Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svima..

 

Kriza srednjih godina drma uveliko. 

Od malena sam imao zelju da imam neki chopper ali raznorazni dogadjaji su me odvratili od toga. Roditelji, stasavanje, posao, brak, dete, razvod, samohrani roditelj.

Sad sa 42 godine sam odlucio da uzmem neki chopper sa 10km iskustva voznje na bilo kakvom motoru. 

Sta mi preporucujete?

Definitivno sam misljenja da mi treba nesto vise 125cc jer znam sebe, treba da ponese 125kg, zelecu posle pola godine nesto "jace".

Chopper ce biti vozen na duze relacije svakog vikenda

Budzet moze da ide do 8k evropskih valuta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

Ја бих ти прво дао савет да се не шалиш и да не узимаш ништа јаче од 250 кубика. Вожња чопера или кастом мотоцикла на нашим путевима (осим ауто-пута) уопште није лака ни једноставна, а пошто немаш баш никаквог искуства, боље је да се учиш на неком слабијем мотоциклу, него да учиш тежим путем.  Кад би сео на нешто јаче и први пут пољубио асфалт, схватио бих шта ти говорим. 

 

Мени је већ давне ``1996 први мотор био Мото Гуци Фалконе 500, неколико пута сам пао док нисам колико-толико научио да возим, на сву срећу, без последица. Наравно, неко други није имао такво искуство, али никад се не зна. Касније сам силом прилика направио велику паузу, па сам онда пре три године купио Кивеја од 250 кубика и 18 КС, нисам имао пара за нешто боље, али сад схватам да је то био прави избор. Опасно је кад мислиш да знаш, а не знаш. Тек кад сам поново почео да возим схватио сам колико сам био изгубио осећај и рутину. А ти то тек треба да стекнеш.

 

На твом месту ја бих тражио Јамаху Драгстар 250 или Хиосунг Аквила 250. Они имају 22 и 28 КС, сасвим довољно снаге за почетника. Мислим да се уопште не би покајао, а много би пара уштедео. А онда за две-три године можеш да бираш неку другу машину.  На твом месту ја бих тако урадио, а ти како желиш.

Promenio član jozamladen
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Ја сам положио са 28 и са можда 2000км искуства на скутерима као клинац возећи туђе.

Жеља ми је била да узмем неки чопер или неки "гвоздени" који подсећа на старије машине.

Купио сам XV535 лаган за вожњу, има кардан, потрошња коректна иде сасвим ОК. Продао сам га због тога што је мали за мене и сапутницу, јер 95% км пређем са њом.

Жеља ми је да једног дана пазарим нешто од старих CB или старих BMW боксера.

Мој ти је савет да све машине видиш колико ти физички пашу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja