Jump to content

Moto Zajednica

Dogovor za moto susrete na Balkanu

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Valjevo city

Zapoceo bih ovu temu kao najavu nekih novih i boljih vremena za bajkere na nasim prostorima.Kako sam vec duzi niz godina prisutan na Moto susretima u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini,u razgovorima sa njihovim klubovima dosli smo do zakljucka da bi trebali da sednemo za isti sto i dogovorimo se oko organizacije vecih moto susreta u nasim zemljama.Kako smo mi bajkeri ljudi koje politika ne zanima, misljenja sam da ne bi trebalo da bude nekih problema u vezi dogovora oko ovog pitanja.Sta vi mislite o ovom pitanju i kako bi to moglo da se ostvari?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

Mislim da je to tesko ostvarivo jer svaka drzava vec ima svoje termine,a ti termini su podeseni prema nama susjednim gradovima i nemoguce ih je uskladjivati sa susjednim drzavama.

Stvar je u tome sto susrteta ima jako puno i kada bi neko pomakao termin da bi odgovaralo drugoj drzavi,to sigurno nebi odgovalo nekom od nasih gradova.

Recimo,MK Staaari Rokeri - mi imamo od prvog dana termin drugi vikend u maju(pa kako padne datum) i da moram tako reci,nema sanse da se to pomakne da bi nekom drugom inozemnom klubu to odgovaralo jer se isto tako ostali klubovi u Hrvatskoj ravnaju prema nasim vecim klubovima sa svojim terminima.

Nas sam samo naveo kao primjer,jer ces od svakoga dobiti takav odgovor.

Uostalom,koliko sam ja vec primjetio, "veci" susreti su vec dobro rasporedjeni u bivsoj Jugi

Jos nesto,rijec "veci" je relativan pojam,nekome je velik susret sa 1000 motora,a nekome mali sa 5000 motora,sve je to relativna stvar.

Iskreno,ne treba se oko toga optercivati, ja jednostavno upalim motor i krenem gdje mi se ide,bio susret mali ili velik,svejedno je,bitno mi je da je dobra ekipa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ne bih hteo da budem pesimista, ali mi ni u svojoj zemlji nemamo zajedničke, velike skupove, a gde ćemo tek sa komšijama da se dogovorimo. Eto, ja pokušavam da se dogovorim sa okolnim klubovima da pravimo zajednički skup kod nas, ali nešto traljavo idu dogovori i već ima klubova koji to ne žele. Znači, lepa ideja, ali slabe šanse za realizaciju, nažalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Valjevo city

Ideja je bila da se pocne sa nekim masovnijim posetama moto susretima u drugim zemljama.To bi bilo mnogo lakse kada bi se svi zainteresovani nasli za istim stolom, jer misljenja sam da ni jedna organizacija bajkera nije dorasla ovoj ideji.Mozda bi ovo moglo doprineti nekim opustenijim voznjama i druzenjima sa drugim klubovima iz okolnih drzava.Trebalo bi razmisliti o nekoj "Balkanskoj Uniji Bajkera" gde bi za pocetak bilo po 5 do 6 klubova iz svake zemlje koji bi bili zacetnici mnogo boljih  i organizovanijih putovanja i gde bi do izrazaja dosao kvalitet.Uzmite za primer ovaj sajt BJ Bikers koji je uz dobru organizaciju srusio neke granica i postavio zadatke za druga Udruzenja bajkera.Vreme cini svoje i mozda je potrebno nekad i potrcati napred i podrzatii neku dobru aktivnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Ideja je bila da se pocne sa nekim masovnijim posetama moto susretima u drugim zemljama.To bi bilo mnogo lakse kada bi se svi zainteresovani nasli za istim stolom, jer misljenja sam da ni jedna organizacija bajkera nije dorasla ovoj ideji.Mozda bi ovo moglo doprineti nekim opustenijim voznjama i druzenjima sa drugim klubovima iz okolnih drzava.Trebalo bi razmisliti o nekoj "Balkanskoj Uniji Bajkera" gde bi za pocetak bilo po 5 do 6 klubova iz svake zemlje koji bi bili zacetnici mnogo boljih  i organizovanijih putovanja i gde bi do izrazaja dosao kvalitet.Uzmite za primer ovaj sajt BJ Bikers koji je uz dobru organizaciju srusio neke granica i postavio zadatke za druga Udruzenja bajkera.Vreme cini svoje i mozda je potrebno nekad i potrcati napred i podrzatii neku dobru aktivnost.

Slazem se ali sve to stoji dok neko ne pomene pare i tu kao i uvek pocenju podele. Mada mi ne mozemo ni u Srbiji da se organizujemo u jednu asocijaciju svi a ne recimo svi veci klubovi iz ex YU

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja