Jump to content

Moto Zajednica

MZ NA 4 TOČKA

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

e ovak imam kompletnu masinu od mz 250 e sad ovak puklo mi da napravim neko vozilo na 4 tocka nest ko neki bagi kart il sta vec  da se mogu po polju vozat e sad sta me muci

 

1.kak rijesti prenos sa masine na kotace ono neki kazu na jedan kotac pa el to nece zavlacit kod skretanja ono nije to mala masina

 

2. imam diferencijal od starog kadeta zadnja vuca mislim da bi to bilo naj efikasnija ideja

 

3. prednji karaj ono treba to bit jakoi napravljeno da mi negdje ne odpadne jel vec razmisljem sa cu radit s tim hehe :mrgreen: il isto naci prtednji kraj od fice/pegle pa one osovine i to povarit

 

 

ono sve to onak izgleda tesko al jeb i emzo ima 150 kg a i bi da tro ide onak oko 70-80km al da cupa da mogu divljet s tim e sad ovak htio bi pametne savjeta oko izrade tog stroja ak je neko imo iskustva s ti ili je vidio tak sat negdje :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

prednji trap od fice se biti pretezak....mozda da kombinujes viljeske sa fice a zupcastu letvu od keca,da bi izbegao gomilu spona i nosaca....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

bas me zanima kako ces se sa lancem prikaciti na taj diferencijal.....stavis lepo lanac do zadnje osovine da vuku oba,,malo ce da lomaka po krivinama al je prostije resenje.... :);) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Pre dvadesetak godina su neki moji ortaci pravili karting sa masinom od Vespe. Najjednostavnije im je bilo da na sasiju samo okace masinu tako da je bio samo samo jedan pogonski tocak pozadi, i to je lepo islo !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Imam u kompu negde sliku nekog MZ-a sto su neki momci prepravljali na ATV-a, al ne mogu naci. Evo ideje za karting :

post-3891-12879012219506_thumb.jpg

post-3891-12879012220225_thumb.jpg

post-3891-12879012220289_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

bas me zanima kako ces se sa lancem prikaciti na taj diferencijal.....stavis lepo lanac do zadnje osovine da vuku oba,,malo ce da lomaka po krivinama al je prostije resenje.... :);) ;) ;)

 

Pa nece bas "malo" da lomaka po krivinama. Ne moze to bez diferencijala, osim ako putna brzina ne prelazi 40km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ts chopper:

ma da ice to brze od 40km/h pa nedolazi u obzir pogon na oba kotaca da se ubijem negdje kad izadjem na cestu hehe ili pogon na jedan to bi moro pod kvacilom ulazit u veci zavoj aj i to nekak po polju al negdje na cesti

ma imali smo mo neko vozilo na 3 tocka od tomosa masinu isto pogon na jedan kotac ono aj u ljevi zavoj je prolazio imo je pogon na desni kotac al u desno zavoju boze sacuvaj kad uvati negine ti jarak ;D

 

wice:

imam letvu od kadeta i ima nekih 5kg o sam da mogu skretat ono napravit cu to save na kruto bez amontrizera ono ostalo sve odrezat sto je od viska sam ono osnovnu i tockove  ostavit

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Uputite Josku u temu, Temerinci imaju iskustava sa raznoraznim vozilima, neću ja o tome ali sam bio iznenađen kakve sam sve fotografije video kod njega.  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ima ovde neka tema u kojoj se pominje 1. Maj u Temerinu cinimi se i neko je postavio gomilu tih budzova od vozila...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ima ovde neka tema u kojoj se pominje 1. Maj u Temerinu cinimi se i neko je postavio gomilu tih budzova od vozila...

 

 

Ima samo je na Forumu a ako već postoji potreba da se o MZ mašini piše na MZ podforumu, a postoji jer se teme ne otvaraju bezveze pošto ih normalni ljudi otvaraju, onda ovde treba pozvati Temerince u pomoć.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ima u svilajncu to jes u selu pored/sedlaru/ trotockas od mz a 150,i nista mu nefali iako okrece oba tocka u krivini,mada je on uradio neki stos sa nekim gumenim nosacima zadnje osovine,to jest ona se nesto ugiba itd,,ali to su neka sitna ugibanja,a bas me zanima kako ce se izracunati prenos od lanca do kardana a jos vise kako jednostavno i funkcionalno prikaciti ti za ulaz u diferencijal,i naravno opet ponavljam auto ima prenos u menjacu proracunat za taj diferencijal ,,,to sto se masina vrti u 5 hiljada obrtaja nemora da znaci i da se kardan tolko vrti,tu je glavna caka ,oko izracunavanja prenosa,,,,a ti kvadovi i nisu za brze od 50  do 60kmh,,sve preko toga je vec rizik,a za blato travu itd,bolje je da se obrcu oba tocka....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

mada je on uradio neki stos sa nekim gumenim nosacima zadnje osovine,to jest ona se nesto ugiba itd,,

 

Okreni obrni, tu je đunta i to sa sitnim nutom a kaže majstor Žilijen ''AAaaa, pa to nemooožeee.....'' (Film ''Nacionalna Klasa'') :D

 

Mada može da se nabudži.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pozz ljudi

 

ako mislis raditi sa jednom osovinom,ne stavljaj cev,nego punu sipku,uvijanja su velika zato sto nema diferencijala

 

jesi razmisljao o tockovima,vesanju,kocnicama,i mnogo toga drugog 

 

potrazicu sad jedan link,bilo je bas dosta stvari za izradu bagija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

http://kartbuilding.net/Freeplans/plans.htm  tu ides na download pdf fajla

 

 

upravljanje bi mogao resiti sa letvom od juga i sl.  naravno skratis spone :)

 

i zadnja osovina nije bas naivna  moras napraviti rukavce za lezajeve,nosac lananika  a to na strugu moras,jos lezajevi itd..

 

ako odlucis da pravis tako nesto tu smo uvek puni ideja  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Karting ima krutu osovini zadnju od punog profila i ide minimum 80 a u jacoj klasi mnogo brze i nema nekih problema u krivinama mada teziste mu je nisko i mnogo je laksi od tvoje zamisli ali ti je najlaksa i najprostija varijanya sa krutom osovinom i lancanicima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Svakakvih li ima ideja!! Odlicno! E posto za svaku ideju postoji po nova tema , pa se zauzima mnogo mesta, a neke teme se potiskuju  odgovorni urednici bi trebali sve te zamisli, ostvarenja, razmisljanja itd. , da postave u jednu jedinstvenu koja bi se zvala " Grunfovanje" . post znamo da je Grunf jedan Veliki pronalazac sa otpada! Hhehehe, ne zamerite!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Karting ima krutu osovini zadnju od punog profila i ide minimum 80 a u jacoj klasi mnogo brze i nema nekih problema u krivinama mada teziste mu je nisko i mnogo je laksi od tvoje zamisli ali ti je najlaksa i najprostija varijanya sa krutom osovinom i lancanicima

 

Karting ima mnogo manje tockice kojji dozvoljavaju proklizavanja u krivinama, uz to ima i manji raspon tockova, pa je i manja razlika u predjenom putu izmedju unutrasnjih i spoljasnjih tockova. Na kraju i pored svega toga karting u krivinama poskakkuje kao lud, da ima ogibljenje tek bi to bila luda voznja.

Moze bez diferencijala ali nece biti dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

 

 

Okreni obrni, tu je đunta i to sa sitnim nutom a kaže majstor Žilijen ''AAaaa, pa to nemooožeee.....'' (Film ''Nacionalna Klasa'') :D

 

Mada može da se nabudži.  ;D

 

"....A jel ti tako rekli?  Pa onda idi nek' ti ubudzi onaj ko ti tako rekao..."

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ko se seća Yamahe 3Z i ko je imao prilike da je vozi, zna da se tehnika bazira na rasterečivanju untrasnjeg točka da bi lakše proklizao.Ona ima znatno većeg promera tockove od kartinga. Pogon je na zadnju krutu osovinu.

post-3670-12879012431563_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

moj brat ima 3z i mogu da vam kazem da sa njom ili ulazis polako u krivinu ili na dva tocka ;D inace kako ide,strasno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja