Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Drug član, 990 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Obratite paznju na odlucnost u pogledu, naznaku osmejka kojim prkosi izazovu, celokupni govor tela koji vristi: ''Sampion u nastajanju!'' Pred ovim tridesetpetogodisnjim mladicem je velika enduro karijera :lol::lol::lol::lol:

 

Ti nisi normalan! 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 990 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Stigla zadnja guma E09, danas sledi montaza pa cu da postavim slike i utiske sa probne voznje...

 

Ajde, baš me zanima kako ti se čini.

 

 

Molim te samo da izmeriš dubinu centralnog krampona da znam koliko sam tačno potrošio gumu jer mi se čini da sam je već fino ošišao za cca. 1000km (ostalo možda cca.50-60%) uglavnom offroad vožnje (90/10)....

 

 

Opšti utisak mi je da se dosta brže troši od obične K60 sa kojom sam prešao cca. 3500km kombinovane vožnje (60/40) i još dosta ima da se vozi.

 

Takođe, primetio sam da i više proklizava na mokrom kolovozu u odnosu na K60.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

i ja cekam sutra da mi dodje zadnja k60 obicna i unutrasnje obe...a na prednju montiram k60 scout...do sad sam vozio mishelin t63...koje su ekstra ali koliko mi se cini mnogo se brzo trose...valjda ce ove biti ok sto se tice voznih karakteristika,i da ce potrajati malo duze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)
Opšti utisak mi je da se dosta brže troši od obične K60

 

Ne smes da zaboravis NACIN na koji vozis. Koristis svaku priliku da slajfujes i kada za tim nema potrebe. NE bih rekao da to previse prija gumi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Kolege, posto sam prodao SuperTeneru, u potrazi sam za XT600E, pozeljno 95to i novije. Ako imate neku na prodaju ili znate nekog od kolega javite, Slobodan 063 10 40 744, Tema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Stigla zadnja guma E09, danas sledi montaza pa cu da postavim slike i utiske sa probne voznje...

 

Ajde, baš me zanima kako ti se čini.

 

 

Molim te samo da izmeriš dubinu centralnog krampona da znam koliko sam tačno potrošio gumu jer mi se čini da sam je već fino ošišao za cca. 1000km (ostalo možda cca.50-60%) uglavnom offroad vožnje (90/10)....

 

 

Opšti utisak mi je da se dosta brže troši od obične K60 sa kojom sam prešao cca. 3500km kombinovane vožnje (60/40) i još dosta ima da se vozi.

 

Takođe, primetio sam da i više proklizava na mokrom kolovozu u odnosu na K60.

 

 

 

 

Izmeriću krampon danas pa ti javljam...

Ne odgovara mi baš to što više proklizava na mokrom, ali šta je, tu je... Ja ću imati kombinovano asfalt i offroad...videćemo kako će se trošiti na asfaltu...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kolege, posto sam prodao SuperTeneru, u potrazi sam za XT600E, pozeljno 95to i novije. Ako imate neku na prodaju ili znate nekog od kolega javite, Slobodan 063 10 40 744, Tema

Onaku lepoticu od STenere si prodao...kuku...

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@thepainkiller prodo, prvi kolega sto je pozvao, dosao platio i odvezo, bila celih sat i po vremena u prodaji 0takoje.gif

 

Sad trazim xt600e za sledeci projekat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

@Mind Resetting, neka ti je sa srecom trazenje nove makine pa da se uclanis u ovu nasu sektu...

@baltrekk, krampon na sredini je 12,2 mm ganc nov.

Sveopsti utisak E09 gume (sa predjenih 4 km asfalta i 5 km blazeg offa) je da ima vise vibracija na asfaltu i da mnoooogo bolje ide po off-u...teze treninge i testove cemo obaviti u narednom periodu...slike cu okaciti ujutru kad budem na kompu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 990 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

@baltrekk, krampon na sredini je 12,2 mm ganc nov.

Sveopsti utisak E09 gume (sa predjenih 4 km asfalta i 5 km blazeg offa) je da ima vise vibracija na asfaltu i da mnoooogo bolje ide po off-u...teze treninge i testove cemo obaviti u narednom periodu...slike cu okaciti ujutru kad budem na kompu.

 

 

 

Tako je.

 

Moja prva vožnja sa E09 Dakar gumom je bila nekih 150km po terenima delom Kučajskih plaina i Lazarevog kanjona i meni je bio opšti utisak da je odlična po off-u naročito po blatnjavim i zemljanim deonicama.

 

Ja je vozim na nekih 1.2 Bar-a (verovatno da može i na nižem pritisku da se tera tipa 1.0 Bar) jer sam primetio da na vlažnom kamenu, makadamu i asvaltu prilično hoće da proklizava kad je malo viši pritisak gume, pa ti probaj kako ti više odgovara.

Šta voziš napred?

ps. Hvala ti na informaciji! :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Juce sam kompletnu instalaciju raspetljao i sve buksne poskidao i redom zicu po zicu lemio spojeve i navlacio termo buzir. Na kraju vezicama lepo snopirao kablove i pricvrstio za ram. Od vode sve jedna buksna oksidirala i poceo motor da stuca i trokira. Cim operem motor ili padne kisa ja imao problema sa strujom. Sada vise nema da bude da spojevi oksidiraju. Prosli mesec cistio karbove i stavio filtere goriva, nove gume i nova iridium svecica, tako da je sad potpuno spreman za put u Crnu Goru sledece nedelje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 990 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

 

... i nova iridium svecica, tako da je sad potpuno spreman za put u Crnu Goru sledece nedelje...

 

 

Ima li nekih razlika sa iridijumom?

 

btw, ja sam je danas poručio.

 

ps. Kako ti se ponaša E09?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

... i nova iridium svecica, tako da je sad potpuno spreman za put u Crnu Goru sledece nedelje...

 

 

Ima li nekih razlika sa iridijumom?

 

btw, ja sam je danas poručio.

 

ps. Kako ti se ponaša E09?

Pa jedino što sam primetio da motor lepše i mirnije radi na leru sa iridium svećićom, i lakše pali ujutru (ne moram skroz sauh podizati), a kako mi kaže prodavac, duže i traju od redovnih svećića i navodno lakše trpe razliku u smeši goriva i vazduha (ono kad se motor pali pod sauhom pa tada znaju svećke da dreknu od više goriva)...

 

E09 je strava za van druma, tu sam apsolutno potpuno oduševljen kako se ponaša. Blato,trava, makadam, suva zemlja- apsolutno sve gazi kao od šale, ali na drumu nisam baš zadovoljan performansama (doduše to i nije guma za asfalt)... nekako mi se motor uvija i pleše kad naidjem na neravnine po drumu ili pri većoj brzini (oko 120 km/h je već kritično)... nisam smeo puno da zaležem u krivinama još uvek sa njom... Po mom (još uvek skromnom) mišljenju, guma je 90/10 % u korist off-a...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 990 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

... a kako mi kaže prodavac, duže i traju od redovnih svećića i navodno lakše trpe razliku u smeši goriva i vazduha (ono kad se motor pali pod sauhom pa tada znaju svećke da dreknu od više goriva)...

 

 

Vrlo moguće.

Meni je relativno nova NGK vrisnula na nekih 5-6000km, a znam da mi je bila jača smeša. Sad da li je baš do toga ili ne ko će ga znati... Ok, dolazi i meni krajem meseca pa ću i ja videti ima li razlike.

 

Što se tiče E09, dokle god je asvalt suv lepo drži i može da se obori u krivini ali se oseća uvijanje motora zbog visine šare.

Naravno vodi računa kad je kolovoz mokar, jer mi se čini da slabije prijanja od recimo k60 (non Scout).

 

Takođe prati pritisak gume.

Meni je nekako baš velika razlika u zavisnosti od pritiska, pa pronađi šta ti više odgovara.

 

btw, proverio sam šaru moje E09.

Ostalo je ravno 7mm od 12mm koliko je nova za nepunih 1000km, uglavnom off road vožnje (90/10).

 

Doduše moram da budem iskren da sam se baš trudio da je smaknem po terenu, ali nisam očekivao da ću tako brzo da je ošišam na letnju šaru. 0stabre.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Buraz, moja nije na tocku ni 500 km a vec sam je smaknuo za 2 mm...trosi se haos...! Al kad sidjem van asfalta nekako mi srce puno kad das gas a ona cupa sve pod sobom...!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 990 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

A koliki pritisak ti drzis za po asfaltu?

 

Slabo vozim asvalt jer mi je teren na izvol'te, a ako baš mora onda 2.0 ili 2.2 bara.

 

 

ps. Ih sunce ti al se brzo troši! :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

ao Danas, 17:04 PM

 

Drugaru potrebna 18 - ca aluminijska felna za xt ......od modela 2 kf 89 godiste valjda .....ako ima prednja kupio bi i prednju isto aluminjsku 21 col.

Svaka informacija je dobrodosla recimo ako neko zna nekog ko prodaje...moze ovde moze i na pp.

0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja