Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Drug član, 2347 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Ništa ne krivi. Na diznama pišu mere. Broj možda 125 za glavnu i 45 za manju. Vidi na netu koja je veličina za tvoj model. Ako su takve u tvom karbu onda ok. Iglicu plovka ne možeš očimetrom da utvrdiš valja li, to je dugo stajalo i ver propalo. Samo zameniš novom i izbaciš iz jednačine potencijalni problem. Takodje i njeno ležište. Takodje o ring u glavnom karbu, onaj majušni i gumu na šolji. To je sve sitno, jeftino a zna da pravi luda sranja,a ti ganjaš veće kvarove. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 7 minuta, Šumi Zmajček je napisao:

 Bre

 

Jao bre, zaboravio sam na ovu membranu ona zna da zajebava....

 

Imaš tu sve lepo opisano kako treba karb da se proveri, pusti to duvanje u crevo goriva i dal zatvara ili ne, uzmeš merilo i izmeris... Ne ide od oka stelovanje!!!! 

Jel to manual za 3tb 90 to.godiste??

Koje merilo i sta da izmerim.

Dosadan sam ali i uooran..od 10.Januara jos ne resavam probkem...sace i leto da prodje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4758 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Glavno pitanje je GORIVO ili STRUJA

 

Ne diraj dizne. Tu je sve dobro. 

Moze stroboskop lampa da se vidi kako radi CDI. Nova svecica, kabl od svecice da se ispita i kapa takodje. 
Mene je 7 dana zazala nova Denso iridium svecica. Gusi, trokira, puca. Nadjem neku staru zardjalu svecicu, motor radi ko sat, ide kao Ducati GP22.

Polako sa karburatorima...l:takoje:

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 1 minut, srbac je napisao:

Glavno pitanje je GORIVO ili STRUJA

 

Ne diraj dizne. Tu je sve dobro. 

Moze stroboskop lampa da se vidi kako radi CDI. Nova svecica, kabl od svecice da se ispita i kapa takodje. 
Mene je 7 dana zazala nova Denso iridiom svecica. Gusi, trokira, puca. Nadjem neku staru zardjalu svecicu, motor radi ko sat, ide kao Ducati GP22.

Polako sa karburatorima...l:takoje:

Ma i svecice sam menjao kupio dve nove i opet sve isto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4758 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ok svecice. CDI, Bobina, pick up.

3tb id dupli pick up. Prvi je do nekih 2500= 3000 drugi gasi prvi i preuzima posle. Oni daju signal CDIu. Trebas ispitati sve te komponente. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 1 minut, srbac je napisao:

Ok svecice. CDI, Bobina, pick up.

3tb id dupli pick up. Prvi je do nekih 2500= 3000 drugi gasi prvi i preuzima posle. Oni daju signal CDIu. Trebas ispitati sve te komponente. 

E to vec ne znam gde se nalszi taj pick up

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4758 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

CDI od 2KF radi ali je motor mrtav. Mene je Elvis spasao. Poslao mi je čovek tri CDI-a i onda sam nasao koji najbolje radi. 

Svi se odmah hvataju za karbove i naprave jos jedan kvar vise.

Elvis če ti rešiti problem to je sigurno. Sve najbolje druže, kupio si najbolji motor. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 4 minuta, srbac je napisao:

CDI od 2KF radi ali je motor mrtav. Mene je Elvis spasao. Poslao mi je čovek tri CDI-a i onda sam nasao koji najbolje radi. 

Svi se odmah hvataju za karbove i naprave jos jedan kvar vise.

Elvis če ti rešiti problem to je sigurno. Sve najbolje druže, kupio si najbolji motor. :takoje:

Nije 2kf vec 3tb iz 90 godiste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4758 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Da, zato kazem da CDI od 2KF ne radi dobro na 3TB. Tesko se nalaze takvi delovi. ne mora da znaci da je kod tebe crko CDI ali treba ispitati. !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
Upravo sada, srbac je napisao:

Da, zato kazem da CDI od 2KF ne radi dobro na 3TB. Tesko se nalaze takvi delovi. ne mora da znaci da je kod tebe crko CDI ali treba ispitati. !

Ohrabrili ste me malo i bicu zahvalan na neki lep nacin...nadam se da Elvis nece mnogo da me derne jer u principu karburator ima sve delove samo tu treba neko stelovanje ili ta elekronika...regler dam menjao stavio nov stari davao 18v struju pocrkale sve sijalice i takvog sam i kupio.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 1 minut, srbac je napisao:

U manuelu imas kako se ispituje bobina unimerom!

To ce vec morati strucno lice ja nisam eleticar za to...masinac sam ali pored sve ovo dosad opisano sutra moze samo vreme da me zezne da ne krenem kod Elvisa i ostavim to neka radi sta zna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2347 postova
  • Motocikl: Umočiću...
Pre sat vremena, srbac je napisao:

Svi se odmah hvataju za karbove i naprave jos jedan kvar vise

Logicno,za najjeftinije prvo:D

Ne verujem da Elvis salje bas svakom okolo CDI na probu,a i to retko crkava

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2347 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Posto ti je Elvis blizu,oteras i resis,ovako se samo zlopatis.Ja se zlopatim kuci jer nemam A kategoriju,inace se ne bi mazao uljem vise nikako,pocelo je to sve opasno da mi ide na zivce.Samo se gubi vreme,a majstor jbg kosta al ako je krsten neke stvari sredi caskom,sto se mi ovde jebuckamo danima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
Pre 9 sati, Bojan82 je napisao:

Posto ti je Elvis blizu,oteras i resis,ovako se samo zlopatis.Ja se zlopatim kuci jer nemam A kategoriju,inace se ne bi mazao uljem vise nikako,pocelo je to sve opasno da mi ide na zivce.Samo se gubi vreme,a majstor jbg kosta al ako je krsten neke stvari sredi caskom,sto se mi ovde jebuckamo danima

Elvis se ne javlja na poziv verovatno na put negde,mislio sam da ga spicim bez tablicu do ZA pre kiše medjutim sada vise nemam vreme za to...a tu jedan mi kaze da pogledam gume na usisnoj grani...medjutim ja ih nisam juce skidao jer izgkedaju kao nove a i da uvlaci vazduh onda mi nebi bila crna svecica dok s druge tacke razmisljanja pre skidanja karburatora i ciscenja reagovao je na srafu za smesu kad zavrtim hoce da se ugasi dok sada ne reaguje na tom srafu...jebemli ga vise sta moze da ga jebe.Postadoh nekulturan u izrazavanju jebeni motor ce me izbezobrazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
Pre 14 sati, Bojan82 je napisao:

Posto ti je Elvis blizu,oteras i resis,ovako se samo zlopatis.Ja se zlopatim kuci jer nemam A kategoriju,inace se ne bi mazao uljem vise nikako,pocelo je to sve opasno da mi ide na zivce.Samo se gubi vreme,a majstor jbg kosta al ako je krsten neke stvari sredi caskom,sto se mi ovde jebuckamo danima

Nema danas krsteni majstori...svi su gladni a moze im se,izmiske skup problem pa se ti misli sta ces

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E

Ko je od vas skorije kupovao dizne iglice gumice membrane i sta sve jos a fabricki na meru za karburator...ne znam ni koje su mere fabricke negi gde ste kupovali te delove pa i to da probam.???...za xt 600e 3tb 90 to.god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E

 Ko je od vas skorije kupovao dizne iglice gumice membrane i sta sve jos a fabricki na meru za karburator...ne znam ni koje su mere fabricke negi gde ste kupovali te delove pa i to da probam.???...za xt 600e 3tb 90 to.god.

I ovaj deo na motoru nisam orimetio da ga ima negde 

Screenshot_20230404_143127_Samsung Internet.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a
pre 39 minuta, CikaCrni je napisao:

 Ko je od vas skorije kupovao dizne iglice gumice membrane i sta sve jos a fabricki na meru za karburator...ne znam ni koje su mere fabricke negi gde ste kupovali te delove pa i to da probam.???...za xt 600e 3tb 90 to.god.

I ovaj deo na motoru nisam orimetio da ga ima negde 

Screenshot_20230404_143127_Samsung Internet.jpg

Ovo je visinometar(barometar) da ti smanji smesu benzina kad se popnes negde visoko gde je ređi vazduh... Ovo ako nemaš nije ništa specijalno...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 38 minuta, Šumi Zmajček je napisao:

Ovo je visinometar(barometar) da ti smanji smesu benzina kad se popnes negde visoko gde je ređi vazduh... Ovo ako nemaš nije ništa specijalno...

Nema ga nigde na motoru niti znam gde bi to moglo stajati na motoru a bilo bi dobro da ga imam jer radim na Staroj planini u Skijalistu i predivne staze za voznju ima pa bih pravio cesto ture po planini a nadmorska visina je do 2060 metara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja