Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ako smatras da si dovoljno sposoban da sam zamenis lamele, alat nije problem. Kvalitetan alat potreban za tu operaciju ce te kostati manje ili isto kao da platis majstora. A ostaje ti da mozes ponovo nesto da odradis sam na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: NBGD

Nije losa ideja to za alat. Razmislicu, nego brinem da me ne zakoci neka sitnica pa da mi ostane motor van upotrebe danima, a drugo pitanje je sile dotezanja srafova. Nisam pogledao pazljivo jos uvek uputstvo. mozda i nije potreban moment-kljuc ili ti kilo-kljuc, nego moze od oka.

Jedan tip iz beceja prodaje set lamela cena 60 e. predpostavljam da uz to ne idu opruge i odstojne ploce ali i dalje je ok cena.

eto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Nije losa ideja to za alat. Razmislicu, nego brinem da me ne zakoci neka sitnica pa da mi ostane motor van upotrebe danima, a drugo pitanje je sile dotezanja srafova. Nisam pogledao pazljivo jos uvek uputstvo. mozda i nije potreban moment-kljuc ili ti kilo-kljuc, nego moze od oka.

Jedan tip iz beceja prodaje set lamela cena 60 e. predpostavljam da uz to ne idu opruge i odstojne ploce ali i dalje je ok cena.

eto.

 

Ajd daj neki info jos oko te ponude ako si ga kontaktirao jer izgleda da ce i meni trebati :(. Sinoc na povratku iz Kuline, na usponu sa Bubanj potoka prokliza mi u 5-toj. Jutros junior vozio i kaze isto...za sada samo u 5-toj proklizava vec na nekih 4-5000 obrtaja, ali racunam to je to - lamela zrela za zamenu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kočo, otpusti malo sajlu kvačila da hvata negde oko sredine hoda i da vidiš razlike :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Kočo, otpusti malo sajlu kvačila da hvata negde oko sredine hoda i da vidiš razlike :D

 

Moze biti. Pre par nedelja radio sam veliki servis i stavio nove rucice kvacila i kocnice  i Joca nastelovao da "hvata" na par milimetara napred. Probacu da otpustim ali cim se javi proklizavanje ne mogu da budem miran. Ipak je to enduro i sad kako cu ja s njim preko Karpata ako mi on stuca na Bubanj potoku  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

Nije losa ideja to za alat. Razmislicu, nego brinem da me ne zakoci neka sitnica pa da mi ostane motor van upotrebe danima, a drugo pitanje je sile dotezanja srafova. Nisam pogledao pazljivo jos uvek uputstvo. mozda i nije potreban moment-kljuc ili ti kilo-kljuc, nego moze od oka.

Jedan tip iz beceja prodaje set lamela cena 60 e. predpostavljam da uz to ne idu opruge i odstojne ploce ali i dalje je ok cena.

eto.

veruj mi da alat uvek zatreba i uvek ga je isplativo kupiti pa makar samo za jednu intervenciju, bolje je da pozajmis od nekoga kilo kljuc jer je ipak u pitanju aluminijum i jako je bitno da se sve stegne po PS-u, a sto se tice cene za lamele to nije nesto posebno povoljno, jer na ebay-u ima ceo komplet za nekih 60-70e sa oprugama, razdvojnim plocama i lamelama, a u louis-u samo set lamela kosta 70e i set opruga je 12e, tako da to za 60 nije nesto extra povoljno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

ckrla mi ona plastika u pinjonu, ali kad sam rastavio shvatio sam da je dobio aksijalni luft kao na slici jedno 3mm sto pretpostavljam da ne valja

da li je neko nekada pokusao da izvuce puz iz kucista? i od kog je materijala?

post-9019-12879070416847_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Ja sam pokusao, ali nisam uspio. Dva  rijesenja imas:

Udarati cekicem s donje strane, ali to vjerovatno nece valjati, bar ne za dugo,

Izbusiti rupu s donje strane, urezati navoj i staviti saraf. Tako bi onemogucio luft, i stvar bi jos dugo radila. Nisam radio ni je dno ni drugo, ali sam na netu vidjeo obje solucije.

Nikako nemoj staviti samo novi plasticni pinjol, pojest ce se brzo, a problem ti ostaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Ja sam uspeo da izvucem, drzi ga samo jedan semering koji izlazi zajedno sa puzem. Posle sam ocistio kuciste, dobro podmazao i stavio samo nov plasticni zupcanik. Gura vec preko 30000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

pokusao sam i ja da izvucem danas ali nije uspelo, cak sam pokusao da naguram jos taj semering ali ni to nije moglo, pa sam onda pokusao da izvucem taj semering ali ni to nije moglo.

sada jedino sto mi preostaje je alerin predlog sa safom koji cu sutra da pokusam da uradim kad se vratim sa posla

a znam da ako stavim samo plastiku da nisam nista resio

 

hvala alera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Ja bas pitao u garazi kako da to izvadim, meni se ne okrece uopste, ovi plasticni delovi se zabili u njega. Javi ako uspes. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

Pozdrav ljudi,imam mali(nadam se da je mali) problem.... lampica za neutral mi gubi kontakt,blikce,mada vise ne radi nego sto radi....Model je 88 god,ocistio sam onaj cek sto daje signal za tu lampicu dole kod poluge menjaca,ali nista...Onda sam skinuo copavu i sad mi cak ni ponekad ne radi ,crkla lampica skroz iako sam vratio copavu...U cemu je caka,dal neko zna????

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

Ja bas pitao u garazi kako da to izvadim, meni se ne okrece uopste, ovi plasticni delovi se zabili u njega. Javi ako uspes. ;)

ja sam pola popodneva proveo vadeci te plasticne delove iz metalnog dela, mada mislim da necu vaditi napolje taj puz nego cu da probam alerin savet sa busenjem i stavljanjem safa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

@ sinke

 

Najverovatnije ti crkava prekidac koji pali lampicu za neutral. I kod mene radi povremeno, kad mu je volja. Upali se kada je motor na copavoj i trepece u leru kada je motor upaljen. Ja se vec neko vreme tako vozam, jedino sto uvek palim motor pod kvacilom, a pri stajanju izbacujem u ler po osecaju. Polako pustam kvacilo i ako motor zeli da krene, ponovim postupak izbacivanja u ler.  ;D

 

Sledecu sliku sam nasao na netu. Levi je izgleda nov prekidac, a desni je potrosen.

 

post-2306-12879070505439_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Pročitao sam sve postove o CDI na Transalpu. Problem je isti: obrtomer na nulu, jadan cilindar ne radi... Javlja se sve češće i češće. Iskusan elektroničar ( a la Joška ) mi kaže da se na duži rok ne može rešiti problem samo čišćenjem i podmazivanjem kontakata. Interesuje me da li je iko na duži rok rešio problem bez prelemljivanja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Jeste...kupovinom drugog, novog ;D

 

Nema tu velike pameti, usled velikih mehaničkih naprezanja i udara sedišta o konektore uvek onaj levi (gledano u pravcu vožnje) CDI "nagrabusi". Jedini lek je skinuti gumenu zaštitu, prelemiti sve oko konektora i nekim silikonom ponovo zaštititi od vlage.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

i kad se opravi pozicionirati ih kao na slici:

 

zuendboxhalter_neu.jpg

 

ovako je na "novijim" modelima postavljeno... taj gumeni nosach koshta 15ak evra...

 

http://www.cmsnl.com/products/cushion-cdiuni_30401mm9010/

 

 

ja imam rezervni CDI iz vremena dok sam jahao Trandzhu... ako ne budem koristio njega za Afriku mozhemo da se dogovorimo za neku razmenu :)

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

I ja imam pitanje a nadam se da nije neki problem... kada kochim prednjom kao da malo "shkljocnu" vile 2,3 puta ili neshto vec... kao da malo "rade" dok se ne zaustavim skroz, i to uglavnom pri blazim kochenjima... Mozda i nisu vile nego disk i kochnica malo popuste na tren pa opet stegnu... ? `92go godishte mi je bike pa je to mozda i normalno ? Ne deluje mi strashno ali mozda je neshto shto je bolje na vreme primetiti ? Shta bih mogao da proverim/pogledam ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Proveri ležaj upravljača da nije dobio zazor. Možda ti je disk kriv pa neravnomerno hvataju pločice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

malo sam zujao po forumu po temama za slichan problem i predpostavljam da su lezajevi. Nashao sam da u BGu ima da se kupe, ali da li neko zna da li i u Novom Sadu ima prodavnica u kojoj bih mogao da ih pazarim ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

*perar pan*

Hvala za pomoc,to sam zaboravio da pogledam,ali mi opet ne ide u glavu kakve veze ima copava sa lampicom za neutral koju kad sam skinuo pa opet vratio,kao da sam sve sje...  sad mi uopste ne radi lampica. inace i ja tako vozim pa na semaforu na osecaj i polako pustam kvacilo,al pocinje da me nervira pogotovu sto mi je predvrda sajla kvacila  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja