Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

kod mene otvorena sezona :takoje: danas posetio pumpu i napoio dorata ;) trebao bi da menjam one harmonike,,, ako ima neki post sta tu se sve odvrce i zavrce nek ostavi ... hvala :zdravo:

post-26761-0-95560300-1420985427_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT

Šta mislite između ova dva modela:

 

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=5&act=4&adv=51413567355311601&slink=8irv74

VS

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=5&act=4&adv=51414772377128393&slink=8irv74

 

Čini se da je plavi prešprican kompletno i da je presvučeno sedište ili grešim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Stanebane jel moze malo detalja oko ovih "maglenki"? Koliko na kraju tacno iskostaju da dodju u Srbiju, je l si platio carinu? i da li sijjaju slicno kao oboreno svetlo na Transalpu kad su obe maglenke upaljene?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

kod mene otvorena sezona :takoje: danas posetio pumpu i napoio dorata ;) trebao bi da menjam one harmonike,,, ako ima neki post sta tu se sve odvrce i zavrce nek ostavi ... hvala :zdravo:

post-26761-0-95560300-1420985427_thumb.jpg

 

Meni se cini da nisi platio gorivo... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Stanebane jel moze malo detalja oko ovih "maglenki"? Koliko na kraju tacno iskostaju da dodju u Srbiju, je l si platio carinu? i da li sijjaju slicno kao oboreno svetlo na Transalpu kad su obe maglenke upaljene?

 

Luka, cena maglenki je ista kao na sajtu s tim sto sam platio 300 i kusur dinara pdv i postarinu. Čika postar ih je doneo na kucnu adresu, znači 2 kom. pо 6,54 evrića jednako 13,07 (oko1600din) plus neka bude i 400 kinti postarina jednako dve crvene. :neznam: čista racunica a kako svetle u kombinaciji s oborenim svetlom jos uvek neznam jer jos nisu ugradjene na TA, razmisljam kako da ih montiram( napravim nosace). Ako ti nesto znaci mozes doci do mene (ja sam u Jerkovicu) pa da uzivo vidis intezitet svetla :D:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Ima dobre na DX stiže iz Holandije ne iz Kine dakle brže http://www.dx.com/p/...lb-black-247029

pitanje kakve su uživo

 

Da ali to je cena za jedan komad preko alija je malko povoljnije http://www.aliexpress.com/item/motorcycle-30W-Cree-U2-Motorcycle-led-Driving-Light-fog-lamp-with-lens-Headlight-Offroad-Car-ATV/2039125227.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Stanebane sad su malko skuplje " 7.93 e -piece".

http://www.aliexpress.com/item/Ultra-Bright-10W-CREE-U2-1000LM-LED-Eagle-Eye-Car-Fog-Daytime-Running-Reverse-Backup-Parking/1991258406.html

Al opet je fina cena a deluje da sijaju dobro + mala potrosnja struje. Pa mi smo komsije, ja na Banjici zivim :zdravo: Navratio bih ovih dana, verovatno sutra, danas neka kisa pada pa mi se ne vozi, al sutra bi trebalo da je suvo :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Stanebane sad su malko skuplje " 7.93 e -piece".

http://www.aliexpres...1991258406.html

Al opet je fina cena a deluje da sijaju dobro + mala potrosnja struje. Pa mi smo komsije, ja na Banjici zivim :zdravo: Navratio bih ovih dana, verovatno sutra, danas neka kisa pada pa mi se ne vozi, al sutra bi trebalo da je suvo :moto3:

 

Moze da se nadje i jevtinije., Danas palim do Madjarske sutra mozes da mi se javis u toku dana (saljem ti br. telefona na PP) pa da se gledamo. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

pa sto ne bi neko narucio i platio jednu postarinu za sve zainteresovane :takoje: ti led verovatno ne vuku mnogo, a sijaju dobro i mogu da dodju na onaj stitnik :aha: ja isto razmisljam da mu ga malo dodam svetla i ako imam kesnon ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Aj, da bi izbegao carinu ja mogu da narucim 3 komada(tri para) pa ajde javite se koja trojca su zainteresovana.

Evo ja sam zainteresovan za ove http://www.aliexpress.com/item/motorcycle-30W-Cree-U2-Motorcycle-led-Driving-Light-fog-lamp-with-lens-Headlight-Offroad-Car-ATV/2039125227.html Nisam vican u internet kupovini pa ako se jos neko javi racunaj na mene. Ne znamo se licno ali imamo zajednickog prijatelja/kolegu Misu(trandzu). Upravo si ti kumovao oko njegovog nadimka. Ja sam mu inace nasao onaj CDI za koji se ispostavilo da nema nista u sebi kad si ga ti otvarao. Kaze on meni dao sam ga jednom nasem kolegi Banetu da ga pogleda, a posle na forumu vidim i sta si nasao unutra kad si otvorio. Tad shvatih da si to ti. Jbg raspisah se ja, pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Sva ova svetla će vam teško obasjati put ispred..sva ta led svetla se mnogo greju i onda iz tog razloga moraju da koštaju mnogo više zbog samih led dioda i drajvera.

 

Ovo što košta 20-30$ ne vredi ničemu. Samo ćete baciti pare. Mogu eto da posluže kao poziciona svetla..da vas vide bolje u saobraćaju i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Sva ova svetla će vam teško obasjati put ispred..sva ta led svetla se mnogo greju i onda iz tog razloga moraju da koštaju mnogo više zbog samih led dioda i drajvera.

 

Ovo što košta 20-30$ ne vredi ničemu. Samo ćete baciti pare. Mogu eto da posluže kao poziciona svetla..da vas vide bolje u saobraćaju i to je to.

 

Marre jel ti to iz ličnog iskustva? Ja za OVE mogu da garantujem jerbo sam vlasnik istih, normalno da su predvidjena kao maglenke i dnevna svetla ali isto tako pomazu vidljivosti u nocnoj voznji. Niko nije rekao da sijaju kao oboreno svetlo ili neznam kako. Za OVE neznam pise da su jače 30w a kako svetle ako si upoznat sa tim ondak nam otvori oči a ako nisi :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

S obzirom da su OVE lampe na popustu jos 4 dana ko hoce da narucim za njega (malitomic, Zakis...) neka mi posalju br. telefona na PP da se dogovorimo. Procesljajte jos malo po aliju mozda vam se nesto OVAKO svidi. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

S obzirom da su OVE lampe na popustu jos 4 dana ko hoce da narucim za njega (malitomic, Zakis...) neka mi posalju br. telefona na PP da se dogovorimo. Procesljajte jos malo po aliju mozda vam se nesto OVAKO svidi. ;)

 

e pa narucuj dok je na popustu za mene :takoje: mada one druge mi se cini da bi jos bolje lezale na kresbaru ;) ako slabo bude sijalo na kresbaru montiracu ih na kacigu a onda ima da ubiva :nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Sva ova svetla će vam teško obasjati put ispred..sva ta led svetla se mnogo greju i onda iz tog razloga moraju da koštaju mnogo više zbog samih led dioda i drajvera.

 

Ovo što košta 20-30$ ne vredi ničemu. Samo ćete baciti pare. Mogu eto da posluže kao poziciona svetla..da vas vide bolje u saobraćaju i to je to.

 

Marre jel ti to iz ličnog iskustva? Ja za OVE mogu da garantujem jerbo sam vlasnik istih, normalno da su predvidjena kao maglenke i dnevna svetla ali isto tako pomazu vidljivosti u nocnoj voznji. Niko nije rekao da sijaju kao oboreno svetlo ili neznam kako. Za OVE neznam pise da su jače 30w a kako svetle ako si upoznat sa tim ondak nam otvori oči a ako nisi :neznam:

 

Naravno da je iz ličnog iskustva. Teško ću poverovati da je ikoga od nas uhvatila magla pa da su te "maglenke" zaista imale nekog smisla.

 

 

Svaki Transalp ima problem sa prednjim farom pa još kad se dodaju ta LED svetla koja svetle širokim snopom dobije jedno veliko ništa. Ono što treba stavljati je uži snop svetlosti od nekih 30 stepeni da bi se koliko toliko pomoglo glavnom svetlu, a pošto su montirana nisko ne bi smetala nadolazećem saobraćaju.

 

Ono što je bolja varijanta za manje para je ova(malo kabastija):

 

http://www.aliexpres.../711583043.html

 

Svetle na 30w ali ajde to i nije toliko bitno ali je bitno da imaju uži snop svetlosti "spot".

 

ili npr. ove

 

http://www.aliexpres...1601215870.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

Kako vam se cine ovi :

 

http://www.aliexpress.com/item/2014-New-Moto-30W-Cree-U2-Motorcycle-led-Driving-Light-fog-lamp-with-lens-Headlight-Offroad/2049584978.html#60166080699

 

ok je cena, mislim da je koncetrisan snop

 

 

p.s. molba moderatoru da ove postove vezane za svetla prebaci u novu temu kako bi ovde bio smanjen off a tamo bi i veći broj forumaša uzeo učešće. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Pa bas o tim svetlima razglabamo par dana. Postoji tema al neide mi od ruke da je pronadjem, pravljen je spisak za narucivanje takvih ili slicnih fenjera i na kraju je sve palo u vodu. Mozes i ti kolega bukovski da napravis novu temu vezanu za ovakve lampe slobodno nemoj da se stidis.

Ja sutra narucujem 4 komada za zakisa i malitomic-a pa ce dvidimo vrede li cemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Pa bas o tim svetlima razglabamo par dana. Postoji tema al neide mi od ruke da je pronadjem, pravljen je spisak za narucivanje takvih ili slicnih fenjera i na kraju je sve palo u vodu. Mozes i ti kolega bukovski da napravis novu temu vezanu za ovakve lampe slobodno nemoj da se stidis.

Ja sutra narucujem 4 komada za zakisa i malitomic-a pa ce dvidimo vrede li cemu.

 

Naruceno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja