Jump to content

Moto Zajednica

VFR 800 VTEC - problem sa stator/regler

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svim forumašima,

 

imam problem sa strujom na VFR 800 VTEC RC46 Interceptor.

Već drugi put došlo je do kvara statora, odnosno famoznih namotaja. Jednostavno su izgorili nakon svega par tisuća odvoženih kilometara. Oba puta bili su ugrađeni zamjenski.

Nekoliko mehaničara sada me uvjerava da je potrebno ugraditi OEM stator i OEM regulator/regler kao dugoročno rješenje, jer kažu da su zamjenski loše kvalitete i evidentno ne funkcioniraju na tom modelu.

Problem je što spomenuti OEM dijelovi, dakle stator i regulator stoje oko 1000 EUR.

Meni je istovremeno nepojmljivo da zamjenski dio može biti tako loš, i sumnjam da je problem možda u nečem drugom.

Pitanje: što da radim? Kupiti OEM dijelove? Ili opet ići na zamjenske, ali neki drugi brand?

 

Hvala svima unaprijed na pomoći.

 

Ivan

Promenio član VFR Zg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12234 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

VFR je poznat po velikom zagrevanju ulja, narocito u letnjim temperaturama. To motorno ulje ujedno i "hladi" namotaje statora alternatora, sto znaci da nivo ulja u VFR-u uvek mora biti na maksimumu. 

Losi zamenski regleri veoma brzo "spale" alternator kao i polovni OEM regleri koji su vec odsluzili svoje. Akumulator mora biti dobar i kvalitetan a na motor ne ttrba kaciti previse dodatnih potrosaca. 

Dobar regler (kao Joškin napr.) čuva stator. 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
2 hours ago, Arakis said:

VFR je poznat po velikom zagrevanju ulja, narocito u letnjim temperaturama. To motorno ulje ujedno i "hladi" namotaje statora alternatora, sto znaci da nivo ulja u VFR-u uvek mora biti na maksimumu. 

Losi zamenski regleri veoma brzo "spale" alternator kao i polovni OEM regleri koji su vec odsluzili svoje. Akumulator mora biti dobar i kvalitetan a na motor ne ttrba kaciti previse dodatnih potrosaca. 

Dobar regler (kao Joškin napr.) čuva stator. 

 

I jos bih dodao da se redovno proveravaju dzekovi i instalacija generalno, los kontakt zna cudo da napravi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
Pre 9 sati, VFR Zg je napisao:

Pozdrav svim forumašima,

 

imam problem sa strujom na VFR 800 VTEC RC46 Interceptor.

Već drugi put došlo je do kvara statora, odnosno famoznih namotaja. Jednostavno su izgorili nakon svega par tisuća odvoženih kilometara. Oba puta bili su ugrađeni zamjenski.

Nekoliko mehaničara sada me uvjerava da je potrebno ugraditi OEM stator i OEM regulator/regler kao dugoročno rješenje, jer kažu da su zamjenski loše kvalitete i evidentno ne funkcioniraju na tom modelu.

Problem je što spomenuti OEM dijelovi, dakle stator i regulator stoje oko 1000 EUR.

Meni je istovremeno nepojmljivo da zamjenski dio može biti tako loš, i sumnjam da je problem možda u nečem drugom.

Pitanje: što da radim? Kupiti OEM dijelove? Ili opet ići na zamjenske, ali neki drugi brand?

 

Hvala svima unaprijed na pomoći.

 

Ivan

Pozdrav, da li ste pogledali na sajtu Wemoto? Imate tamo dve vrste reglera za VFR, oba su mosfet.

Takodje verujem da mozete poruciti i od Joske. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja