Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

boki.64 user_popup.png

Postavljeno Danas, 21:27 PM

 

Ziko, a jesi li mozda razmatrao i ovu opciju. Zbog niskog tezista, a i zbog vece zapremine od obicne tank torbe.

Ovo može da bude dobro rešenje, ali samo za nekog kome kolena (zbog dugačkih nogu) ne "štrče" daleko napred, što je kod mene slučaj, te bih ja morao ipak da izaberem jednu od opcija koje je Scuba pomenuo:

scuba user_popup.png

Postavljeno Danas, 22:50 PM

A jel se to kači na vozača ili suvozača? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Dobro pročitaj uputstvo za upotrebu :zdravo:

Iskreno, sem onog sto pise na kutiji i nema neko uputstvo.

Kaze da se pere na 50.000 milja i da se lifetime tj garancija je 1.000.000 km.

Uz to se dobiju i 3 nalepnice i kartica sa garancijom.

 

Inace sam filter je odlicnog kvaliteta Made in USA, od silikonske je gume i rebra su od eloksiranog aluminijuma.

Sam materijal filtera je kao gaza (od pamuka je).

Nadam se da ce biti bolje nego sa OEM filterom....

 

Javljam ustiske... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Koliko znam, potrebno ti je i spec ulje za KN filtere i pise u uputstvu da se posle tretiranja tim spec uljem prodje nekih 100 - 200 km da se filter malo zaprlja i tek onda bi trebao imati prave karakteristike 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Ja sam pre nekih 500 km skinuo i oprao K&N filter na mom TA.

Kupio sam Bardahl sprej i ulje za K&N filter. Kao i na klipu koji si postavio naprskao sam sprej koji razlaze prljavstinu, pustio da odstoji nekih 15tak minuta i oprao vodom. Jos jednom sam ponovio postupak.

Sacekao sam da se filter osusi i onda sam naneo ulje. Posle nekih pola sata montirao sam filter i fercera za sve pare. :)

A da je bio prljav bio je. :)

Nije ovo nikakva mudrost. ;)

 

9119_photomontage.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: jug
  • Motocikl: TA 94

Stručnjaci, jedno pitanje.

Primetio sam da mi u toku vožnje, kad sklonim ruke sa kormana motor vuče i pada na desnu stranu.

Da li to mora da znači da je problem do prednjih vila, i ako jeste kako da to rešim?

Inače, pre par meseci sam menjao gume, a pre toga, obzirom da sam nov, nisam ni sklanjao ruke sa kormana tako da ne znam kako se motor ponašao.

Svako savet i sugestija dobrodošli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ako ti motor pada u desnu stranu, to onda znači da ti "vuče" u levu stranu!

Proveri da li ti je zadnji točak u "osi", odnosno da li su "natezači" osovine zadnjeg točka podjednako naštelovani. Proveri i da li se guvernal lagano (bez otpora) okreće u ležajevima.

Nisi li možda imao bočni vetar kada si primetio ovu pojavu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Stručnjaci, jedno pitanje.

Primetio sam da mi u toku vožnje, kad sklonim ruke sa kormana motor vuče i pada na desnu stranu.

Da li to mora da znači da je problem do prednjih vila, i ako jeste kako da to rešim?

Inače, pre par meseci sam menjao gume, a pre toga, obzirom da sam nov, nisam ni sklanjao ruke sa kormana tako da ne znam kako se motor ponašao.

Svako savet i sugestija dobrodošli.

 

Ako su prednje vile uvrnute, to se resava jako lako... Lepo skines prednju masku oko fara kako bi imao pristup srafovima koji drze stapove, lepo popustish te srafove, a popustis takodje i srafove metalnog dela koji vezuje vile ispod blatobrana. Kad to uradis (pazi da ne otpustish previse srafove stapova kako ti ne bi stapovi prosli kroz te drzace istih..) Stavis ga na nozicu, i lepo kao nekad kad smo bili klinci, stavis prednji tocak medju noge, uhvatis rukama guvernal, i namincash od prilike kako mislis da treba da stoji. Stegnes srafove nazad, i probas da vidis sta si uradio :) A kad probas, gledaj da zaukash motor prva druga, i da onda izbacish iz brzine, pusti ruke i gledaj u koju stranu i koliko vuce, ako je potrebno jos malo da se dotera. Ako budes pustao ruke dok si u brzini zbog kocenja motora neces imati dobar osecaj jesi li namestio sve kako treba ili ne, vec ces dobiti lazni osecaj da je sve ok.

 

Uvrnute vile su najverovatnije problem, jer znaju da se uvrnu od blazeg pada kada guvernal zapne za podogu a prednji tocak koji je vec polozen na zemlju mu ne da da se okrene vishe, i tako dodje do tog uvrtanja... To je normalna stvar i desava se kod svih tezih endura 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Stručnjaci, jedno pitanje.

Primetio sam da mi u toku vožnje, kad sklonim ruke sa kormana motor vuče i pada na desnu stranu.

Da li to mora da znači da je problem do prednjih vila, i ako jeste kako da to rešim?

Inače, pre par meseci sam menjao gume, a pre toga, obzirom da sam nov, nisam ni sklanjao ruke sa kormana tako da ne znam kako se motor ponašao.

Svako savet i sugestija dobrodošli.

Nadam se da si stavio nove gume?

Inace to "vucenje" moze da bude zbog nepodesenosti ose tockova (sto kaze zika56), a moze da bude i zbog stapova prednje viljuske.

Proveri da li je podjednaka visina oba stapa prednje viljuske u odnosu na trokut gornji.

Jesi kontrolisao ulje u stapovima?

Drugo, proveri lezaj volana (procesljaj forum ima tema lezajevi volana zamena i kontrola)

 

Nadam se da je nesto od ovoga, a to se sve lako resi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Jedno pitanje vezano za prednji tocak - da se nadovezem...da li prednja felna ima smer okretanja kao guma ili moze da se okrene na bilo koju stranu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Evo prvih utisaka posle ubacivanja K&N filera.

Posle zamene sam i sinhronizovao karburatore i podesio vazduh i ler.

Motor bolje prima gas narocito iz nizih obrtaja. Ubzanje je ostrije, a i ujednacenije motor radi.

Opsti utisak je da je motor prodisao i da lakse ide i ubrzava.

Ostaje mi da vidim kako je na otvorenom putu i sa saputnikom, ali ovo sto sam do sada video prilicno obecava.

Jos jednu stvar sam primetio a to je da brze smiruje obrtaje (turiranje u leru).

Sve u svemu zadovoljan sam i preporucujem K&N filter!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1054 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Другари, оде мој Трансалп данас другом власнику... Формално се одјављујем из "секте" али претим пажљиво и даље :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1054 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Nemoj da pretiš brate :takoje:

 

Хехехе, ма јок, само сам сентименталан :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Jedno pitanje vezano za prednji tocak - da se nadovezem...da li prednja felna ima smer okretanja kao guma ili moze da se okrene na bilo koju stranu?

 

Ako je skineš sa svih žbica mislim da nije važno na koju stranu je okreneš. Najbolje pitaj PeterPan-a iz Temerina, on je "car" za felne, žbice i tome slično ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Jedno pitanje vezano za prednji tocak - da se nadovezem...da li prednja felna ima smer okretanja kao guma ili moze da se okrene na bilo koju stranu?

 

Ako je skineš sa svih žbica mislim da nije važno na koju stranu je okreneš. Najbolje pitaj PeterPan-a iz Temerina, on je "car" za felne, žbice i tome slično ;)

 

Samo sam nesto pitao, nema potrebe za time :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zemun-nbgd

Pozdrav cenjenom Konzilijumu... :nanana:

Imam jedno pitanje...tj zelim da cujem Vase misljenje...

 

Imam ponudu za set Dunlop tr91, da se sada ne gadjamo ciframa, ali recimo da je cena gotovo ista kao za set Anakee II (koji bi do daljnjeg morao da cekam...)

 

zanima me da li je neko imao iskustva sa ovim pneumaticima i kakvo je opste misljenje o ovoj ponudi...??? :zbunjen:

 

Aj' sad, pucajte.... :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Dobro izgledaju, ali su one pre u kategoriji sa Continental Trail Attack ili Metzeler Tourance EXP, nego sa Anakee II.

A, sto se kvaliteta tice, neko je rekao, najbolja je - nova guma! Mozda nece trajati dugo kao Mishelin, ali ne verujem da ne valja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SF V4s

Pozdrav cenjenom Konzilijumu... :nanana:

Imam jedno pitanje...tj zelim da cujem Vase misljenje...

 

Imam ponudu za set Dunlop tr91, da se sada ne gadjamo ciframa, ali recimo da je cena gotovo ista kao za set Anakee II (koji bi do daljnjeg morao da cekam...)

 

zanima me da li je neko imao iskustva sa ovim pneumaticima i kakvo je opste misljenje o ovoj ponudi...??? :zbunjen:

 

Aj' sad, pucajte.... :Mina:

 

Evo da se malo umesam, imam Transalpa 650 i na njemu Dunlop Trailmax 91...druga sezona...presle su vise od 11.000km...i idu na menjanje...zadnja definitivno i pod obavezno, a prednja bi mogla jos koju hiljadu ali ne vise od 15.000 u totalu.

Cuvaj se kad je hladna podloga, znaci na pocetku sezone, mart, april, zna da prokliza...cim se malo zagreje odlicne su...takodje su se na kisi pokazale kao dobre, cak i na maloj susnezici...provereno...sve u svemu kao sto je i Boki64 rekao ispod su premium klase, ali su odmah do.

Toliko od mene.1hej.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

gume su problem, nisu!!! koje god hocete ima u Puli i cjene su povoljne. primjerice Anakee II 90/90 X 21 i 130/80 X 17 su 181 - 185 eura set. razlika je u dostavi meni doma ovisno kojom su dostavom poslane. pošalju se novci busom BGD - PU ja sacekam preuzmem novce i stavim gume na bus za nazad BGD. sacekate Bus platite šoferu uslugu i gas.

ima svih dimenzija i brendova pa dok traje popust ......

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd-subotica
  • Motocikl: suzuki dr350, honda xl

pitaj matu iz mladenovca za koliko moze da ti nabavi anake 2, koliko znam ceka se nekih nedelju dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zemun-nbgd

Hvala svima na brzim odgovorima! :takoje:

Mislim da cu se, ipak, odluciti za Michelin, na duze staze to je definitvno najbolja opcija...

Mile-LEGENDA si!! :care: Javljam ti se ako se odlucim za tu opciju... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja