Jump to content

Moto Zajednica

MZ NA 4 TOČKA

Recommended Posts

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Više puta sam gledao"smrt u oči", kako u šali kažem kada ti na vozilu nije baš svejedno.Mada, solidno može da se vlada njime sa malo tehnike koja je totalno suprotna osnovnoj tehnici vožnje dva točka. Znaći, leve krivine savladavaš tako što telo ide na desnu stranu i obrnuto za desne krivine.Kada to povežeš u glavi, kreće zabava i vožnja na dva točka sa jednim u vazduhu.Vozlo od 250ccm i preko 50 KS.A da, da dodam da nema konvencionalnu ručicu gasa vec polugicu kao na skuterima za vodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma znamo mi kako to ide,,a ja licno znam i to da je jednom liku spala slika u kuci sa zida kad sam sa njom tresnuo u zid od te kuce,,covek mislio zemljotres,,,,,jes da ide,al to je samo za plazu,na kraj krajeva i pise na njoj da nije za upotrebu po javnim putevima,,fala al ja na to vise ne sedam ,jes da sam je vozio i na bok,i na dva i sve je to super,al sa tim cudom probaj da odes 50km na moto skup,,,,a jok,,to je mucenje,,,plus sto trosi ko ruski tenk,,,,,,doduse za zezanje po prirodi tu i tamo nije losa...jos cvaja,,pa kad joj sveknes gas ona ujeda.............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

 

 

Karting ima mnogo manje tockice kojji dozvoljavaju proklizavanja u krivinama, 

 

Razlika u krivini u predjenom putu levog i desnog je ista i za male i za velike tockice a sto se tice raspona tu se slazem sto veci raspon veca razlika.Ja sam vozio nekada karting 80 cm i nije nesto skakao po krivinama mada ume da zabaci zadnji kraj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

e ovak nekak strucno nacrtano hehe

 

tocka 1

je diferencijal a a na izvod iz diferencijala bi spojio neku osovinu tu ide kardan koji vodi do mjenjaca na autu ali poto cu ja to pravit bez amontrizera netreba kardan nego samo osovina

2ro4wth.jpg

 

tocka 2

na tu osovinu bi zasarafio neki lancanik stavio lanac i spojio ga s lancanikom mz masine

 

et tak ono bas nagrubo oko prenosa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Mozda gresim, ali odnos crteza i onoga sto je realno ti je malko omanuo...Mislim da ce motor dosta veci da bude i da ce dosta vise prostora da zauzme!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

e ovak nekak strucno nacrtano hehe

 

tocka 1

je diferencijal a a na izvod iz diferencijala bi spojio neku osovinu tu ide kardan koji vodi do mjenjaca na autu ali poto cu ja to pravit bez amontrizera netreba kardan nego samo osovina

2ro4wth.jpg

 

tocka 2

na tu osovinu bi zasarafio neki lancanik stavio lanac i spojio ga s lancanikom mz masine

 

et tak ono bas nagrubo oko prenosa

 

Sto bi komplikovao sa osovinom - kardanom, mozes masinu tako i pozadi postaviti, a lancanik direktno na izlaz iz diferencijala .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

http://kartbuilding.net/Freeplans/plans.htm  tu ides na download pdf fajla

 

 

upravljanje bi mogao resiti sa letvom od juga i sl.  naravno skratis spone :)

 

i zadnja osovina nije bas naivna  moras napraviti rukavce za lezajeve,nosac lananika  a to na strugu moras,jos lezajevi itd..

 

ako odlucis da pravis tako nesto tu smo uvek puni ideja  :D

 

Odlican link za izradu kartinga! Ja sam nesto ranije pokusavao da crtam ali su me uvek hedao onaj sklop za skretanje i nikako nisam znao koji lezzaj staviti... Sad sam konacno nasao i pocecu sa crtanjem u SolidWorks, pa kad budem nesto uradio postavicu slike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

drumska lisica :

da razmisljo sam o tome al onda ce ispred masine biti sjediste ono nece se cilindar hladit a i ako je iza nekak mi je zajebanije napravit neku polugu za mjenjanje brzina ok nije to bas precizno nacrtano a i kad bolje razmislim tamo na izlazu iz diferencijala bi trebalo doci tocno sjediste  ???

 

picaso :

ma kazem da sam tu nacrtao samo kako cu prenos resit ono znam da je veca masina al to sad tu nije bitno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa ti stavi masinu bocno,na lancanik okaci lanac,a u produzetkuo kaci lancanik za difeerencijal,tako da ima hladjenje,ono jes da ce tu biti mala zackoljica dok izracunas prenosni odnos al nesto mora da se zrtvuje,,,mada bi ja koristio krutu osovinu,,ili  ako bih se vec mucio probao bih ono kao mad max da napravim od neke bube,ili ficine masine i menjaca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

drumska lisica :

da razmisljo sam o tome al onda ce ispred masine biti sjediste ono nece se cilindar hladit a i ako je iza nekak mi je zajebanije napravit neku polugu za mjenjanje brzina ok nije to bas precizno nacrtano a i kad bolje razmislim tamo na izlazu iz diferencijala bi trebalo doci tocno sjediste  ???

 

picaso :

ma kazem da sam tu nacrtao samo kako cu prenos resit ono znam da je veca masina al to sad tu nije bitno ;)

 

Mozes ti izlaz iz diferencijala da okrenes unazad tako da sediste ne smeta, a masinu postavis malu ustranu.

  Ovo su samo ideje, a ti kad budes pravio vidi kako ti je najzgodnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ma da masinu malo u staranu a i sto kazes kad krenem to radit stavit cu kako mi bude lakse izvedivo  a i planiram da cu morat stavljat neki ventilator za hleđenje jer ako mu smanjim brzinu nece dovoljno vjetar puhat da ga hladi ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

Došla zima, mora nešto da se petlja.

 

e bas to al imam jedan mali probljem to moram radit vani jel na garzi su mala vrata ak to napravim unutra necu moc iznet ven jedino nekak bocno a vani je zima a u garazi toplo ono na garzi mi je ono malo veca vrata

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Došla zima, mora nešto da se petlja.

 

e bas to al imam jedan mali probljem to moram radit vani jel na garzi su mala vrata ak to napravim unutra necu moc iznet ven jedino nekak bocno a vani je zima a u garazi toplo ono na garzi mi je ono malo veca vrata

 

Ako si bas resio, sacekaj jos nedelju dana i dobices detaljan crtez. Poceo sam da radim Cart i razmilsljam o motoru od Jawa 350TS ili MZ-a 250. Po crtezu cu uraditi univerzalni drzac motora da bih do tad dobro razmislio sta valja staviti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ja sam poceo da crtam sa delovima po ISO. Samo me brine kako da nabavim kuciste lezaja, ili da nacrtam sam i da se uradi na glodalici. Jedini problem sto ne bi imao podmazivanje kao sto su dali na slici, ali ne verujem ni da treba bas toliko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Došla zima, mora nešto da se petlja.

 

e bas to al imam jedan mali probljem to moram radit vani jel na garzi su mala vrata ak to napravim unutra necu moc iznet ven jedino nekak bocno a vani je zima a u garazi toplo ono na garzi mi je ono malo veca vrata

Ako su ti vrata dovoljno visoka, onda okreneš spravu na stranu i izguraš je na rolšulama ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja