Jump to content

Moto Zajednica

Sprint prince 125 izgubio struju

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint prince 125

Pozdrav svima,od pre neki dan sam vlasnik sprint prince 125 i mogu vam reci da sam zadovoljan sa njim ,to je moj prvi utisak.Motor je presao 8000km i izgleda odlicno s obzirom da je 2008 god.Ovo mi je prvi motor i polako ucim da vozim,ali mi se sinoc desio kvar.Motor je usred voznje izgubio kratko svetlo i stadoh da vidim sta je  ugasio ga i kraj.Potpuno mrtav nema struje apsolutno nigde,kontakt lampice svetla starter Ama bas nista,al zacudo na gurku upali.Prvo mi je bilo da je akumulator jer vozim auto 25god i malo se razumem ali akumulator 12,9 v znaci pun.Kad ga upalim na gurku radi apsolutno sve osim onoga kratkog svetla,a ovako kao da nema akumulator uopšte.Kleme stegnute dobro .Da li ima neki osigurac koji je crkao,mozda kontakt brava,neka zica spala nemam pojma a ne BiH da sve cackam da ga ne pokvari Jos vise.Ako je neko imao isti problem ili sličan ili zna sta bi moglo biti ili zna nekog majstora za Kineze na NBG neka javi 

Hvala na prijemu u grupu i veliki pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1106 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Meni se isto desilo na Hondi i regler je bio problem (motor je izvuko svu struju iz akumulatora, regler ga nije punio), za svaki slučaj sačekaj da ti se neko iskusan javi. 

Ranije smo na Spiritu imali problem (GY6 50cc) da nam gori sijalica u faru, ali kad smo promenili grlo rešili smo problem. Pamtim da smo više puta i reglere i CDI (iz drugih razloga) menjali.

Pitaj @zika56, on je meni sredio regler. :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint prince 125

Resen problem,osigurač kod akumulatora 15a,zamenjen i radi kao nov.Zahvaljujem svima na savetima i pomoći 

Veliki pozdrav

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja