Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Drug član, 2345 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Otvorim ja sve i pripremim motor za stelovanje ventila.Nisam to nikad pre radio.

Dovedem klip u gornju tacku,poravnam oznaku,sve ok.

Onda shvatim da nemam cime da otpustim ventile,onde ide neki specijalan alat ili neka gedora 1mm,sta li?

Drugo,bar sam video da su meni ventili pretegnuti zlo jedno,pa ja u izduvne nisam mogao ni merni listic 0.10 da ubacim.\

U usisne ni 0,05.

Cime stelujete ventile uopste?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
On 23.3.2023. at 11:22, plumber.ns je napisao:

Ne ide mi editovanje starog posta, pa ću postovati opet, ovaj valjak treba dobro podmazati , najbolje s mašću da ne "koči" , ume da se desi .

Carb.jpg

Hvala...konacno sutra ili ako bude kiše onda pomeram za Nedelju skidanje i ciscenje.

Malo pre posle nedelju dana ne paljenja jedva je nekako upalio i to bez sauka pa sam mu odmah povukao sauh inace bi se ugasio a sa sauhom jedva jednom okrene a nov akomulator i dopunjen.

Sraf za smesu je na dva kruga odsrafljen.

Javicu sta sam na kraju postigao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a
Pre sat vremena, Bojan82 je napisao:

Otvorim ja sve i pripremim motor za stelovanje ventila.Nisam to nikad pre radio.

Dovedem klip u gornju tacku,poravnam oznaku,sve ok.

Onda shvatim da nemam cime da otpustim ventile,onde ide neki specijalan alat ili neka gedora 1mm,sta li?

Drugo,bar sam video da su meni ventili pretegnuti zlo jedno,pa ja u izduvne nisam mogao ni merni listic 0.10 da ubacim.\

U usisne ni 0,05.

Cime stelujete ventile uopste?

Spicasta klešta, i okasta desetka... 

 

Pazi da ne pretegnes poklopce izduvnih ventila... Imam par rezervnih baš zbog toga...

Promenio član Šumi Zmajček
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
On 23.3.2023. at 11:22, plumber.ns je napisao:

Ne ide mi editovanje starog posta, pa ću postovati opet, ovaj valjak treba dobro podmazati , najbolje s mašću da ne "koči" , ume da se desi .

Carb.jpg

Hvala,u zavisnosti od kise sutra ili prekosutra se bacam na poso slikam problem ako ga pronadjem i postavljam...mozda jos uvek nekom zatreba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a
Pre 1 sat, Bojan82 je napisao:

Ja izbegavam maksimalno da bilo šta odvrćem kleštima,jer kad proklizaju ode u djavola. A ti vrhovi deluju baš tanano i nežno

Ne odvrces, samo pridrzis centralni deo kad stelujes finalni zazor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 996 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ja sam uzeo stari vilasti kljuc pa sam isekao krajeve i udubio brusalicom zarez sirine te kockice i time pridrzavam.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
On 3.9.2012. at 1:33, OverLord je napisao:

preporuke

I Akomulator je predhodni ovčar bukvalno ovcar covek kupio neki žlj JP kvalitet nula 12V/8A jeste niv od zimus ali jadan nema moc verglanja pogotovo kad je povucen sauh na XT 600E 3tb tako da i pored dosadasnjih troskova moram i to.

Medjutim ovde tragam za temom bas za koji Akomulator kupiti i nikako ne nailazim na temu.

Kako uopste ovde vrsiti pretragu???...

Ili dajte mi konkretan odgovor vi sa iskustvom jer ja sam pravio pauzu nekoliko godina pa od brzinca presao na enduro tako da sam slobodno kazem za sebe početnik.

Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 2 minuta, plumber.ns je napisao:

Exide nisu losi . Ako ces top kvalitet yuasa.

To brate...hvala,videcu sa cenama oko popusta preko majstora koji redovno narucuju delove imaju neke popuste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E

Sve rasturio ocistio izduvao sklopio i nista opet isto,na odredjen gas trokira zagusi se ako dajem jos gasa prevazidje pa ide sva stelovanja probao i nista..sve isto kao i pre ciscenja karburatora.Ša mi je ciniti dalje???...prodati tek kupljen u delove ili zapaliti?

20230402_124555.jpg

20230402_124618.jpg

20230402_150107.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 1 minut, Šumi Zmajček je napisao:

Da oteras kod Elvisa... :kafa:

Upravo sam mu pisao...nisam ga jos ni registrovao a ne znam ni dali bi stigao 40km.putem da ga spicim lagano

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
Pre 2 sati, CikaCrni je napisao:

Upravo sam mu pisao...nisam ga jos ni registrovao a ne znam ni dali bi stigao 40km.putem da ga spicim lagano

A jedan tu mehanicar kaze posto je motor iz Svajcarsku da treba veca dizna da se zameni ili da prigusim dovid vazduha nekim kroama i da ce onda da radi...Boze me sacuvaj gde ja zivim.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a
Pre sat vremena, CikaCrni je napisao:

A jedan tu mehanicar kaze posto je motor iz Svajcarsku da treba veca dizna da se zameni ili da prigusim dovid vazduha nekim kroama i da ce onda da radi...Boze me sacuvaj gde ja zivim.

Može biti da je upravu... ;)

 

Vidi jesu sinhronizovani karburatori? Drugi treba da se otvara na 8mm otvaranja prvog ako se dobro sećam, vidi u manualu.... A vidi i membranu u drugom dal se lepo otvara na vakum... Da nije šuplja...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 5 minuta, Šumi Zmajček je napisao:

Može biti da je upravu... ;)

 

Vidi jesu sinhronizovani karburatori? Drugi treba da se otvara na 8mm otvaranja prvog ako se dobro sećam, vidi u manualu.... A vidi i membranu u drugom dal se lepo otvara na vakum... Da nije šuplja...

 

Drugi se otvara na 6 mm ali posle sklaoanja ulalio je iz prve medjutim u voznju odmah gusenje ... pa smo taj sraf zavrtali i odvrtali i sto puta probali...probao na smesu do kraja i odvrtao 2.5 ... 3 vratio na 1.5...uvek isto.Svecica crna garava.Membrane obe dobre kao nove.E sada kako i kada se aktivira ona velika na sekundarnom i ono crevo sto na kraju ima nesto da se utakne negde to nije bilo nigde utaknuto jednostavno bilo je ispod sediste.Nisam nasao gde bi se moglo utaknuti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Nigde se ne stavlja ono crno crevo treba bude tako... Kako je crna svećica? Nivo goriva isto utiče na rad motora!!! Ako je premali nivo( imao sam takvu situaciju) motor izgubi snagu kad mu das pun gas... Možda ti je previsok nivo goriva.... Ima online free manual za XT pa pogledaj stelovanje karburatora (nivo goriva) i dizne koje idu... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 6 minuta, Šumi Zmajček je napisao:

Nigde se ne stavlja ono crno crevo treba bude tako... Kako je crna svećica? Nivo goriva isto utiče na rad motora!!! Ako je premali nivo( imao sam takvu situaciju) motor izgubi snagu kad mu das pun gas... Možda ti je previsok nivo goriva.... Ima online free manual za XT pa pogledaj stelovanje karburatora (nivo goriva) i dizne koje idu... 

 

Nemam taj manual a procitao sam tacno do 120 tu.stranicu i nisam naisao da ga skinem.

Crna svecica skroz bas garava kao dimnjak.

Plovak nisam skidao jer lepo zatvara i otvara,duvam i okrecem pomeram plovak i sve to radi.

Definitvno nisam imao ovakav slucaj a motor bas takav sam gidinama unazad planirao i o njemu sve najbolje iscitao i eto ga sad...da sam znao sta me ceka ufff...400 € sam ulozio ulje plocice prednji lancanik i jos spoljnih radova sve to bilo zardjalo i sada ostala samo registracija.Kad upali ne dimi uopste ni hladan ni vruc...vozio ga danas do kraja prva druga treca dok ne upali crvenu lampicu...i nista uvek isto...uz breg u drugu nece kso da nema  gorivo a u orvu trucne pa ide po ravno trucka i veci gas pa ide ali nije to rad motora,da sam pocetnik ja bih se radovao ovako mi doslo da eksplodiram od muke a nemam resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2345 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Nova iglica plovka i ležište za iglicu rešavaju problem prelivanja. Krivljenje limčića da bi igla bolje ušla je pizdarija. To tako nikad nećeš da našteluješ. A ta iglica i ležište su jeftini. Tako sam ja za par evra rešio karb. I vidi dizne koje su unutra. 

Tako je kod mene neko budžio pa glavna dizna bila 165 ako se dobro sećam. Stavio fabrika dimenziju i nema problema.

Treba pogledati sve dizne u oba karba. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 10 minuta, Bojan82 je napisao:

Nova iglica plovka i ležište za iglicu rešavaju problem prelivanja. Krivljenje limčića da bi igla bolje ušla je pizdarija. To tako nikad nećeš da našteluješ. A ta iglica i ležište su jeftini. Tako sam ja za par evra rešio karb. I vidi dizne koje su unutra. 

Tako je kod mene neko budžio pa glavna dizna bila 165 ako se dobro sećam. Stavio fabrika dimenziju i nema problema.

Treba pogledati sve dizne u oba karba. 

Nemam mere za orginal dizne...lako cu opet razvaliti ali neznam mere...a nisam nista ja krivio ni lim ni bas nista cak nisam ni plovak skidao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

 Bre

 

Jao bre, zaboravio sam na ovu membranu ona zna da zajebava....

 

Imaš tu sve lepo opisano kako treba karb da se proveri, pusti to duvanje u crevo goriva i dal zatvara ili ne, uzmeš merilo i izmeris... Ne ide od oka stelovanje!!!! 

Promenio član Šumi Zmajček

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja