Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem auto

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Potreban auto za kuća-pos'o a ponekad i po oklini.

Do 2000cm

4/5 vrata.

Limuzina, hačbek, karavan, monovolumen.

Navikli na dizel pa bi to bilo više nego poželjno.

Cena 2000-2500 pa čak i do 3000 evrova. :)

Nelupan, očuvan kako spolja tako i unutra, registrovan, bez nekog skorijeg ulaganja.

Ako ima neko nešto tako za preporučiti bio bih zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Поздрав, ако те занима имам овог Пежоа? 

Јуче ми га је друг дотерао из Швајцарске, аутоматски мењач, 2.0хди, 2006 са 210.000км правих.

Узимам га идуће недеље са царине да бих знао нешто више о њему, иначе делује ми скроз ок са по неком огреботином...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

I ja sam ranije bio protiv automatika, za lokal mozda malo vise trosi (mada ovi noviji imaju vise brzina od mog bivseg citroena) ali automatik je uzivancija. Samo me uvek zanimalo kako se automatik ponasa sa prikolicom i teretom, verovatno isto dobro. I po meni svaki automatik ima "zdraviji" motor zbog pravovremenog saltanja. Zanima me cena ovog auta ako @jasminko VIR nije zainteresovan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 28 minuta, Biker Q je napisao:

Samo me uvek zanimalo kako se automatik ponasa sa prikolicom i teretom

Mnooogo bolje od manuelca, nema cimanja i ne mozes spaliti lamelu :D + ogranicis ga do koje brzine da salta pa tako nizbrdo imas i motorno kocenje a uzbrdo nema cimanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Zavisi od menjača i motora. Na primer ja sam imao Vito 112 CDI automatik jako je lepo radio menjač,čak i sa prikolicom,vukao sam auto sa njim.

Dok na primer poznanik ima astru H 1.8 benzin automatik,mislim da je to tip menjača cvt.Ja veće sranje nisam video u životu,barem za mene.Auto je konstantno na 3000 obrtaja,kao skuter se ponaša,samo vrišti,a troši baš lepo.

Dok na primer DSG je pesma. Ali kad vrisne,remont pih..

Mada ni ostali nisu cvećke,pašo i drug su radili na astrama J menjače, po 1400€ su plaćeni remonti.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 940 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ne mešajte automatik, cvt i dsg, potpuno različite tehnologije, sa potpuno drugačijim prednostima i manama. Klasičan automatik ima konverter obrtnog momenta (bukvalan prevod, ne znam nap termin) i on je najbolji menjač upravo za ljude koji vuku prikolice i slično. Dsg tu može lako da strada, njega takođe ubija gradska vožnja kad se konstantno mili, me ubija menjač već njegove dvostruke lamele, ako na to dodamo prikolicu i fine manevre odoše lamele. CVT ima svoju primenu, siguran sam, ne znam samo koja je.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 855 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ja na VW ,DSG menjac platio remont pre god ipo dana 1200e . A crkao je na 97 000km. Doduse vozio se svaki radni dan u spicu nbg-stari grad preko gazale sat vremena maltretiranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
8 hours ago, slobasuper9 said:

Ja veće sranje nisam video u životu,barem za mene.

E, pa, upravo tako, za tebe. :D Ja pa imam skroz suprotno mišljenje. Vozim Qashqai sa CVT menjačem petu godinu. Ono je milina kako je to udobno za vožnju. Otac je jedno vreme vozio Audi A3 sa DSG menjačem. Nije to loše, ali u poređenju sa Nissanovim CVT menjačem, nemam baš tako lepo mišljenje o istom. :D Meni se nije dopao...

 

Sve u svemu, kao što kolega reče, svaki ima i dobre i loše strane, a sve ostalo je samo čist subjektivni osećaj. Ono što je im je zajedničko je to da ko god je probao auto sa automatskim menjačem, retko ko se vratio na ručno šaltanje. :D

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Ma da automatici su za penzose,gejeve i papučare a pravi muškarci voze manualac :jee:

 

Inače po mom mišljenju svi mali gradski automobili bi trebali da imaju samo automatski menjač.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Zaboravili ste i robotizovan automatik. Najjeftiniji za održavanje, šta god da mu je par stotina E reši problem. Nije baš pametan i sofisticiran, ali vrši posao. 

Ne bih bežao od automatika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

I ja sam skoro prodao E270 automatik.

Ma sve lepo, zgodno, praktično, milina....ali navikao ja to da držim pod mojom kontrolom.

Znam, može to sve i kod automatika, ali navika je čudo, gde sad u 63 godini da je menjam.

A trenutno nije za zanemariti ni tu razliku u potrošnji od 1 litar.:takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Nego...., ima li ko kakav auto za prporučiti ili možda neki dobar svoj na prodaju.

Naravno da se uklapa u ono što tražim. Ajde ako baš vredi i da malo podignem lestvicu, ali ne tražim ništa novo i nabrijano, običan auto za svakodnevnu upotrebu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

CVT-a koliko ja znam ima dve vrste - oni koji su 100% kontinualni kao što naziv kaže i oni koji pokušavaju da glume klasičan automatik, pa ipak kao ima brzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Moram priznati da nisam ni znao da ima automobila sa cvt prenosom. Sećam se nekad Fiat Uno variomatic ali se nije nešto proslavio a sad za druge iskreno nisam znao.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1144 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Kumini roditelji prodaju Getz-a.

Kupljen nov,2008 ili 9,130000 presao,penzioneri tako je i vozen,ocuvan odlicno,jedino ne znam jel ti mali:lol3:.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Mada sam nekao u mini-van fazonu.

Mnogo mi se sviđa C4 picaso ili nešto slično, ali teško jee naći baš dobar primerak.

Podigao bih fond ako treba i na 4000, ali nešto ne nalazim nešto da me  privuče dobrim stanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Ima moj drugar c4 pikaso, radio prosle god plivajuci a ove izbacio zadnje vazdusne amortizere i stavio fiksne, kaze to je fabrika priznala kao gresku. Da ga pitam da li prodaje? Znam da  je planirao prodaju nervirali ga ovi amortizeri a sada kada je sredio ne znam sta planira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja