Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBR600 F1 puca iz auspuha i karburatora

Recommended Posts

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Honda NSR125, Honda CBR600F2

Imam vise problema sa hondom, naime motor nije paljen dve godine, zatim je uradjen mali servis, zamenjeno ulje, filter ulja, vazduha i svecice, ocisceni karburatori i nastelovani ventili, usisni na 0.15 a izduvni na 0.20.

 

 

1. Naime prvo red paljenja nije bio dobar bio je 1-2-3-4 pa je zbog toga pucalo pretpostavljam, u manualu pise 1-2-4-3 probali smo tako ali opet ista stvar a redosledom 1-4-2-3 radi?

 

 

2. Pre nego sto je motor upalio pucalo je iz 4og cilindra na karburatoru i na auspuhu i uz duze verglanje je upalio i radio normalno na leru, samo je dosta slabo isao, pretpostavljam da karburatori nisu lepo ustelovani pa su bili ponovo skinuti.

Kad sam ih skinuo drugi put video sam da se sauh ne zatvara do kraja, pa sam popustio srafove na onoj sini sto klizi i otvara sauh za sva 4 karburatora i zatvorio ga skroz i zavio i sad motor ne radi u leru bez sauha i sraf za ler gas uopste ne funkcionise i takodje puca iz auspuha i karburatora ali samo na tom 4om cilindru? Nemam slike sad ali postavicu, pomagajte:neznam:

Promenio član lukavb

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Nema tu pomoci dok neko ko zna sta radi, ne dohvati motor u ruke.

Ovako ces samo sve dalje da ulazis u problem, pa ce majstor vise da se muci, vise radnih sati da potrosi/naplati.

Prvo, kompresija?

Drugo, da li ste dobro vratili u fazu nakon stelovanja ventila?

Trece, da li je karbove radio neko ko zna kako se karbovi rade?

 

Cetvrto i najbitnije, Crno Dete ti li si?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Honda NSR125, Honda CBR600F2

Ne, nisam crno dete ako je to onaj lik sto je banovan:lol2:

 

Apsolutno se slazem sa tobom da bi krsten majstor to sredio, ali da je motor kod majstora ja ovde ne bih nista pitao:)

 

Nemam manometar da bih izmerio kompresiju, ali rekao bih da je dobra jer je motor nakon tog prvog paljenja palio bez muke.

 

Zupcenje nisam dirao jer je u redu, reperi na radilici i na bregastoj se gadjaju bas kako bi trebalo i kao sto je u manualu.

 

Sto se karburatora tice iskreno radio sam samo na dvotaktnim masinama, prvi put se susrecem sa vise karburatora. Njih sam ocistio i "sinhronizovao" na sledeci nacin dok ne napravim ono za vakuum sa crevima i uljem pa da se bakcem sa tim, inace srafove za mesavinu nisam dirao, ostavio sam kakvi su prethodno bili:jee:

 

https://youtu.be/emWPDHf45vI

 

Motor radim sam zato sto volim mehaniku i voleo bih sto vise da naucim, pa zbog toga nije kod majstora:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Tesko ces se izboriti sa karbovima ovako.

Ako si stelovao ventile, morao si bregaste da skidas, zato pitam da li je vracen u fazu.

Pilot dizne (iglice) , koje nisi dirao, najcesce prave problem. Tj, kanalici koji dopremaju smesu preko njih.

Ispod nijh imas oprugu,podlosku,o-ring 3x1.

Ja taj oring menjam pod obavezno.

Nivoi moraju da budu skoro idealni.

Iglice plovaka imaju onaj deo sa oprugom. Kod tih karbova znaju da puknu opruge pa da preliva.

Sihronizaciju moras da uradis kršteno.

Mehanicko stelovanje se radi na stolu.

Sve dalje se radi kad je motor ugrejan (pilot igle za rad u leru i prelaznom rezimu do otp 1/5 zavrtanja rucice gasa)

Sihronizacija, da bi podpritisak na svim cilindrima bio jednak, kako bi iz svakog karba bila isisana ista kolicina goriva.

Filter vazduha obavezno cist, usisna grla ispravna, blokade na vakuum cevcicama i vakuum creva ispravna i bez pukotina.

Svecice dobre.

Ima tu malo igranja, ali kad se uradi valjano mora da radi kao Singerica.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

A na ovom klipu lik pokazuje kako da ustelujes karbove. 

I do moze da se koristi kao preeset.

Ali:

Nikad ni u jednom univerzumu, ne moze da se desi da svaki cilindar ima jednako "isisavanje". Iz 286 razloga (zazori ventila, kolicina garezi, stanje klipnih prstenova, pa cak i temperatura cilindara koja nikad nije identicna...)

E iz tog razloga moraju da se sihronizuju kada je motor ugrejan.

Pri tom, sipanje vode u karbove mi je samo po sebi malo debilno, jer mesing sa vodom pravi oksid bukvalno momentalno. Osovine leptira dobiju vodu, dizne, emulziona tuba... Neka hvala.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Honda NSR125, Honda CBR600F2

Znam da je karburator problem i to cu pokusati sam da sredim, ako ne majstor ce. Znam da se odvijanjem pilot dizni daje bogatija smesa, ispravite me ako gresim svaki savet je dobrodosao:jee:

Napravicu ovih dana instrument za sinhronizaciju pa cu da se zanimam sa time, ako ne uradim nista ici ce kod majstora.

 

Ventili su sa klackalicama, tj nemaju plocice pa nisam morao da skidam bregaste i svi su nastelovani na isti zazor ali samo iz tog cetvrtog cilindra imaju detonacije, sad da li je problem do njih ili kao sto rekoste do karburatora?

 

Ako je kamenac na ventilima da li postoji neki nacin da se to ocisti bez skidanja glave, nekim sredstvom ili da stavim veci zazor da kasnije otvaraju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ako je do toga, dekarbonizacija bi mogla da popravi situaciju.

Jel su bili neki ventili pretegnuti?

Klackalice!? Bice da odavno nisam radio F1 :jee:

Ali najpre karbovi da se srede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Honda NSR125, Honda CBR600F2

Ne secam se stvarno, znam da sam nastelovao usisne na 0.15 a izduvne na 0.20, bar tako u manualu pise:

 

Usisni 0.14-0.18

Izduvni 0.18-0.22

 

Screenshot_2022-06-23-20-58-31-852_cn_wps.xiaomi.abroad_lite.thumb.jpg.8a29585f0d23dee528273e7193a7f11e.jpg

 

Trebalo bi da su ovo klackalice, znam da nemaju one plocice:D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Honda NSR125, Honda CBR600F2

Da osvezim temu, nisam imao ovih dana vremena da sredjujem motor pa sam danas uhvatio malo vremena.

 

Problem je bio u kablovima tj redosledu paljenja, nastelovao sam zazor na svecicama i motor pali bez problema i dosta bolje prima gas, radi na leru i vuce (pre kao da je radio na 3 cilindra) :jee1:

 

Ostali su karburatori da se dosteluju i da se sinhronizuju, to cu da odradim kad budem imao vremena.

 

Motor lepo radi i lepo prima gas za razliku od pre, primetio sam da malo zadrzi obrtaje na 2.000 prilikom odpustanja gasa ali to je vrv do stelovanja, i primetio sam da kad je motor zagrejan i kad naprskam vodom grane, prvi i drugi cilindar su vreli dok treci i cetvrti su mlaki da kazem.

 

Probao sam da pustim vise goriva na 1 i 2 cilindru u nadi da ce gorivo da ih ohladi ali grane su idalje dosta vrelije nego na 3 i 4, ista je situacija i kad ima vise vazduha, nazalost nemam colortune svecicu da bih to ustelovao perfektno ali voleo bih da cujem savet nekog iskusnijeg:)

Mozda ima neke veze sto karburatori nisu sinhronizovani?

 

Promenio član lukavb

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja