Jump to content

Moto Zajednica

SKUTER NA PLIN

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

Zbog svetske ekonomske krize koja naravno nema veze sa cenom goriva jer je nafta jeftinija nego ikad, vec nasa Vlada nema nameru da se odrekne visokih zarada na racun visoke akcize i ne zeli da vec 4 nedelju za redom obori cenu benzina vec iznalazi razno razne razloge da to ne ucini, resili smo da voznju ucinimo jeftinijom u cilju smanjenja opste potrosnje i tako pomognemo Vladi ( podrzaliu smo i Ideju ministra Slobodana Milisavljevica da ne kupujemo ves masine i sporete tako sto cemo na Trgu izvesti performans "PERIMO NA RUKE PODRZIMO VLADU") ugradili smo plinski uredjaj u skute ;D ;D ;Dr. Evo slika pa ako je neko zainteresovan nek pise da mu pruzimo detaljno uputstvo. Ugradjen je plin na vazduhom hladjen agregat te tako mora da postoji "zmija" oko auspuha da bi se grejao plin.

post-1192-12879011965705_thumb.jpg

post-1192-12879011966044_thumb.jpg

post-1192-12879011966213_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

hvala bogu ima istomisljenika,ja to uradio pre 6 meseci jos....

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=20597.0

samo postoji drugo resenje za vazdusare,mislim na grejanje isparivaca.. :);):D ;D

inace ja ugradjuem plin u motorcikle,verovatno po slicnom sistemu kao i vi  ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

hvala bogu ima istomisljenika,ja to uradio pre 6 meseci jos....

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=20597.0

samo postoji drugo resenje za vazdusare,mislim na grejanje isparivaca.. :);):D ;D

inace ja ugradjuem plin u motorcikle,verovatno po slicnom sistemu kao i vi  ;) ;) ;)

  pa sistem je isti kao i na automobilima, samo je uvek problem boca koju skuteri mogu nositi ispod sedista ali ovi "R" koji su i naj veci potrosaci jedino na ledja devojcici xexexxe. Jesi li ugradio neki sekvent na dir. ubrizgavanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

hvala bogu ima istomisljenika,ja to uradio pre 6 meseci jos....

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=20597.0

samo postoji drugo resenje za vazdusare,mislim na grejanje isparivaca.. :);):D ;D

inace ja ugradjuem plin u motorcikle,verovatno po slicnom sistemu kao i vi  ;) ;) ;)

  pa sistem je isti kao i na automobilima, samo je uvek problem boca koju skuteri mogu nositi ispod sedista ali ovi "R" koji su i naj veci potrosaci jedino na ledja devojcici xexexxe. Jesi li ugradio neki sekvent na dir. ubrizgavanje?

ne ,jos uvek,al sam zato ugraduo direktno ubrizgavanje mesto usisa kroz karbyrator  ;D ;D ;D nije zezanje,tu negde....stavio injektore od ajnsprica i eto,,,radi kao ajnspric  ;D ;D ;D ;D,karburator u tom momentu nezluzi necemu.......sistem nije bas bas slican kao na autima,posto imam i ziropskopske prekidace i osigurace,to je zbog sigurnosti prilikom pada, a boce.....pa jesu problematicne ali evo polako se otvaraju novi vidici,,boce za ispod sedista to jest za iznad zadnjeg tocka,pa onda postoje bocice od 2 litra koje se redno vezuju pa mozes da ih skladistis na vise mesta,a jedno od njih je i sam rezervoar od motorcikla,jes da mora da se secka,i posle vari gituje farba itd,al ima i toga  ;):D ;D

jedino sto bih vam preporucio elektro grejac isparivaca mesto te cevke oko auspluhaili originalnu kapislu koja se stavlja u vazdusare...,i par ziroskopskih prekidaca plina,cisto zbog sigurnosti.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

imam,bugarska,idem ja za nekih 2 nedelje po par komada  ;D ;D ;Ddo sad su mi par komada doneli bugari,,al deru,,,

pa eto ja piso fabrici,dobio odgovor..zvao ih itd... i tako....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

za 2 litra na 100 i nije osim ako ne prelazis 10000 godisnje to je vise za ove vece enduraljke ili cvaje koje trose 5,6 pa i vise litara. Ako se resis imas besplatnu ugradnju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja se sa mojom super tenerom slatko navozah,sad sleduje ugradnja u boldora,posto on nije bas sitan potrosac,,,a li vec za skuter koji trosi 2 do 3 litra,,i nije neka isplativost,,naravno bas ako se prelazi neka velika kilometraza pa i ajde,,nesto mi nije u planu ni u  trans alpa da ubacim jer nije veliki potrosac,a i mozda ce benzin jos pojeftiniti  ::) ::)::) ....mada ko zna.....mozda i poskupi dovoljno da i na skuterima bude normalna ugradnja plina......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

Na dva litra je suvise mala razlika izmedju plina i benzina, svega nekih 60 dinara. Trebao bi mnogo dug period za otplatu samog kit kompleta tako da ne verujem da se bilo kome isplati ko ima manju potrosnju od 5 litara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Presao sam oko  5000 za godinu dana, mozda bi se za dve-tri godine  i isplatilo, ali opet sad imam motor pa nece vise  biti duzih voznji na skuteru.

Vise sam radoznao, nego sto ozbiljno razmisljam o tome.

 

Nego koliko to trosi taj vas skuter kad kazes da se ne isplati na ispod 5l. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Zahuktava se polako, odlicna je stvar taj plin :) U ovoj ugradnji mi se samo ne svidja  resenje sa motanjem cevi oko izduvne grane, ne znam koliko se ona greje na skuteru, ali kod vecih motora zna i da se usija... nije bas bezbedno. Druga stvar je sto boca nije pricvrscena i sto stoji pored akumulatora. Sta da krene da curi plin na ventilu recimo, a dodje do nekog kratkog spoja i zavarnici akumulator ? Jesam za ugradnju plina (na autu sam ga medju prvima ugradio), ali ne po cenu bezbednosti.

 

Postoji resenje sa elektro grejacem kao sto je pomenuo bokilic ili vodeno grejanje isparivaca. Isto se obmota cev oko izduvne grane kroz koju cirkulise voda pomocu elektricne pumpe i greje isparivac . Malo komplikovaniji sistem, ali daleko bezbedniji, uz original bocu sa sigurnosnim ventilom i ziroskopskim prekidacima potpuno bezbedan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Oblak, gde punis ovu Poljsku bocicu? Imam isti takvu a nesto me mrzi da je nosim cak u Sremcicu, pri tom me onaj lik odere za punjenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

ovaj skuter je prodat a boca je imala ventil kao ove velike boce za domacinstvo tako da se na svakoj gasnoj pumpi moze napuniti bez problema jer svi imaju adapter za pistolj. Savet je da kupis veliki ventil. Sto se tice sigurnosti, ljudi dzabe se tripujete, elektricni grejaci su opasniji ako ce mo realno, kod ovakve "zmije" nema opasnosti od varnicenja a kad u isparivac ugruvas elektricni grejac prvo sto ti se desi je da sam akumulator na skuterima ne moze da podrzi takvu potrosnju jer je grejac na naponu od 12 volti skoro kratak spoj. Drugo svi ti grejaci brzo probiju jer nisu u stabilnom vodenom sistemu pa onda bude bum ako je i plin tu. Trece ako bi se ugradjivao grejac u vodu pa jos pumpa za cirkulaciju pa posuda za dilataciju vode izmedju tople i hladne to bi sve bila teska skalamerija na malenom skuteru

Sve u svemu to je nepotrebno jer se ovde plinpredgreje prosto. U italiji se tako ugradjivao plin pre 20 godina i u bube i u druge vazdusare je pravila sonda odnosno izvod za auspuh koji je imao istu funkciju. Nema tu nikakve opasnosti, plin brzo isparava i tezi je od vazduh pa pada dole, isto tako dovoljno je staviti kucni nepovratni ventil na bocu i nikad nece doci do problema mozes rostilj praviti na skuteru :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Smed.Palanka

Znam da je Vlada iz Lapova(mislim da mu se servis zove Artal) ugradjivao odavno plinske uredjaje u skutere...

nije sigurno,,znam vladu licno,

 

Onda ga ja nisam shvatio lepo...Ali odavno je pominjao plin na skuterima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa nesto smo bas skoro pricali na tu temu.... :) :) :)

Znam da je Vlada iz Lapova(mislim da mu se servis zove Artal) ugradjivao odavno plinske uredjaje u skutere...

nije sigurno,,znam vladu licno,

 

Onda ga ja nisam shvatio lepo...Ali odavno je pominjao plin na skuterima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

Italijani imaju posebne plinske uredjaje za skutere.Uostalom oni su ih i izmislili.Plinska boca za skuter taman legne lepo ispod sica na mesto za kacigu.Mislim da sam video Lovato ili mozda gresim.Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja