Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia tuareg rally 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: aprilia tuareg

Pozdrav svim uvaženim članovima foruma, treba mi mala pomoć, savet, kako god.

 

Imam problem sa zadnjim amortizerom, da li neko zna neki servis ko vrši reparaciju ovih amortizera, ili ima neki savet, da li paše od nekog drugog motora amortizer i slično.

 

na slici možete videti kako izgleda....

photo5998838362456307748.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Postoji dio foruma koji služi za predstavljanje članova. Tamo se predstaviš, napišeš nešto o sebi.

Posle odeš na dio foruma koji se zove Garaža, tamo imaš dio vezan za iskustva sa serviserima a u tom dijelu ćeš naići na temu o majstoru iz Gornjeg Milanovca... i tako...

Dobro nam došao na forum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: aprilia tuareg
On 26.4.2022. at 21:17, Guliver je napisao:

Postoji dio foruma koji služi za predstavljanje članova. Tamo se predstaviš, napišeš nešto o sebi.

Posle odeš na dio foruma koji se zove Garaža, tamo imaš dio vezan za iskustva sa serviserima a u tom dijelu ćeš naići na temu o majstoru iz Gornjeg Milanovca... i tako...

Dobro nam došao na forum.

Hvala uradiću to,

i drugo hvala našao sam kontakt od majstora kontaktirao ga juče i danas šaljem amortizer, tako da se nadam da će sve biti u redu.

u prilogu slika od skinutog amortizera

IMG_5181.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: aprilia tuareg

ljudi evo samo reči hvale za majstora iz gornjeg milanovca, svaka mu čast, amortizer je kao nov godinu dana posle...

opet potrebna mi je pomoć, krenuo sam da čistim kartuburator (kupio neki kit za zamenu) i jedna dizna je bila zapekla neverovatno i posle odvijanja na silu ona je negde odletela na zemlju i nikada nisam uspeo da je pronađem.... (i naravno te dizne nije bilo u kitu....)

U pitanju karburator DELLORTO PHBH 28 RD

U međuvremenu sam bio ubeđen da je to pilot dizna 60, te sam poručio istu, i ona je standardno m5 navoj, po dolasku sam zaključio da ovaj karburator ima manji navoj, mislim da je u pitanju M4, i mislim da je ovo neka dizna koja se zove Dellorto DRLA Idle / Power jet i njen navoj je M4 x 0.7mm, te mislim da je ona odgovarajuća...
Opet molim uvažene forumaše za pomoć u pronalasku moguće kupovine nove dizne, ili nekog majstora koji bi ovo imao na stanju ili slično....

na slici sam obeležio to gde ide ta dizna....

eto molim za pomoć ili dodatna pojašnjenja, jer se ja stvarno u ovo ne razumem...

(inače upalio sam motor i bez ove dizne, ide ali nemam pune obrtaje, i nešto se guši .....)
 

IMG_2017 (1).jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: aprilia tuareg
Pre sat vremena, dkman je napisao:

ljudi evo samo reči hvale za majstora iz gornjeg milanovca, svaka mu čast, amortizer je kao nov godinu dana posle...

opet potrebna mi je pomoć, krenuo sam da čistim kartuburator (kupio neki kit za zamenu) i jedna dizna je bila zapekla neverovatno i posle odvijanja na silu ona je negde odletela na zemlju i nikada nisam uspeo da je pronađem.... (i naravno te dizne nije bilo u kitu....)

U pitanju karburator DELLORTO PHBH 28 RD

U međuvremenu sam bio ubeđen da je to pilot dizna 60, te sam poručio istu, i ona je standardno m5 navoj, po dolasku sam zaključio da ovaj karburator ima manji navoj, mislim da je u pitanju M4, i mislim da je ovo neka dizna koja se zove Dellorto DRLA Idle / Power jet i njen navoj je M4 x 0.7mm, te mislim da je ona odgovarajuća...
Opet molim uvažene forumaše za pomoć u pronalasku moguće kupovine nove dizne, ili nekog majstora koji bi ovo imao na stanju ili slično....

na slici sam obeležio to gde ide ta dizna....

eto molim za pomoć ili dodatna pojašnjenja, jer se ja stvarno u ovo ne razumem...

(inače upalio sam motor i bez ove dizne, ide ali nemam pune obrtaje, i nešto se guši .....)
 

IMG_2017 (1).jpg

da ne bude zabune ovo pitah :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: aprilia tuareg

Pozdrav svima, evo najzad mi stigoše te dizne sa ali expresa, ušrafio diznu i odlučio da ga upalim, upalio je teško i radi sa nekom knedlom kako se zavrne gas tako dobije neku knedlu, onda ga seckam tako po malo po malo, na visokim obrtajima radi, knedla je sa niskih, evo i snimak kako sada on radi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: aprilia tuareg

a na karburatoru imam dva šrafa, ovaj veći u sredini šteluje ler gas takoreći, a ovaj sa leve strane ne znam koju namenu ima li je zašravljen do kraja

SCsl2Bt.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: aprilia tuareg

e sada šta mislite? sa čime da se poigram? šta da probam?

u visokim obrtajima ide, a da primetio sam da ponekad ide i kada je sauh recimo na pola povučen...

 

nemam pojma, svaka pomoć ili instrukcija je dobrodošla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Znači nema dovoljno goriva.

Ako pretpostavimo da je u mašini u principu sve ok, problem može da bude upravo ta menjana dizna. Kažeš naručio si 60..po nekoj pretpostavci. To znači da je otvor te dizne, rupa, 6 desetih milimetra. Postoje alati kojima se kontroliše, a po potrebi i širi taj otvor...i dovoljni su nekada 100ti delovi milimetra, da se problem reši. Nije otvor uvek onoliki, koliko na dizni piše!

Takva intervencija je "put bez povratka"..u smislu da se proširena dizna više ne može suziti. Zato se NE preporučuje čišćenje dizni uz pomoć metalnih žica..uopšte čačkanje bilo čime.

E sad, rekao si i da je šraf za kontrolu smeše potpuno zavrnut....to svakako nije u redu. 

Pre bilo kakvog rasturanja, odvij dva kruga pa probaj.

Kada upališ motor, ako bude hteo da radi na leru....dobar znak je, ako uopšte reaguje na pomeranje šrafa. Zavrtanjem bi trebalo da diže obrtaje, odvrtanjem da spušta (na leru). 

Dobro reagovanje na gas se kontroliše i visinom igle u šiberu. Primetićeš da na vrhu igle ima nekoliko kanala za seger osigurač...majušni, nemoj i njega da izgubiš...prosto, pošto je igla konusna, što više ulazi u kanal centralne dizne (atomizer), ostavljaće MANJE mesta za prolazak goriva (biće ga manje). Podizanjem igle (spuštanjem segera u niži kanal) situacija je obrnuta. Ovime se više šteluje gorivo na nekom među režimu i punom gasu, ali svakako pomaže i leru....AKO dizna (za ler) to dozvoljava. Pogledaj još jednom i nivo goriva u lončetu.

Srećno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: aprilia tuareg

da ubacio sam diznu sa oznakom .60 imam mislim tridesetak tih dizni, i sve idu u podeocima po 0.02, znači mogu ubaciti i veći prečnik, tako da to nije ptoeblem, da i mene je bunilo što je ovaj levi šraf zavijen do kraja, odvio sam do kraja, ali tu nema opruge na toj dizni ili kšta već je to, a pritom je bukvalno izašla neka rđa, nešto narandžasto iz te rupe kada sam odvio tu diznu do kraja.

 

ok danas ću da probam da odvijem dva kruga, i da vidim kakav je odziv na gasu, pa ću onda da probam sa visinom igle da vidim šta će se tu dobiti.

 

javljam kako je prošlo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: aprilia tuareg

Dakle

Stavljena dizna .70
Promenjene jos neke dizne (stavljene nove iz kompleta za reparaciju)

Igla je spustena na predzadnji zub..

Motor se sada ponasa ovako:
Moze da upali iz prve preko sauha
Posle stelovanje srafa srednjeg, motor prima lepo gas sa niskih obrtaja, ali sada dodje negde na 8-9000 obrtaja i tu sada ima neku knedlu, kao nesto brljavi, kao da je rev limiter ali nije bas..

Sada ne motor nemoguce ustelovati da radi na leru, bukvalno kako se pusti gas ugasi se odmah

Onaj levi sraf od ovog u seedi sam popustao nikakav uticaj nema, a zbunjujuce je to da nema nikakve kontra opruge pa ako se popusti dva kruga mozda ispadne od vibracija... ne znam...
Evo slika..
Druga slika je ta leva dizna koju sam odvio do kraja da vidite kako izgleda..


Sent from my iPhone using Tapatalk

IMG_4221.jpgIMG_4216.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Na fotografiji gde držiš iglu....to je NAJNIŽI položaj. Tako je količina goriva maksimalno smanjena (kroz taj kanal to određuje i veličina glavne dizne "main jet")

Triput kratiš, ono opet kratko...

Šraf koji držiš, na drugoj fotki, takav i ne treba da ima oprugu...taj O - ring, koji je na kraju, uz dihtovanje, ima ulogu i da ne dâ šrafu da se pomera sa zadate pozicije. Jer bi trebalo da tesno ulazi u otvor u koji se usrafljuje. Međutim, taj, takav šraf ne bi trebalo da bude na tom mestu. Tu bi trebalo da je šraf (dizna uz pomoć koje se šteluje smeša na leru, ne ler gas), koji ima jako fini konusni vrh...a uz njega idu i opruga, gumica i jedna podloška (između gumice i opruge)....tako da nije ni čudo da ne reaguje na pomeranje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja