadi, sam i prvi put upoznao te ljude. Imao sam osecaj kao da se znamo godinama, i ubedjen sam da ce to biti prijateljstva za citav zivot, (a mozda i kumstva ). Iskreno, ponosan sam sto sam sada clan BJB Zajednice. Neka Vam je srecna Nova 2009 Godina, i Bog Vas cuvao, gde god da ste....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Novi Sad

U nekim poznijim godinama sam kupio prvi motorcikl, i nekako u isto to vreme,  sam i saznao za Vas da postojite. Sa nekim momcima sam se dopisivao preko Foruma, i na Dedamrazijadi, sam i prvi put upoznao te ljude. Imao sam osecaj kao da se znamo godinama, i ubedjen sam da ce to biti prijateljstva za citav zivot, (a mozda i kumstva ). Iskreno, ponosan sam sto sam sada clan BJB Zajednice. Neka Vam je srecna Nova 2009 Godina, i Bog Vas cuvao, gde god da ste....

svaka ti je ka Njegoseva. Nemam sta dodati :)

8) 8) 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Drago mi je sto sam pronasao ljude na forumu na koje cu moci uvek da racuam za neke nove avanture kojih cemo se kasnije sa radoscu secati. Long live BJB!!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Drugu godinu se motam ovim prostorima, doduse vise kao plavi slem...

Ako niste najbolji onda ste vrlo blizu toga!

Svako dobro u Novoj, budite makar isti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Drago mi je da putem BJB-a uvecavam svoje znanje o motociklima, sticem nove prijatelje i naravno mogu da podelim utiske sa ljudima koji ih razumeju.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja