Jump to content

Moto Zajednica

Preporuke za auto školu - Beograd

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 86 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 400 '20

Pozdrav svima, evo mog prvog postovanja na forumu, a samim tim i jedna baš newbie tema :jee:

Dakle zanimaju me iskustva ljudi iz BGa po pitanju auto škola. Najviše me zanimaju škole u zonama Banovo Brdo/Čukarica/Vidikovac/Cerak generalno ali sam za dobru preporuku skroz ok i da se odvozam (mojim četvotočkašem :D) gde treba.

Postoji zapravo backstory:
Prošle sezone rešim ja da ispunim svoj životni san da (naučim da) vozim motor i po (polu)preporuci osobe iz mog okruženja koja već dugo vozi motore upišem auto školu na NBGu, A kategorija (kad je bal nek je maskenbal). Auto škola postoji dugo ali se ispostavlja da je potpuno haotična, da se blago izrazim. Pored toga, zbog rezona kako nikad ranije nisam sela na motor insistiraju da učim (i polažem kada dodje vreme) na Burgman-u, iako imaju i dva Suzuki SV650. Osim toga što je Burgman BURGMAN, on je meni lično izuzetno knap što znači da kada stojim ne mogu 100% da se oslonim stopalima na pod. Iz toga razloga je plan bio da ne žurimo, da vozim jednočase da ne bih skapala na Burgmanu i što češće, pa kad ga savladam da vidimo dalje. Prošlu sezonu sam sve časove odvozala kao jednočase ali zbog navedenih problema sa dotičnim motorom (kao i raznih dodatnih smetnji koje su mi razvukle časove na celo leto) mi je tih 20 jednočasa bilo dovoljno tek da ga savladam na poligonu bez izlaska na ulicu i sezona je bila gotova.
Skok na sadašnjost - naoštrena da savladam sve to i da u što kraćem roku završim sa svim, dešava se da instruktor ima neke (potpuno validne i velike) porodične probleme i da do ko zna kada neće držati časove za A kategorije generalno i da mi ne bi tražio da čekam nego da je možda najbolje da se prebacim negde drugo kako ne bih gubila na vremenu i od sezone. I eto me.

Help a girl out :care:

Promenio član zarumi
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 946 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Auto škola Krug na Vidikovcu, iza nekadašnjeg videokluba Žabac a prekoputa banke Intesa. Pohvale za instruktora Stevu. Pozovi raspitaj se, njima svima sada kreće haos, ja sam obuku i polaganje završio preko zime :-) Obuka se vrši na CF moto 650, polunaked motor, potežak je ali je spušten kako bi bio pristupačniji početnicima. Ja sa se provozao do škole da ošacujem motor prvo, da vidim smem li ja na to, što bi i tebi preporučio.
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Nije u navedenim delovima, ali ako ti NBG nije problem:

 

Autoškola VIR/Zona, ne bih puno razmišljao na tvom mestu. Za A kategoriju se vozi Kawasaki ER6N (na njemu sam položio pre nedelju dana, sve pohvale naravno sve pohvale i za Jasminka, korektnija saradnja nije bila moguća ! ) 

 

Ne znam koliko si visoka, ali ne bi trebalo da imaš problema na ER6N, motor je super i za niske ljude a i za krakate (ja sam 196cm, nije mi pravilo problem uopšte).  

 

Ako treba još neki info, slobodno cimaj. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1077 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Pre 20 sati, blackmore je napisao:

Ne znam koliko si visoka, ali ne bi trebalo da imaš problema na ER6N, motor je super i za niske ljude a i za krakate (ja sam 196cm, nije mi pravilo problem uopšte).  

Ja sam 165cm pa nisam imala problema sa ER6N (2007. godište bi trebalo da je), oba stopala skoro pa do pete, ili jedno na petu. Skroz ok motor, više auto škola ga koristi kod nas u LE. :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 182 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Još jedna preporuka za VIR-Zonu, bio tamo pre sada skoro 4-5 godina.
Jeste da nije Banovo Brdo-Vidikovac itd, ali nije ni kraj sveta, tranvaj i realno brzo si tamo, barem je meni tako bilo :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 86 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 400 '20

hvala svim na odgovorima i podeli iskustava :care:

kopajući po forumu prethodnih par nedelja sam i primetila da stvarno svi hvale VIR i zato mi ta škola i jeste bila glavni favorit ali sam imala potrebu da to nekako potvrdim, a i da vidim da li ima još preporuka :) Tako da kako je krenulo mislim da će VIR i biti :D 

@blackmore @ProkaRoka ne, i NBG mi odgovara skroz jer svakako živim u kolima i svuda idem kolima, zato sam i navela da bih za dobru preporuku išla gde treba (i ova dosadašnja škola mi je bila na NBGu) ali kao ako već menjam, a ima nekih preporuka i za nešto bliže, rekoh da vidim i to :)

@blackmore @Alexandra995 visoka sam 168-170 tako da vaaaaaljda ne bi trebalo da bude problema sa ER6N sudeći po vašim iskustvima (tačnije više Alexandrinom pošto Blackmore sa njegovom visinom def nema briga :D).

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1077 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 15 minuta, zarumi je napisao:

@blackmore @Alexandra995 visoka sam 168-170 tako da vaaaaaljda ne bi trebalo da bude problema sa ER6N sudeći po vašim iskustvima (tačnije više Alexandrinom pošto Blackmore sa njegovom visinom def nema briga :D).

Onda nemaš brige. :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500

auto škola ABCda vožnje Čukarička padina

obuka jer na ER6... a Srdjan je izuzetan instruktor 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja sam isto za A2 kod Jasminka u VIR u.Beverly 500 sam ja vozio,ne znam šta je za punu A,ako se dobro sećam msm da beše nešto tipa Hornet.

Za Banovo Brdo, auto škola MICHEL, u onom tržnom centru kod Valjevske. Vlasnik Neša top lik. Ne znam samo na čemu se vozi A. Kod njih sam završio C i E, super su.




  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
Pre 2 sati, VIRGO je napisao:

auto škola ABCda vožnje Čukarička padina

obuka jer na ER6... a Srdjan je izuzetan instruktor 

Potvrdjujem

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500

Znam i ja o kojoj školi pričaš , živim na nbg pa sam je upisao videvši da imaju sv650 . Na kraju me ubedjivali za burgmana i kad je trebalo da počnem sa vožnjom instruktor je imao neodložan put na mesec i po dana ??

 

Zatražio dokumenta i otišao na preporuku u drugu auto školu u Vojvode Stepe .  Čekalo se i tamo Al sam nekako završio u septembru i izvukao malo od lepog vremena .

 

Mislim da su sad svuda gužve , stalno viđam polaganja za motore , postaje mnogo popularnije nego ranije . Samo strpljenje i proći će i to .

Promenio član ziks
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

Vozim 3 dvočasa nedeljno, trenutno nas ima 19 na polaganju za A.Uz to moram 40 časova. Šta mogu, gužve su velike, do jeseni ću da završim. 

Mada to mi i odgovara, ispadne mi plaćanje na rate. 

Jedino mi smeta što je  motor kršina, zaglavljuje gas,u smislu vraćaš ga nazad silom, a u jednoj tački neće da otvori, mora malo jače, pa kad preskočiš daš previše! lupa nešto ko besno pri promeni brzine, zadnja kočnica jedva viri, otišla pod deklo skroz od pada i tako. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 86 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 400 '20
Pre 19 sati, ziks je napisao:

Znam i ja o kojoj školi pričaš , živim na nbg pa sam je upisao videvši da imaju sv650 . Na kraju me ubedjivali za burgmana i kad je trebalo da počnem sa vožnjom instruktor je imao neodložan put na mesec i po dana ??

Ako su insistirali na i ubedjivali te za burgmana onda je definitivno ista škola :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 86 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 400 '20

Evo samo da se još jednom oglasim, otišla sam do par preporučenih škola sa ove teme i prošle nedelje sam se na kraju upisala u VIR 8) Sve škole su delovale odlično, kao i instruktori sa kojima sa pričala, ali Jasminko me je nekako kupio.

Malo im je gužva ove nedelje sa polaganjima ali najvrv ću u drugoj polovini imati [ponovo] prve časove [na "normalnom", neBurgman motoru konačno], treba da se čujemo sutra da zakažemo.

Hvala vam još jednom svima na preporukama i drž'te mi fige!:jee:

Promenio član zarumi
  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Veze nema direktne sa temom, samo da primetim, ima prilično devojčica, devojaka, žena na motorima. Što je ok, jer rodna ravnopravnost. 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Jel zna neko auto školu na potezu Banjica - Rakovica - Vidikovac da rade obuku za D kategoriju? Ovde gde sam polagao C i E nemaju za D, a baš su dobri :(

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie
Jel zna neko auto školu na potezu Banjica - Rakovica - Vidikovac da rade obuku za D kategoriju? Ovde gde sam polagao C i E nemaju za D, a baš su dobri default_0tuzan.gif

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока


Tebi još za Mars Rover fali dozvola Nego polako krati put, ionako piješ bezalkoholno pivo

Послато са SM-F926B помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Tebi još za Mars Rover fali dozvola Nego polako krati put, ionako piješ bezalkoholno pivo

Послато са SM-F926B помоћу Тапатока

Hahahahhah
Hoću da popunim dozvolu, naravno, ako Tamara dozvoli zaduživanje za polaganja. Za sad smo u fazi raspitivanja i pripreme terena da joj saopštin da ćemo ,za njena shvatanja, baciti 70-80 000 rsd, na onih preko 100 000rsd za C i E.

Pivo, hm, imaš čast da pre ponedeljka saznaš da si bio u pravu za ono bezalkoholno, trajalo mi je 4 dana. Stvarno sam bio prinuđen da poreknem zakletvu.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока


  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja