Jump to content

Moto Zajednica

TOMOS A3 pomoć oko karburatora

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Rača
  • Motocikl: Tomos A3

Pozdrav

Imam tomos A3 iz 1982 godine i problem sa dovodom goriva od karburatora do stubline

Odnosno ne dolazi gorivo iz karburatora u stublinu jer je svećica posle više verglanja i dalje suva a baca varnicu

Kada se odvije bočna dizna i pusti gorivo ono napuni čašicu karburatora i krene da izlazi na otvoru gde ide dizna,zatim kada vratim diznu i pokušam da upalim i posle neuspešnog verglanja svećica je i dalje suva-

Molim za pomoć kako da rešim ovaj problem

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6297 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Lako je moguće da imaš problem sa dihtovanjem motora. Probaj da špicneš gorivo direktno u motor, kroz karburator. Možeš i da ga skineš, pa direktno u prirubnicu. Ako neće ni da se javi, ili to uradi jako kratko...bez da se zaleti i potroši svo to gorivo...gotovo sigurno je stradao semering, obično bude desni (ispod kvačila).

Može da bude i da su zalepile karike, ili je motor toliko slab (dotrajao) da ne uspeva da napravi dovoljno (pod) pritiska za normalno funkcionisanje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Rača
  • Motocikl: Tomos A3

Kada ušpricam gorivo u stublinu motor se javi i sagori mešavinu koju sam ubacio ali i dalje ne dolazi gorivo do Stubline.Skidao sam karburator i očistio ga pa vratio ali opet isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6297 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako naliješ odozgo, gde je svećica, pa se javi nije baš dobra proba. Mora kroz usis, da motor "prevrne" gorivo sam u cilindar. Ako tako probaš i upali, onda je to nešto žestoko zaštopalo u kanalu do glavne dizne (ne ta koja se odvrće). To se dešava kada je rezervoar loš, pa u taj kanal uđe fini prah od rđe. Za slučaj da je to sve prohodno, problem je u motoru.

Skini glavu i cilindar (mora da se otkače auspuh i karb)...i da vidiš kakva je tu situacija. Ima li kakvo oštećenje, jesu li karike dobre, cele, slobodne i da nemaju previše lufta kada se slože u cilindar i onda napraviš jednu probu. U prostor gde se nalazi radilica naliješ goriva koliko može da stane....i gledaš dal' nestaje. Ako je očigledno da odlazi imaš problem sa nekim od semeringa ili dihtungom po pola kućišta.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1839 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Probaj prvo da skineš slavinu goriva,ako je navukao šljam ,tu se zapuši i gorivo ne prolazi kroz slavinu.Po meni,proveri protok goriva kroz slavinu pa dalje traži problem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja