Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Kupi ceo sklop od nekog kineza. Sa sve ruzčicom.

 

 

 

 

Mali savet: nikada, ali nikada nemojte da stegnete čvrsto ni sklop ručice kvačila ni sklop prednje kočnice. Nekla uvek mogu da se uz malo napora šetaju gore-dole, tako da ako padnete, veća je šansa da se samo pomere a ne da puknu. Naravno, ako je mnogo jak udarac ili je pod nezgodnim uglom, može da dođe do pucanja. Takođe, posebno na enduračama, moj je savet da se skrate obe ručice, tako da ih hvatate samo sa dva prsta. Isto pomaže da se ne polomi u "korenu".

 

Hvala Mišo, primljeno k' znanju! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: livno bih
  • Motocikl: xt600

E bravo, bas to! Jesi i ti montirao to?

Interesuje me da li se i koliko primeti u voznji razlika

 

 

 

nisam, zanimalo me jedno vrijeme al na terenu i ovako nekad fali koji cm pa odustao na ebay cijena nekih 20 25 eura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Ja sam upravo napravio ono sto je boyze okacio i to izgleda ovako

 

555704_10151122766659641_1810696101_n.jpg

 

Kad se sedne malo legne i bude taman!

 

 

Sama izrada nije nesto preterano teska ali zahteva vremena.

Najgore je sto nisam uspeo da nadjem mere od onog adaptera sa slike pa sam sve morao OTPRILIKE da skiciram i razmeravam, iznenadilo me da sam poprilicno precizno odredio ali ipak pri sklapanju sam morao po koji milimetar da obradim ivice da bi sve leglo idealno.

 

Nije tesko ali zahteva malo drkancije i strpljenja tako da pri izboru majstora gledajte da to bude neko ko hoce da se zauzme ili pak krenite sami polako, a kod varioca izvarite i izbusite materijal kao sto sam ja uradio.

 

U voznji motor je postao okretniji, lakse se obara, sto je u pocetku malo cudno ali sam se brzo navikao.

Zbog moje visine i duzine nogu, mnogo mi je lakse ovako, sedim vislje pa mi je sve prirodnije.

Inace je totalno sigurno, doduse, ja sam pravio od dobrog materijala. Celu ovu sezonu sam se vozio i to 70% offroad i nista nije mrdnulo.

 

Medjutim, prva negativna strana je promenjena geometrija i sada je motor nagnut prema napred pa tako i vozac klizi do rezervoara i vise je oslonjen na ruke. Nije to drasticno ali svakako se oseti u pocetku. Ja sam naravno bio svestan da ce se to desiti ali u planu mi je dizanje guvernale sa distancerima ili mozda cak zamena prednje viljuske za neku duzu i jacu, od TTa recimo.

 

Druga negativna stvar je ugao lanca. Donja strana lanca je sada pod ostrijim uglom od prednjeg prema zadnjem lancaniku i lanac puno nateze donji roler. Njega sam morao skinuti ali sada dodiruje najnizu tacku rama. Kada se sedi na motoru nije problem, ali kada se amortizer na rupama ispruzi, lanac ume da dotakne ram. Ni to nije problem resiti. Na taj deo rama se postavi tvrdja plastika, recimo od gajbe, a skinuti roler se pomeri ka zadnjem zupcaniku, veze se negde oko copave i tu se napravi granica dokle lanac moze najnize da ide.

Takvo resenje sam video kod cross motora i odatle mi ideja za to.

 

To bi otprilike bilo sve. Ja sam veoma zadovoljan postignutim ali ne planiram da se zaustavim na ovome. Zelja mi je da napred namontiram viljusku od WRa, pozadi viljusku od tenere koja malo duza, amortizer zadnji najverovatnije od 2kf i tako...

neko bi rekao, kupi lepo TT i vozi se, al nekako nije to to :) :) :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Napisao si sve sto me je zanimalo!:takoje:

 

 

''U voznji motor je postao okretniji, lakse se obara'' - ovo mi se posebno svidja, prvenstveno zbog toga bih ovo i radio a i motor izgleda neuporedivo lepse sa povisenim repom.

To pomeranje geometrije me malo brine ali moram da probam, nema druge :neznam:

 

Zasto bi uzimao duzu viljusku? Mislim da bi time samo izgubio na okretnosti, ispravite me ako gresim

Sto se tice amotrizera pametnije bi bilo da uzmes od TTa a napred turis progresivne opruge i bog da te vidi :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Da, podizanjem prednjeg dela duzom viljuškom priblizava geometriju originalnoj verziji i tako bi se okretnost vratila na stari nivo, stim sto mislim da bi zbog povecane visine i prakticno "poluge" motor lakse padao u stranu nego inace.

Sve u svemu, meni je pre svega zelja da imam ozbiljan prednji deo, jaci i čvršći kao sto je to slucaj kod konkurencije (dr, klx), a ujedno dobijem vislji motor i tako mi lepse legne. Sve ovo svakako nije jeftna zajebancija pa cu videti koliko cu uspeti, ako ne, tu su neke jeftinije ideje o produzivanju prednje viljuske i povecanje njene cvrstine u radu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

paa nije iskljuceno :)

 

evo kako izgleda XT sa prednjom viljuskom od TTa, a zadnjom od XTZ660

 

543424_541545762528919_807163923_n.jpg

 

a evo i varijante za vilama sa WR450!

 

198813_295632630549611_815656281_n.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Danas parkirao motore u lokal gde inace stoje preko zime i rekoh aj da vidim ulje na Yamahi, motor hladan nij paljen, izvucem merac obrisem ga vratim cvrc nema nista, zavrnem odvrnem dohvati malo, da li je moguce da je razlika tolika vruc hladan motor ili popila ulje, vozao sam se mozda 1000 km od zadnje provere ulja koju sam radio sa vrucim motorom?

Nema dima uopste, motor pali lepo ide al ulja izgleda nema.... da li XT hoce da srkne ulje i da li neko ima logicno objasnjenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Niko te ne z******* ... covek ti je najpreciznije moguce rekao kako se to tacno radi.

 

Sent from my Optimus 2X using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Jel postoji neko realno objasnjenje zasto se to bas tako radi, kako je moguce da cas ima ulja a cas ne....ulje treba valjda da bude tu i kad je motor hladan....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Realno, cim ugasis motor ulje pocne da se sliva iz kartera (rama u tvom slucaju) u agregat i posle par minuta nema vise nista u karteru :aha:

 

Hiljadu puta je pisano u ovoj temi ali ajde jos jednom:

Provozas se 10-15 minuta da masina postigne radnu temperaturu ili bar da bude blizu, parkiras motor tako da stoji uspravno (turis ciglu pod copavu), ugasis ga, odvrnes cep za ulje, obrises stapic, vratis ga unutra BEZ ZAVRTANJA, izvadis, pogledas nivo ulja na stapicu i po potrebi dolijes.

 

Inace provera ulja je jedina stvar koja me uzasno nervira na mom motoru. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja