Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Aco, i meni se to desava u poslednje vreme. Jasno mi je ovo sa vakuum crevom, ali zasto mislis da puca ako je auspuh izbusen? Znaci, ovo se desava samo kod motornog kocenja, da je auspuh busan valjda bi pucalo ponekad i u normalnoj voznji? Malo sam konsultovao literaturu, i ne pominje se nigde auspuh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

pozdav i jedno glupo pitanje zasto talpa puca na izduvu kad se vozi niz brdo sa malim gasom

 

Kazu ljudi da je kod TA pucketanje nizbrdo na nizim obrtajima jos ako je nov filter vazduha takoreci normalna pojava, narocito zimi

Ako je pucanje jace i preko 3.000 obrataja onda je u pitanju cut-off ventil , koji treba da prekine dovod goriva prilikom oduzimanja gasa preko 3.000 obrtaja.

Nije na odmet i da se pogleda kako je podesen vazduh, jer je i to jedan od uzroka pucanja i pregledati da ne vuce negde falsh vazduh!

Transalp 600 od 1987 do 1995  2  kruga i 1/2

Transalp 600  1996 1 Krug e ¾

Transalp 600 od 1997 do 1999 2 kruga i 1/4

Transalp 650 3 kruga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Kolko ja znam za TA je normalno da abgasuje ("puca") kad se naglo oduzme gas. To su mi potvrdili i majstor Joca i majstor Marko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

moj pre dva meseca izasao iz jocinog servisa (novo ulje, filteri, lanac, lancanici...) i uredno pucketa ali uglavnom prilikom kocenja motorom i to ispod 3000 obrtaja. ne previse, ne preglasno, meni se cini taman koliko treba, tj. koliko se meni licno dopada :) i ja sam bio ubedjen da to tako treba :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Vidim da je to kod TA normalno. Juce sam pregledao crevce i auspuh i sve mi izgleda OK. Meni se to desava samo kad mu u prvoj zavrnem gas do kraja na velikoj nizbrdici, tj. kod maksimalnog kocenja motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: БГД
  • Motocikl: Варадеро

Takođe i kod mene puca iz auspuha.

Naročito nizbrdo kada kočim motorom.

Nisam obratio pažnju na obrtaje a i karbovi treba da se našteluju.

Da li neko ima preporuku za majstora koji podešava karburatore ili neko sa foruma ko

ima iskustva a u krugu je od 100km oko bgd-a.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pre neki dan vozikam se po gradu, prebacim na rezervu i posle nekih 20-tak km uzverem se na vrh neke uzbrdice i kad puče iz auspuha...baš sam se štrecnuo ;D Napunio rezervoar i evo od tad ni jednom, izgleda da je bilo malo vode u benzinu.

 

Ovo nije isto pucketanje kao što ste vi napisali, ali čisto da se zna.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Africa Twin , Kawasaki VN 1500 Classic

na talpi odnosno karburatoru ima mnogo safova pa koji sad da odvijem ili zavijem za 2 i 1/2 kruga mozeli neka foto caka da svi vidimo i ja nevolim da moja talpa puca kad ona hoce nego kad ja to hocu poz od aca honde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

na talpi odnosno karburatoru ima mnogo safova pa koji sad da odvijem ili zavijem za 2 i 1/2 kruga mozeli neka foto caka da svi vidimo i ja nevolim da moja talpa puca kad ona hoce nego kad ja to hocu poz od aca honde

 

Naravno podesavanje treba odraditi na oba karburatora, zaviti (ne stezati) do kraja a zatim odviti 2 i 1/2 kruga. Posle toga podesiti ler na 1300-1400 obrtaja.

post-4412-12879046332527_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Africa Twin , Kawasaki VN 1500 Classic

zahvaljujem sa srecno ta 96 na fotosu od talpinih stela vazduha i jos jedno pitanje na mojoj talpi zadnja viljuska ima mazalice oko 3 4 kom koju mast da koristim i jos nesto guma zadnja je miselka upolovacila i kad prelazim krpeza od asvalta itd sevne zadnji kraj mislim po pravcu voznje jer su i takvi krpezi  na asfaltu odnosno kolotrazi od teskih vozila jeli to normalno jer sam ja 25 god vozio samo kamion ps za sve bajkere put od batocine do zlatibora je isuvise masan vodite racuna danas je 19 08 2009

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

zahvaljujem sa srecno ta 96 na fotosu od talpinih stela vazduha i jos jedno pitanje na mojoj talpi zadnja viljuska ima mazalice oko 3 4 kom koju mast da koristim i jos nesto guma zadnja je miselka upolovacila i kad prelazim krpeza od asvalta itd sevne zadnji kraj mislim po pravcu voznje jer su i takvi krpezi  na asfaltu odnosno kolotrazi od teskih vozila jeli to normalno jer sam ja 25 god vozio samo kamion ps za sve bajkere put od batocine do zlatibora je isuvise masan vodite racuna danas je 19 08 2009

Mislim da bi trebala da ide neka kvalitetnija na bazi litijuma. A sto se tice guma, mnoge prepoznaju te uzduzne neravnine na putu ali nije strasno, stvar navike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova

da se samo malo pohvalim  ;D

u subotu sam otisao za CG sa TA i vratio se prekljuce, prosao bez ijednog problema u 1500km koje smo presli a sobzirom da mi je ovo prvo veliko putovanje odusevljen sam, shvatio sam da je TA odlican motor za put samo cu morati malo sediste da prepravim, jer sa sva tri kofera teska oko 50kg (mozda i vise) sto je neki manji suvozac vukao je uzbrdo kao lud i to u petoj, a po krivinama se obara kao da je bicikla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Kad smo vec krenuli sa hvaljenjem evo i ja nesto da dodam. TA je dobio novi lanac, lancanike, ulje filtere, sredjena mu je prednja rucica za kocnicu i sada gazi put. U top stanju je. Samo jos da se dodaju neke dzidzabidze. Tipa kofera, mozda vizira. A na zimu krece malo lickanje i mackanje koliko god to gay zvucalo =)))   

 

E da....jedan savet koji sam dobio od majstora....svi motori koji su presli 20,25 hiljada potrebno je da imaju gusce ulje zbog cuvanja sklopova u motoru. Malo je slabiji na gasu (ako to neko uopste i primeti ja nisam) ali je zato mnogo zasticeniji nego sa manjom gradacijom. Za TA pise po fabrici da se sipa 10w40 ali to pise za nove motore. Ima gde i pise i za starije motore ali to ne znaci da valja.  Ja sam sipao 15w50 motu 5100 bas zbog tog razloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja