Jump to content

Moto Zajednica

Terazije 16.6.2022. po podne

Recommended Posts

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07

Cao ljudi, da se javim samo, nisam znao u kojoj se temi pisalo, pa sam zamolio da me Vampa taguje, hvala mu na tome.

 

Odlicno sam, samo je ruka slomljena, ostali delovi tela ugruvani sto je vec proslo, malo me jos koleno zeza ali prolazi polako. Imam plocice u ruci koje se skidaju kroz par meseci, ali je ruka vec funkcionalna.

Sto se tice udesa, ne znam sta bih rekao, kao da ga je djavo bukvalno bacio ispred, nije bilo vremena za reakciju.

  • Sviđa mi se 26

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Dobro je da si ti dobro, sve će to da zaraste... Brz oporavak želim !

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07

Cuvajte se ljudi, bez opreme ni po sladoled, ja sam bukvalno krenuo na kafu, par km. Ko zna na sta bih licio i sta bih sve pokidao, bukvalno sam pred polazak hteo da obujem starke i kao ajde ipak cu moto  patike preko zglobova, bukvalno mislim da bih oba zgloba zeznuo jer su me cak i ovako par nedelja boleli.

 

Inace kada te djavo natera, taj dan sam imao 5-6 drugih opcija koje sam imao u planu umesto ove i bile su mi prece i ipak izaberem da odem tu blizu, umesto na voznju i eto...

 

Takodje sam mislio da nije moguce da mi se ista ikad desi, kad ono medjutim :D

 

Hvala Blazo.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Све се то некако нацрта кад (не)треба. 
Мислим да то не можемо да избегнемо колико год чудно изгледа.
Главу горе, још мало да зарасту ране па да се купује нека звер.:takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Ozbiljna situacija baš.

 

Bojim se da nije više do bahatosti, već ljudi stvarno ne shvataju da prave prekršaje i da polikružno okretanje preko pune linije, vožnja suprotnim smerom ili prestrojavanje u nekoga nije dozvoljeno.

 

Taj sa autom će da prođe kroz krivični postupak pa nek ne gleda ništa i sledeći put.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Kako drugi ne paze na nas, moraćemo u nabavku "blindiranih" motora, a napred raonik za sneg...

Šala mala...kakav je postupak u vezi krivice, nazire li se kraj ?

Jesi li radio procenu štete ?

Šta dalje ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07

Iskren da budem nisam se previše time opterecivao, rečeno mi je samo da šteta totalna (verovatno) kada je dečko koji slika procenu bio, trebalo bi da mi njegovo osiguranje isplati sve, motor, povredu, platu koja mi je na 60% dok sam na bolovanju i sve sto plaćam vezano za lečenje.
Sada koliko će to da traje i kako ide iskreno ne znam, priložio sam papire toj nekoj agenciji koja me zastupa, rade za procenat tako da se ja ništa ne cimam niti zovem, kada bude bude…

Ima neko ideju koliko to otprilike traje ako je bio u sličnoj situaciji?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 2 sati, Ivan F. je napisao:

Ima neko ideju koliko to otprilike traje ako je bio u sličnoj situaciji?

 

Zavisi od njegovog osiguranja.

Oni nisu u obavezi ništa da isplate dok sud ne presudi da je onaj drugi kriv, a i to su dva odvojena postupka - jedan prekršajni za sam udes, a drugi krivična prijava zbog tvojih teških telesnih povreda.

Imaju pravo da čekaju presude - jednu za štetu na vozilu, drugu za tvoje povrede - a ne moraju.

U mom slučaju, nisu čekali jer je sve bilo jasno, i isplatili su mi sve pre prvog ročišta za krivičnu prijavu, ali jbg, ako neko zaključi da postoji verovatnoća da si ti kriv, može dobro da se otegne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 488 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
Pre 4 sati, Ivan F. je napisao:

Iskren da budem nisam se previše time opterecivao, rečeno mi je samo da šteta totalna (verovatno) kada je dečko koji slika procenu bio, trebalo bi da mi njegovo osiguranje isplati sve, motor, povredu, platu koja mi je na 60% dok sam na bolovanju i sve sto plaćam vezano za lečenje.
Sada koliko će to da traje i kako ide iskreno ne znam, priložio sam papire toj nekoj agenciji koja me zastupa, rade za procenat tako da se ja ništa ne cimam niti zovem, kada bude bude…

Ima neko ideju koliko to otprilike traje ako je bio u sličnoj situaciji?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Moje iskustvo - auto, totalna šteta, bez težih povreda -  nešto manje od 3 meseca. 

Drugar sa motorom, totalna šteta, teške telesne povrede, Septembar prošle godine - još nije završeno. Natežu se oko visine naknade za povrede ( invalid 20%). 

U oba slučaja išlo preko agencije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Sve ti resava dobar advokat. Ili dobra agencija, isto je.

Ja sam imao "dobrog" advokata, resio mi je stvar za deset godina. Dogovor je bio na procenat, ja nista ne plaćam. Onda smo dosli na to da ja platim vestacenje i da ce mi taj novac biti vracen kad dobijem na sudu.

Na kraju sam dobio odštetu posle deset godina. Bez kamate naravno, a advokat je zadrzao troskove koje sam ja paltio za sebe. Plus svoj procenat, naravno. Na kraju mi je rekao, pa sta bi hteo, dobio si preko 70000 dinara. 

Eto, i takvih jajara ima... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 488 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
Pre 17 sati, Skyrunner je napisao:

Agencija je samo posrednik.

Advokati ne smeju da se reklamiraju pa zato.

Inače sve advokat završava

 

Uz pomoć agencijskog procenitelja štete. Teško da se advokat razume u limarske i mehaničarske poslove. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Nije agencijski, i nije procenitelj.

To mora da bude sudski veštak.

 

Vidi, i stomatolog ne može da popravi zube bez stolice i bušilice, ali pacijent se baš i ne bi dobro proveo svaki put ako bih se ja dohvatio i najsavremenijeg alata

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Ako dođe do suda. Uglavnom se završava između agencije i osiguranja. U većini slučajeva. 

Koje bre agencije?
Necu da trolujem ovu temu, al’ agencije su debili.
Mamipare…
Neobrazovani idioti koji se bogate na tudjoj nesreci jer imaju konekcije tu negde drugi nemaju…

Advokat je advokat…
Tačka.

Agencije su priuceni tzv stručnjaci sa srednjom skolom.

Ne studiraju ljudi za dzaba, godinama, pa posle pravosudni…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 488 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Advokat ili agencija, bolje nego sam da se bori sa osiguranjem. I agencije imaju pravna lica koja zastupaju oštećenog. Za razliku od advokata, agencija kaže procenat za koji radi, pa tako gleda što pre da završi predmet i uzme svoj deo. Advokat mučenik gleda da napiše što više papira, što više izlazaka da bi što više naplatio svoj rad. A to trajeeee li traje, klijent i zaboravi zašto ga je angažovao. 

 

Jbg, gospodo advokati, tako je pokazala praksa. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Useravaš čoveku temu, al ajde kad već ne odustaješ.

 

Koliko pojma nemaš o čemu pričaš doboljno je reći da "pravno lice" nije neki čovek koji "se razume u papire" već nešto potpuno različito od toga. Čak i nije nešto komplikovano, to su osnove.

 

 

Poenta priče je da su agencije u većini slučajeva samo posrednici. A isključivo su posrednici kad se radi o nematerijalnoj šteti.

Ti bato potpisuješ punomoćje advokatu.

Između ostalog i zato što je retko koji doboljno glup da obavlja prljavi posao, a tu mislim da kupuje informacije o povređenima iz policije i bolnice.

Ima ko će da svira klavir za njega.

Tako da to ti je ona priča, znaš šta je isto ali nije isto?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07

Nisam siguran da razumem polemiku, u principu mene je kontaktirala agencija koja uzima 10-15% od štete(samo fizicke povrede), slao sam decku iz agencije sve papire, slike itd do skoro, pre par nedelja mi je rekao da dalje nastavim sa njihovom advokaticom, sada njoj saljem sve, još se nisam ni čuo sa njom, ali u principu iza agencija svakako stoje advokati s tim sto ja ništa ne jurim, bukvalno dao i potpisao papire pa samo čekam, nemam nikakvih obaveza niti cimanja, oni rade za procenat sto znaci da i njima ide u prilog da izvuku sto visu cifru i sto pre.
Verujem da nisu najbolja opcija, sigurno neko zna i bolje nacine, ali ne mogu ja da gubim vreme na te stvari i da jurcam bilo šta…
Svakako se priča završava advokat protiv njegovog osiguranja, sada je pitanje vremena samo, sto me malo zanima jedino


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja