Jump to content

Moto Zajednica

Albanija, SH21

Recommended Posts

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Put Kukes, pa na SH5, kad se skrene sa sh5 prema Fierze je spor put, ne može da se brzo vozi, od Fierze ka Velboni je klizav asfalt isto nema brze vožnje. Meni je na tom putu proklizao zadnji točak da ne znam kako nisam pao, kako sam instiktivno spustio nogu tako su se rašile Dig-ove pantalone kod prepona.
Što kaže kolega, vredi videti Velbonu, lepo je.
Za grupno spavanje može i KATUN MAJA KARANFIL u dolini grebaje, imaju bungalove a imaju i veliku sobu baš iznad restorana, mislim da ima 20kreveta.

P.s. Ne podizati dron u Velboni, oće preleti rekud82a59d4cc5e3d0d02f97ab9220eaf1a.jpg99f0b8b99642db732f2f8c6cf692327d.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Eto, ko ceka... ne doceka. Drugar koji je trebao da ide samnom je po povratku iz Grcke resio da se vrati kuci u Nemacku. U medjuvremenu je pocelo lose vreme, kako ovde, tako i u Theth. Ima par recnih tokova koje treba proci na Theth - Prekal deonici, ocekujem da ce se potoci povecati, tako da sam prinudjen da sve ostavim za leto 2023. Pod uslovom da ga docekam(o)... U medjuvremenu sam odlucio i da promenim gumei predjem na Mitas E07+ koje mi se cine najadekvatnijem za ovakva putovanja.

 

Neko vreme sam se zanimao pravljenjem ruta i dosao do petodnevnog resenja. I Theth, i Valbona, i jezero Koman, i puno vremena za Theth, pustanje drona, slikanje... Plan je u  prikatchment-u.

 

Ako imate neke dodatne predloge, pisite ovde pa da se modifikuje do najboljeg resenja.

Albanija 2022.zip

  • Sviđa mi se 2
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

@lalajko kroz šta otvaraš ove .gpx fajlove?

 

Meni bi bila interesantna ovakva neka ruta. Pravio sam za Rumuniju rutu za ovu godinu, ali to bi bilo tek tamo krajem jula ili u avgustu, a ne čeka mi se toliko do veće vožnje. Juče sam gledao koliko bi koštalo voziti Južnu Italiju, ali mi se čini da bi verovatno bilo previše za moj budžet. Pa sam onda prešao opet na podneblja nam bliža, a jutros vidim i temu.

 

Dopala mi se ona prva mapa koju si postavio, ali ono što bih ja voleo da uključim je poseta Dečanima i možda Pećkoj patrijaršiji. Već par godina mi se ide u Dečane, a ovo bi bila sjajna prilika. Ne mora da se spava, samo da posetimo.

 

Što se tiče spavanja, možda Prizren nije loša opcija. Ima se šta videti, a po iskustvima ispada miroljubiv grad.

 

Sve ovo komentarišem bez da sam otvorio mape koje si poslao, pa se izvinjavam ako je nešto ili sve što si naveo već uključeno u rutu :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Koristim Linux i pod njim GPX viewer Viking. GPX je standardni format i trebalo bi da otvara i Google Maps ili Google Earth (nisam probao). 

 

Kako god, zbog topljenja snega ne bih isao tamo pre jula. Put nazad preko Prekal na par mesta prolazi kroz potoke, pa ne bih da dodjem u situaciju da ne mogu da prodjem.

 

Sto se ostalog tice, mozemo da se dogovorimo, ali bih ja nocio sto blize polazistu trajekta, jer krece u 13h prema Skadru. Do 13h zelim da obidjem Valbonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 370 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Dobro što je krenulo planiranje na vreme. Jedino što nam je proleće još daleko. Ali dočekaće o mi i proleće pa onda put pod točkove. 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

@lalajko otvorih kroz Guglove MyMaps. Nisam do sad ovako čuvao rute.

 

U suštini sve što si rekao je meni okej. Vidim da ruta prolazi pored ova dva manastira koje sam naveo, tako da su svi moji zahtevi ispunjeni :D Ruta je slična nečemu što sam i ranije, a i juče pravio. Jedino što ostaje za videti je da li bismo uspeli da se poklopimo oko termina, ali sam zainteresovan :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.
Pre 9 sati, Forsberg je napisao:

@lalajko

 

Dopala mi se ona prva mapa koju si postavio, ali ono što bih ja voleo da uključim je poseta Dečanima i možda Pećkoj patrijaršiji. Već par godina mi se ide u Dečane, a ovo bi bila sjajna prilika. Ne mora da se spava, samo da posetimo.

Za vreme mog rada na Kosovu( 2016/17 obilazili smo Dečane  četvrtkom naveče. Bila je verska ceremonija uz pjevanje svecenika i ostalih. Iako sam ateista, ono je bilo ..VAU!!!

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Priblizava se datum kada sam planirao da krenem na ovaj put. Zacrtao sam negde 12-tog jula. Izgleda cu ici sam jer vecina koja je izrazila zelju da putuje, mora tetki da odnese lek.

 

U medjuvremenu, granicni prelaz Brnjak je koliko ja znam, zatvoren. Ima li neko neku novu informaciju u vezi toga?

 

Kakva je situacija sa prelazom Kula, iz Crne gore na Kosovo? Da li radi 24h i da li je predvidjen za putnicki saobracaj?

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ukoliko se bas zakomplikuje situacija, ici cu na SH20 a da se ne bih vracao istim putem, preci cu u povratku do Ohrida.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Piši druže +1 (98%)

 

Ovog trenutka sam po prvi put video temu, čitam od početka i žalim kako je uopšte nisam primetio prošle godine, a kad sam se primakao poslednjim postovima - avantura aktuelna! Moram da se freekombinujem ali verujem da će želja da nadjača sve 'prepreke'...

 

btw. Rožaje - Peć preko Kule je san snova za vožnju i baš bi voleo tuda da prođemo...decenijama nisam  :jee1:  a kad pomislim na tu deonicu odzvanja mi u ušima ono AMSJ stanje na putevima sa dnevnika '80 i '90 - "Magistralni pravci Peć - Kula - Rožaje, Paraćin - Zaječar i Bor - Žagubica preko Crnog vrha su neprohodni."    :takoje:

Promenio član PremieRacing

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 3 sati, PremieRacing je napisao:

Piši druže +1 (98%)

 

Ovog trenutka sam po prvi put video temu, čitam od početka i žalim kako je uopšte nisam primetio prošle godine, a kad sam se primakao poslednjim postovima - avantura aktuelna! Moram da se freekombinujem ali verujem da će želja da nadjača sve 'prepreke'...

 

btw. Rožaje - Peć preko Kule je san snova za vožnju i baš bi voleo tuda da prođemo...decenijama nisam  :jee1:  a kad pomislim na tu deonicu odzvanja mi u ušima ono AMSJ stanje na putevima sa dnevnika '80 i '90 - "Magistralni pravci Peć - Kula - Rožaje, Paraćin - Zaječar i Bor - Žagubica preko Crnog vrha su neprohodni."    :takoje:

"Put Čakor-Kula-Rožaje neprohodan :) "

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1578 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 12 minuta, punisa 16 je napisao:

"Put Čakor-Kula-Rožaje neprohodan :) "

 

Ne :)

 

Čakor i Kula su dva odvojena puta.

Oba vode u Peć, ali put iz Rožaja ide preko Kule, a iz Murine preko Čakora.

Doduše - bilo nekad. Preko Čakora postoji put, ali ne i granični prelaz (ima na forumu putopis u kojem je između ostalog čovek opisao kako je prošao tuda između kamenja/blokova kojima je blokiran put na granici).

Tako da sad i ako neko iz Murine ide za Peć, mora okolo, preko Rožaja i Kule.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre sat vremena, zaludan je napisao:

 

Ne :)

 

Čakor i Kula su dva odvojena puta.

Oba vode u Peć, ali put iz Rožaja ide preko Kule, a iz Murine preko Čakora.

Doduše - bilo nekad. Preko Čakora postoji put, ali ne i granični prelaz (ima na forumu putopis u kojem je između ostalog čovek opisao kako je prošao tuda između kamenja/blokova kojima je blokiran put na granici).

Tako da sad i ako neko iz Murine ide za Peć, mora okolo, preko Rožaja i Kule.

Mali sam bio nisam ni mislio o tome. Samo mi je ostalo u ušima čakor-kula-rožaje. A mozda sam i pogrešno shvatio tada :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Ja sam planirao ovaj put sh20 da prodjem ako se sve kockice sloze negde u prvoj polovini jula, u zavisnosti od vremena. Al ja dalje idem od Skadra na crnogorsko primorje, pa odatle na Jadranku u HR. Ohrid cu neki trodnevni izlet, drugi put, posebno. 

Promenio član Pingvin37

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Priblizava se datum kada sam planirao da krenem na ovaj put. Zacrtao sam negde 12-tog jula. Izgleda cu ici sam jer vecina koja je izrazila zelju da putuje, mora tetki da odnese lek.
 
U medjuvremenu, granicni prelaz Brnjak je koliko ja znam, zatvoren. Ima li neko neku novu informaciju u vezi toga?
 
Kakva je situacija sa prelazom Kula, iz Crne gore na Kosovo? Da li radi 24h i da li je predvidjen za putnicki saobracaj?
 
 
Ja ne bih ništa da obećavam, ako uspem da se organizujem, javljam se.


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
WWW.FACEBOOK.COM

Jedna mala video kompilacija teskih (za nas) deionica. Dakle, put Theth-Prekal, ono sto drugi NE objavljuju. Ostatak puta je manje vise... nije lak, ali...

 

Nadam se da se vidi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja