Jump to content

Moto Zajednica

R1200 GSA 2010. zadnja kocnica

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Bmw R1200 GS-A 2010.

Ljudi, pitanje...

 

Predstavih se pre 5 minuta i odmah tražim pomoć :)

 

Prošli vikend išao do Divčibara, i u povratku sam osetio nešto čudno, nešto što se nije ranije dešavalo.

Naime, nizbrdica, krivina, kočim obema kočnicama, brzina možda 50 60 km/h, i u trenutku kad iz 3. u 2. puštam kvačilo, osetim kao da mi zadnja kočnica propade za tipa 1cm, nije propala skroz i dalje osećam da koči, ali niža je.

 

Ispravim motor, probam opet samo zadnjom, normalna visina, koči normalno.

Sledeća krivina, sve isto, 3. u 2. kočim obema, malo jače stisnem zadnju, odradi ABS, al ona opet ode malo dole.

I tako ponekad, nekad propadne nekad ne, probao sam juče sa ugašenim ABS-om, al nisam više siguran ni šta sam zaključio...jer nisam siguran kad je upaljen a kad ne, ne znam tačna šta koja od onih ikonica znači...

 

Dođem kući, nivo ulja ok, proverim vlagu kod drugara juče, 1%.

Akumulator dobro vergla, mada nije baš u cvetu mladosti, mislim da mu ima par godina, jer je motor stajao u garaži neko vreme...

 

Je l ima neko ideju šta bih mogao da proverim još dok ne odemkod majstora (bolestan je, pa ga čekam da se pridigne :) ) ?

Planiram da mu zamenim ulje i ispustim vazduh, možda bude bolje...

 

Hvala unapred na pomoći i izvinjavam se što odmah hvatam za gušu sa vrata :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ako si mnogo koristio zadnju kocnicu, a kako si pisao kocim obema, verujem da jesi, onda hoce da propadne. E sad da ti strucno objasnim zasto ne mogu da se setim al ima fora zasto propadne zadnja, pa dok se nesto ne vrati u normalu bude tako :D 

 

Neko strucniji ce ti reci.

 

Ja se spustao jednom nizbrdo i kocio samo zadnjom, isao lagano a bilo neke sljake pa mi lakse bilo, kad opa propade zadnja skroz, izasao na ravno i kroz par min sve se vratilo u normalu.


Kao sto rekoh, neko strucniji ce ti objasniti zasto se to desava, al ne beri brigu, sve ok.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Bmw R1200 GS-A 2010.

Pa nije baš da sam je ne znam koliko snažno pritiskao, više koristim prednju (a znam i da tada koči i zadnja), dok nisam primetio da propada, posle toga sam je par puta stisnuo jako da vidim šta se dešava i da li ABS radi.

 

Juče sam npr stiskao toliko da je pištala guma (sa ugašenim ABS-om, tj. valjda je bio ugašen) i nije propala, a propala je pre toga i na normalan pritisak. Totalno se nasumično dešava da ne mogu da uhvatim nikakav šablon.

 

@drmilan_ O kom motoru se radi kod tebe?

 

Plaši me samo da nije ABS na izdisaju, mada ova serija bi trebalo da nema probleme kao oni do 2007., osim ako sam pogrešno "guglao" pre kupovine?

Pitao sam par drugara koji voze i starijeg i mlađeg i isto godište, nikome se ne dešava da propada...

Je l uopšte akumulator pravi probleme sa ABS-om kod ovog godišta ili to važi samo za starije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Merenje vlage kočione tečnosti u lončetu ne daje stanje u sistemu, pogotovu ne u samim klještima. Bude zamena tečnosti samo iz suda, bez da se menja u sistemu. Dalje, zbog sifon efekta, ne zameni se tečnost u samim klještima, a tu ona bude najgora. Potrebno je pregledati u samoj manžetni glavnog cilindra da nema tečnosti, može da se desi da cilindar blago propušta, takođe može i da  pretače unutar, obično naraste i otvrdne na nekoliko uzastopnih stisaka i kad se drži komanda blago stisnuta, tone. ABS naravno da može da zeza, kad se isjkjuči i ako kočnica bude stabilna, jasno je. Zaključno sa 2006 godinom je problematičan servo ABS, 2007 pa na dalje je drugi tip.

Promenio član đunta
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Bmw R1200 GS-A 2010.

Izgleda da sam ja gasio kontrolu stabilnosti, a ne ABS...

Sad gledam po uputstvu, i shvatam šta znače one ikonice na displeju...

Probaću kasnije da ugasim abs, pa da vidim sta se dešava, tek sad sam video kako se to radi :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Pratim temu i baš me interesuje da li će promena kočione tečnosti rešiti problem.
Meni se dva puta događalo da se pregreje kočiona tečnost na dugim off-road spustevima gde se dosta koristi zadnja kočnica.

Ali razlika je u tome što  je to bilo trenutno i totalno: u jednom trenutku kočnica radi kao i uvek; sledeći pritisak propada do kraja i ne koči uopšte... Doduše - motor nema abs.

Posle hlađenja opet sve normalno. Zamenio sam kočionu tečnost posle toga, ali nisam imao prilike da isprobam kočnice na pomenutom spustu.

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Bmw R1200 GS-A 2010.

Probao sam za vikend sa ugašenim ABS-om (ovaj put stvarno), i desilo se par puta da propadne, ali mi se čini da manje propadne, ili možda duže traje sam čin potanjanja pedale.

Stekao sam utisak da je potrebno samo dugo i za nijansu jače gaziti pedalu I da ce da se desi, doduše ne uspe svaki put.

 

Kad se vratim sa odmora idem kod majstora. Valjda će do tad da ozdravi pa da zamenimo to ulje.

Gledao sam neke klipove na YT, i koliko sam shvatio, za to mi treba onaj GS-911 kako bi ABS odradio i izbacio ulje i iz sebe, inače bih ja to sam odradio, ne znam ni kako sam ovoliko uspeo da izdržim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Bmw R1200 GS-A 2010.

Konačno ga oterah kod majstora...

Napred ulje bilo dobro, i nije imalo vazduha, al nazad bilo mutno i imalo mehurića.

Zamenio je ulje, neki motorex dot 4, i ispustio vazduh, i izgleda da je sad ok, nije ni jednom propala do kuce (30km).

Vraćao sam se po mraku pa nisam baš smeo da se glupiram sa kočnicama, al ovih dana ćemo imati malo ozbiljniji test...

 

Hvala svima na savetima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja