Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled motora sa bocnim sedistem - mission impossible!

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ural 650

Drage kolege motoristi, posle 3 decenije voznje motora i dve decenije posedovanja motora sa prikolicom, udario sam u zid! Birokratski, hocu reci, ali posledice su isto tako bolne! Posto mi se priblizavao istek registracije, poceo sam zvati tehnicke preglede iz Beograda da zakazem pregled svog mnogovoljenog bozanstva! I zamislite sta: ni jedan tehnicki pregled koji radi motocikle ne radi motocikle sa bocnim sedistem!!! Nije pomoglo ni sto sam citirao Clan 7 stav 36 Zakona o saobracaju po kome je to MOTOCIKL, ni misljenje odgovornog iz Saobracajne policije iz Ljermontove da se moze uraditi tehnicki kao i bilo kog motocikla ako fizicki staje u/na valjke, a da se u suprotnom tehnicki radi na poligonu... Da sebi skratim muke, a posto je registracija vec istekla, pristao sam na poligon. Prvo, on se doplacuje 2000 rsd. Ok platicu rado. Drugo, moram ga slepati, sto takodje kosta. I trece, kao slag na tortu, jedini koji me je prihvatio je AMSS Pancevacki put 47, oko 40km od mene, ali za termin 12. Oktobar!!! Da, dobro ste culi! Tj. bilo je 17. Oktobar, ali su uspeli da i nadju mesto ranije!!! E, sad mi trebate vi! Valjda nisam jedini na svetu koji vozi motor sa prikolicom. Kako vi to radite, tj. ko radi tehnicke za motore sa bocnim sedistem, kategorija L4. Braca smo, pomagajte!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1494 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Mozes li da otkacis sediste i da ga registrujes kao obican motor?

Ako je ams pristao da radi tehnicki onda ce svako ko ima poligon.

Trazi bilo koji tehnicki koji ima poligon, kolega Dada je dao dobru ideju, gledaj tehnicke van grada, njima isto treba poligon za traktore, mozda nadjes neki gde nije tolika guzva kao u amss progres (pancevacki put)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R
Pre 2 sati, UralRider je napisao:

Drage kolege motoristi, posle 3 decenije voznje motora i dve decenije posedovanja motora sa prikolicom, udario sam u zid! Birokratski, hocu reci, ali posledice su isto tako bolne! Posto mi se priblizavao istek registracije, poceo sam zvati tehnicke preglede iz Beograda da zakazem pregled svog mnogovoljenog bozanstva! I zamislite sta: ni jedan tehnicki pregled koji radi motocikle ne radi motocikle sa bocnim sedistem!!! Nije pomoglo ni sto sam citirao Clan 7 stav 36 Zakona o saobracaju po kome je to MOTOCIKL, ni misljenje odgovornog iz Saobracajne policije iz Ljermontove da se moze uraditi tehnicki kao i bilo kog motocikla ako fizicki staje u/na valjke, a da se u suprotnom tehnicki radi na poligonu... Da sebi skratim muke, a posto je registracija vec istekla, pristao sam na poligon. Prvo, on se doplacuje 2000 rsd. Ok platicu rado. Drugo, moram ga slepati, sto takodje kosta. I trece, kao slag na tortu, jedini koji me je prihvatio je AMSS Pancevacki put 47, oko 40km od mene, ali za termin 12. Oktobar!!! Da, dobro ste culi! Tj. bilo je 17. Oktobar, ali su uspeli da i nadju mesto ranije!!! E, sad mi trebate vi! Valjda nisam jedini na svetu koji vozi motor sa prikolicom. Kako vi to radite, tj. ko radi tehnicke za motore sa bocnim sedistem, kategorija L4. Braca smo, pomagajte!

Jedino kad pomru ti matori sto nam kroje pravila, bice sve jednostavnije.:besan:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@UralRider sta ti pise u saobracajnij pod - broj mesta za sedenje?

 

Ukoliko pise 3 u tom slucaju sa bocnom prikolicom ides na poligon.

 

Ukoliko pise 2 znaci da bocna prikolica nije "upisana" i ako se pojavis sa njom moras imati dokumentaciju za istu, ukoliko imas dokumentaciju menjace se saobracajna i upisati 3 sa dodatom masom bocne prikolice.

U ovom slucaju UTK pregled ne gine.

 

Ukoliko pise 2 mesta za sedenje a nemas dokumentaciju bocne prikolice preporucujem da ides bez nje i posle produzenja reg. zakacis.

 

Kako god sretno :takoje:

 

Promenio član bdada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Potpisujem za registraciju bez prikolice ukoliko je ikako moguce ubuduce, verujem da ce biti mnogo jednostavnije. Sad zavrsi kako si naumio kod njih.

 

P.S. kad se saga zavrsi nije na odmet malo off-topica, pa da nam i okacis neku sliku tog oldtimera. Ima nas koji ih nemamo u rukama ali poludimo kad ih vidimo na ulici, na forumu, predlozenom odeljku na YT-u :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ural 650

U saobracajnoj (sad) pise 3, a kako sam to izveo iz 2 je druga prica, isto ovako napeta:)!

Ako registrujem kao motocikl (L3) pa zakacim prikolicu svaki policajac koji me sretne moze da me muci!

Dakle, idem u kompletu!

A slikama cu da castim kad (ili ako) prodjem registraciju:)!

Jos jednom hvala svima, bratski ste pomogli.

PS. Bio sam davno na ovom forumu, ima vec jedna slika. Samo da se setim tadas jeg nick-a. Godine, sta cete...:(!

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ural 650

Jos nista:(! InterLUTA zamenjena blizom BS engines, oni prvo obecali "za o'ma", pa za iducu nedelju. Dakle, Utirak, 11h. Ako ne pada kisa, naravno! Navijajte:)!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ural 650

IMG_20220510_095332.thumb.jpg.fe8d268669688bcfabd9820e6ed23265.jpgRegistrovan! Konacno. BS Engines su mi uradili sve na licu mesta, bez trzavica i maks profesionalno. Konacno, "On the road again"...

Prilazem obecanu sliku, zasluzili ste!

  • Sviđa mi se 18
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja