Jump to content

Moto Zajednica

Albanija, SH21

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Zelim da prodjem ovaj put. 

 

Planiram prvi dan da stignem do Skadra preko SH20. U Skadru planiram da prenocim u hotelu Kurtabeg gde sam bio i prosle godine. Odlican hotel za male pare. Sledeci dan iz Skadra idem preko SH21 do Theth-a. Tu sam takodje planirao da prenocim, nasao odlican smestaj u planinskoh kuci u blizini centra Theth-a. Mala kilometraza za taj dan, ali zato postoji mogucnost obilaska Thetha na tenane. Treci dan planiram povratak do Skadra ali ne istim putem vec preko mesta Prekal. Radi se o oko 70km off-road (mada je to ipak road ali los) voznje. Taj deo me pomalo plasi, imam 90/10 gume koje nisu bas nove, ali po onome sto sam video na Youtube mislim da cu proci. Gorim putem sam prosao po Bobiji i okolini...

 

Ipak, ne bih da idem sam, pa da vidim ima li nekog ko bi isao samnom na ovu avanturu?

 

Da li je neko vec prolazio, verujem da jeste. Na sta da obratim paznju? Vidim da i tu postoji jedan Blue eye izvor, svratio bih da vidim. Put dobrim delom ide uz predivnu reku, kristalno cistu. Kako li je za kupanje? :)

 

I sve o tome :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 959 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Plavo oko je skroz gore, do grčke, blizu Sarande.
Ubaci u razmatranje SH5, sh22, NP Valbone, pa trajkejt preko jezera Komane.

Ja kad bih išao, Kosovo, ulazak u Albaniju i posle Kukesa prvo isključenje, sh5 pa na NP Valbone, trajekt, povratak na SH5 do Skadra, odatle na Theth pa nazad, pa povratak preko Sh20.
Ovaj deo oko trajekta Google maps verovatno neće napraviti lepo rutu, ali znam ko ti tu može pomoći

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 959 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Ovaj deo od Fierze ide trajekt, na brani je silazak, pa onda imaš 10ak km, koliko se sećam ako ne i više, lošeg puta. Vidi se da je nekad postojao normalan put , do sh550b06d617ae20548f933d8cdb0ef227e.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
pre 13 minuta, Krmco je napisao:

Ja kad bih išao, Kosovo, ulazak u Albaniju i posle Kukesa prvo isključenje, sh5 pa na NP Valbone, trajekt, povratak na SH5 do Skadra, odatle na Theth pa nazad, pa povratak preko Sh20.
Ovaj deo oko trajekta Google maps verovatno neće napraviti lepo rutu, ali znam ko ti tu može pomoći

 

E hvala na savetu, moram sad to da pregledam na kartama :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 959 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Postji i na Theth plavo oko, znam za to kod Sarande.
Nisam znao, hvala na info.trebali smo produžiti na theth ali smo otišli u CG.

Ako se odlučiš da spavaš u NP velbona, mogu ti preporučiti smeštaj. Noćenje sa doručkom, domaća hrana.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Evo, izguglah neki blog sa opisom ferija na jezeru Koman... Piše da košta 6 jurosa:

INBETWEENTRAVELS.COM

In the north of Albania, you'll find the stunning Lake Koman on your way to Valbona. Read everything about it in...

 

Promenio član DraganNS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 959 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Napisi ovde, koristice jos nekom sigurno.
Pogledajte objekat Guesthouse Mehmeti na Booking.com platformi!
WWW.BOOKING.COM

Guesthouse Mehmeti, Valbona - Rezervišite uz Garanciju najbolje cene! 284 recenzije i 22 fotografije čekaju vas na veb sajtu Booking.com.




Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Mada je ovaj podforum namenjen upravo za ovakve stvari, postala je prava retkost da neko poziva ostale članove foruma na ovakvo zajedničko putovanje :takoje:

Sviđa mi se ruta i imam želju da obiđem SH21 i okolinu, ali za moj motor Off-road je u stvari "jendek" tako da mi je žao što ne mogu da se priključim. Osim toga, bio sam prethodnih par godina u tim krajevima, tako da sam za ovu napokon isplanirao malo na zapad (Alpi). Očekujemo neke utiske, informacije ili putopis nakon povratka pa kad komšije sve asfaltiraju možda ćemo i mi sa "ograničenim" motorima moći da obiđemo i taj deo...;)

Promenio član ZoraNS
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Rado bih se priključio, ali dosta mi off road-a ove godine bilo na Braču sa mojim zglobnim autobusom.... mada možemo popijemo piće u Darkwood-u, možda promenim mišljenje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: KM - PA
  • Motocikl: F800GS

Ja sam za. Samo me interesuje tajming?

Prošao sam SH20, SH22, SH23, SH5 i NP Vlabona. Promakao mi trajekt i Teth. 

Trajekt kosta oko 28e (motor i vozač) i trebalo bi rezervisati ranije (online plaćanjem), zbog neverovatnih gužvi.

Promenio član bgvozdic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 959 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Ja sam za. Samo me interesuje tajming?
Prošao sam SH20, SH22, SH23, SH5 i NP Vlabona. Promakao mi trajekt i Teth. 
Trajekt kosta oko 28e (motor i vozač) i trebalo bi rezervisati ranije (online plaćanjem), zbog neverovatnih gužvi.
2021god kad smo mi išli, kupovali smo kartu na licu mesta.sad koliko se sećam, sa 2 Mesta kreće trajekt, nekih 1km razdaljine su polazne tačke, od Fierze ka Komane.i smo kretali sa prvog mesta kad se dolazi od valbone
Možda se nešto promenilo od prošle godine

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: KM - PA
  • Motocikl: F800GS
1 hour ago, Krmco said:

2021god kad smo mi išli, kupovali smo kartu na licu mesta.sad koliko se sećam, sa 2 Mesta kreće trajekt, nekih 1km razdaljine su polazne tačke, od Fierze ka Komane.i smo kretali sa prvog mesta kad se dolazi od valbone
Možda se nešto promenilo od prošle godine

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Trebao sam ici krajem juna, ali mi je nesto iskrslo. Otisao kum i da nije kupio online kartu, nikako ne bi usao na trajekt. Stigao na pristaniste skoro sat ranije, sve je bilo puno.

Promenio član bgvozdic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
On 9.8.2022. at 13:11, severian je napisao:

Pravo da vam kažem, ovo je dobro za BJB vožnju... Ima sve. 

 

:)

 

Pre 22 sati, bgvozdic je napisao:

Ja sam za. Samo me interesuje tajming?

Prošao sam SH20, SH22, SH23, SH5 i NP Vlabona. Promakao mi trajekt i Teth. 

Trajekt kosta oko 28e (motor i vozač) i trebalo bi rezervisati ranije (online plaćanjem), zbog neverovatnih gužvi.

 

Dobra ideja. Mogli bi da se organizujemo u dve grupe. Jednu koja bi isla do Theth-a, sto je asfaltni put, i drugu koja bi se iz Theth-a vratila do Skadra preko Prekala, sto je makadamski put od oko 70km. Sve ostalo bi vozili zajedno. Svidja mi se ideja sa trajektom i jezerom, vredi videti. 

 

Cekam drugar da mi stigne iz Nemacke, pa cu jasnije znati datum, dogovoricemo sve ovde o svemu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova
pre 9 minuta, lalajko je napisao:

Dobra ideja. Mogli bi da se organizujemo u dve grupe. Jednu koja bi isla do Theth-a, sto je asfaltni put, i drugu koja bi se iz Theth-a vratila do Skadra preko Prekala, sto je makadamski put od oko 70km. Sve ostalo bi vozili zajedno. Svidja mi se ideja sa trajektom i jezerom, vredi videti. 

 

To bi sve moglo u finu kružnu turu. Ulaz na sh20 može i iz pg na prelazu cijevna, vrhunski nov put i potpuno prazan prelaz, direkt ufur na serpentine, nula škart.

 

Vidi samo da ne gađaš u TD vikend i što se mene tiče imamo BJB vožnju :)  Kad je bal, nek je u stilu :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
WWW.GOOGLE.RS

 

Ne znam koliko se vidi, da li sam dobro preneo link, ovo bi mogao biti prvi dan. Jeste malo vise (570km u mom slucaju), ali ako se ne gubi vreme stigne se. Druga varijanta je da prenocimo negde u Kukesu, trajekt i onako krece tek oko 13h za Koman. U tom slucaju put za prvi dan je 430km. Nadam se da problema na granicnim prelazima nece biti.

 

U slucaju da nocimo u Kukesu, mozda drugi dan mozemo da odvezemo skroz do Thetha, sve je asfalt.

 

Ako se odreknemo trajekta sve je puno jednostavnije, ali gde je tu avantura :)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: KM - PA
  • Motocikl: F800GS
2 hours ago, lalajko said:
WWW.GOOGLE.RS

 

Ne znam koliko se vidi, da li sam dobro preneo link, ovo bi mogao biti prvi dan. Jeste malo vise (570km u mom slucaju), ali ako se ne gubi vreme stigne se. Druga varijanta je da prenocimo negde u Kukesu, trajekt i onako krece tek oko 13h za Koman. U tom slucaju put za prvi dan je 430km. Nadam se da problema na granicnim prelazima nece biti.

 

U slucaju da nocimo u Kukesu, mozda drugi dan mozemo da odvezemo skroz do Thetha, sve je asfalt.

 

Ako se odreknemo trajekta sve je puno jednostavnije, ali gde je tu avantura :)

Ovo je, po meni, previse zahtevna ruta. Narocito ovaj deo puta od Kukesa i SH22.

Ja sam u KM, tako da mi je svejedno. Prikljucio bi se vec negde.

 

Ako vec hocete dugacak prvi dan, predlazem ovo:

 

WWW.GOOGLE.RS

 

Tako bi zakacili Valbonu, koja je prelepa.

 

Drugi predlog je da dodjete do Kosovske Mitrovice i spavate kod mene, pa ujutru ovako:

 

WWW.GOOGLE.RS

 

Pa nakon trajekta:

 

WWW.GOOGLE.RS

 

Pa sutradan, iz Skadra za Teth, spavanje. Prekosutra ujutru na SH20 i svako svojim putem.

 

Promenio član bgvozdic
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja