Jump to content

Moto Zajednica

Banja Luka vs Trebinje ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd

Zadnjih dana mi je ovo dilema, pa ako nije tema za ovaj pdf, neka je moderatori premeste na Chat.

Banja Luka vs Trebinje?

Dva fantastična događaja,"blizu "jedan drugog,a ima nas koji se mora odlučiti za samo jedan, jer nismo svi menadžeri ili programeri na GS-u i u mogućnosti ići na oba za 15 dana , plus kasnije letovanje sa porodicom.

U oba slučaja je organizacija fantastična, gradska uprava stoji iza događaja, što nije slučaj ni sa jednim moto skupom u Beogradu, Novom Sadu, Zrenjaninu, da se ceo grad podredi tome na par dana, da se preusmeri saobraćaj, obogati turistička ponuda, neka promocija, edukacija, da baš to bude highlite godine za motoriste. 

 

Ukratko

Trebinje

+  lepši  i veći izbor puteva, blizu drugi gradovi za posetiti , lepši sam centar grada ( subjektivno)

-   slabija organizacija moto skupa, slab kamp...

BL

+ Fenomenalno organizovan moto skup, jači sponzor, bolja reklama, bolji kamp, događaj sadžajniji, sa stuntevima, koncertima,izložbom,bolja klopa u     gradu, veći  smeštajni kapaciteti u gradu i okolini.

-  dosadni putevi, termin je malo raniji .

 

 

 Ja sam se odlučio za Trebinje. Koje je vaše mišljenje ako ste posetili oba ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2044 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Prošle godine posetio oba skupa. Svaki na svoj način je lep. Ove godine ne idem ni na prvi, ni na drugi, već planiram treći...Kostajnica. isti termin kad i Trebinje, a 15, 20 dana posle Banja Luke, pa mi bzv da idem u istom pravcu za 15 dana opet.

Inače, moj odgovor...

1. Trebinje, sve si lepo napisao, plus blizu Dubrovnik i Herceg Novi. More. Ko može, ode malo do mora, može i posle skupa 4, 5 dana, u povratku sledeći vikend u Sarajevu moto skup, ćevapi, piva itd...

2. Banja Luka, šta znam, sve je bilo dobro, osim kafe, nigde domaće, samo espresso. Auto put Doboj BL dosadan, ostalo laganica...

Opet ću ih posetiti, nadam se...:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2404 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kamp mi ne igra ulogu jer idem sa ženom. Znači, spavamo u krevetu,ne nosim šator. 

Kazu da je Banja Luka po ženskoj populaciji u prednosti, ali opet meni ne znači mnogo. Moja ženska populacija ide samnom. 

Put do Trebinja je top. Meni je ionako prioritet vožnja, tako da mi je skup samo "izgovor". 

Jedina mana Trebinja je to sto za taj jedan vikend nije moguce sve obići. Herceg Novi, Dubrovnik, Mostar, Jablanica, Pluzine... 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2044 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 18 minuta, stari roker je napisao:

Meni je ionako prioritet vožnja, tako da mi je skup samo "izgovor". 

Potpuno podržavam. To i jeste prioritet, još kada se usput još nešto obiđe, vidi, poseti, zaokruži se produženi vikend...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1035 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Definitivno Trebinje... Sam put ( koji je po meni za te "dalje" susrete više od 50% susreta), je mnoooogo ljepši, nebitno sa koje strane se dolazi, na svako malo ti možeš stati da odmoriš i tijelo i oči, krivine, predjeli..i nekako, valjda što se ide prema jugu, moru, jače struji krv :) Prema BL, put je preopterećen, dosadan, i apsolutno nezanimljiv..Samo Trebinje je manje ali mnooogo ljepše, i bukvalno cijeli grad je ta tri dana prekriven motorima...Samo mjesto susreta jeste, ajde da kažem manje atraktivno od Kastela u BL, ali meni definitivno u Kastelu fali to što motori ostaju ispred. Lično ne volim susrete gdje motori nisu "tu", kad uđem na Kastel imam osjećaj kao da sam na nekom Beerfestu a ne moto skupu.. Sve u svemu Trebinje mi je više "moto" priča :) Uglavnom i Banja Luka je top, i treba ga posjetiti, ali Trebinje mi je sasvim druga priča i što se tiče i vožnje, i ljepote...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1212 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R
Pre 17 sati, stari roker je napisao:

Kamp mi ne igra ulogu jer idem sa ženom. Znači, spavamo u krevetu,ne nosim šator. 

Kazu da je Banja Luka po ženskoj populaciji u prednosti, ali opet meni ne znači mnogo. Moja ženska populacija ide samnom. 

Put do Trebinja je top. Meni je ionako prioritet vožnja, tako da mi je skup samo "izgovor". 

Jedina mana Trebinja je to sto za taj jedan vikend nije moguce sve obići. Herceg Novi, Dubrovnik, Mostar, Jablanica, Pluzine... 

E jebiga Mile, ti bi da skoknes i do Pariza, casom, Cim ides sa zenom znam da je to kola varijanta, a bas te je lepo videti na tvom skocalu, ono kad je suvozacica skoro upisala fakultet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2404 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 12 minuta, Dane Deda je napisao:

E jebiga Mile, ti bi da skoknes i do Pariza, casom, Cim ides sa zenom znam da je to kola varijanta, a bas te je lepo videti na tvom skocalu, ono kad je suvozacica skoro upisala fakultet.

Pa znaš mene. Mladost - ludost. Ja bi sve i odmah. Ali nismo mi vise za te mlade suvozacice. Bolje su nama ove naše devojčice. One nas trpe takve kakvi smo. 

Inače necu ici na bmw-u. Ovu sezonu vozim gpz900r. Jbg, TOP GUN je opet u modi :jee:

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1285 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 18 sati, Jupiter je napisao:

Da se zaposlim kao programer?

Ne ....

 

Budi kao Blaza, koliko znam nije ni on programer a prosle godine je posetio oba skupa.

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2044 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 5 minuta, travelman je napisao:

Ne ....

 

Budi kao Blaza, koliko znam nije ni on programer a prosle godine je posetio oba skupa.

 

 

I Vizić, i Belu Crkvu, Novi Sad, Veliku Planu., Ledince.. Cruiserse da ne pominjem, blizu su...

Promenio član Blaza
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 562 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Pa moze se i u Trebinje i u BL, koliko se meni cini u BL ima i susret koji organizuje MK "Istok", koji ninije tako fensi kao ovaj ali nije ni mnogo manji...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 996 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Neko pomenu za Banja Luku kao manu sto motori nisu unutra. Meni se to bas svidja jer nema indijanaca koji turiraju i pucaju a to je i jedan od glavnih razloga zasto sam odlucio da vise ne idem na moto skupove, osim Trebinja. Pa bre njsam dosao da slusam kako turiras motor i pucas, idi kuci pa mami turiraj i pucaj.
Inace prosle godine po prvi put bio na oba skupa. Put do Trebinja je zanimljiv, sam grad nekako ima neku prijatnu atmosferu, i prosle i ove godine produzujemo na more par dana.
Banja luku dozivljavam kako je i sami organizatori nazivaju, moto fest a ne moto skup. Svidja mi se organizacija, svidja mi se okolina ali sam put je strasno dosadan. Ja bih svakako isao na oba, ali kako nisam u mogucnosti odabrao sam Trebinje, najvise zbog puta i mora.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2404 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kakav baksuz. Od sutra novi raspored rada na poslu. Mislim da neću stići na "Ladno pivo". Trebinje, vidimo se neki drugi dan... Jebi ge... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere
On 5/28/2022 at 7:32 PM, Darko 012 said:

Neko pomenu za Banja Luku kao manu sto motori nisu unutra. Meni se to bas svidja jer nema indijanaca koji turiraju i pucaju a to je i jedan od glavnih razloga zasto sam odlucio da vise ne idem na moto skupove, osim Trebinja. Pa bre njsam dosao da slusam kako turiras motor i pucas, idi kuci pa mami turiraj i pucaj.

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha FJR1300

Banja Luka je doživljaj za sebe, ali to je pravi muzički festival koji traje 3 dana, doživljaj multimedije, vatrometa, ambijenta je neverovatan i grad je veoma lep, ima se šta posetiti i videti a noćni život aktivan za after. Bio i prošle i ove i ići ću i sledeće. Što se tiče motora što su ispred, pa u tvrdjavu jedva stanu svi ljudi koliko ih dodje a kako još da stane i 10.000 motora? Sem toga tamo se ide da bi se slušala muzika a ne prangijanje skinutog auspuha ispred bine... a da ne pričam na ovoliki broj bajkera koliko bi bilo prangijanja.

Trebinje nije tako finansiran skup sa kojekakvim vatrometima, bakljama i video binovima ali je nezaobilazan. Opet pominjem bio zadnja dva puta (pa čak i prošle godine kada se ceo dan vozilo po kiši). Jednostavno grad je prelep, ima istoriju i prelepu atmosferu, da ne pričam što je blizu Dubrovnik, Herceg Novi itd... TNT su već dobro poznati DOBRI domaćini, i atmosfera je veoma prijateljska i topla, i opet motori su na platou a ne na bini. Na oba mesta policija je frendly tako da će te pre vratiti u kamp a ne kažnjavati mada smeštaj uvek bolje da je blizu i da se ide peške ako se popije. E sad, ako BL nisi obišao, Trebinje ne preskači pa se vidimo tamo ako bog da...

Valjda sam pomogao, sory na opširnosti ali ova dva skupa je drugačije nemoguće opisati.;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang
On 5/28/2022 at 7:32 PM, Darko 012 said:

Meni se to bas svidja jer nema indijanaca koji turiraju i pucaju

Noc subota na nedelju oko 2h je neki debil drzao motor u blokadi jedno 10-15 minuta, neodlucan sam oko toga sta smo vise zeleli, da crkne on ili motor, ali povremenih pucaca je bilo relativno malo. Takodje je jedan primerak homoerektusa uspesno spalio gumu ali je koristio ivicnjak trotoara kao ispomoc jer ni to nije naucio da radi kako treba (ako uopste treba). 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha FJR1300
12 hours ago, lencuga said:

Noc subota na nedelju oko 2h je neki debil drzao motor u blokadi jedno 10-15 minuta, neodlucan sam oko toga sta smo vise zeleli, da crkne on ili motor, ali povremenih pucaca je bilo relativno malo. Takodje je jedan primerak homoerektusa uspesno spalio gumu ali je koristio ivicnjak trotoara kao ispomoc jer ni to nije naucio da radi kako treba (ako uopste treba). 

Video sam tog spaljenog uz ivičnjak... Žao mi onih motora iza njega... A u Brčkom dvojica na dve strane tehno šatre ubiše sa trenutnim prekidačima, da sam bio DJ ugasio bih muziku od besa... A još ona uljara glupa dva dana neće da crkne pa to ti je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha FJR1300
On 6/2/2022 at 11:51 AM, Darko 012 said:

Ali neverovatno da je uvek suzuki uljara emoji1787.png

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 

Neništivo čudo nema šta, zapali se, izguraju te obrneš krug da se ohladi i opet ispočetka... :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja