Jump to content

Moto Zajednica

Je li nekome poznat motor? Tema - informisanje pre kupovine.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Ninja 250r '08

Da li neko zna sta moze da bude razlog za ovo iz opisa ili da zna motor? Drug se zaljubio u ovaj model i nikako da odustane a ima A2 pa ih to dodatno proredi.

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki gsx650f, 2010. godište, Touring, vozilo prešlo 12700 km, Odžaci. Cena 4.000 € - Motori - Polovni Automobili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 643 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Auuuuu spržio mi mozak sa opisom😂. Sve u jednoj rečenici, malim slovima, nema veze sa vezom. Motor deluje korektno, sve drugo ako se gleda logički šuplja priča. Uvežen pre x godina u SRB sa 39.000km, a sada na satu 12.700 km, što implicira da je uvežen sa 0 km  najgorem slučaju:lol:. Jasno je da manja kilometraža znači veću carinu, ali i veću prodajnu cenu, karta na koju igraju preprodavci i nikako ne može da bude obrnut slučaj. Korektno što je naveo, ali verujem da bi svako to video, jer zna se kako izgleda motor sa 13000km. 

 

P.S koliko vidim motor je u punoj snazi, tako da svakako nije za A2

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Ninja 250r '08
On 18. 5. 2024. at 23:13, max80 je napisao:

Auuuuu spržio mi mozak sa opisom😂. Sve u jednoj rečenici, malim slovima, nema veze sa vezom. Motor deluje korektno, sve drugo ako se gleda logički šuplja priča. Uvežen pre x godina u SRB sa 39.000km, a sada na satu 12.700 km, što implicira da je uvežen sa 0 km  najgorem slučaju:lol:. Jasno je da manja kilometraža znači veću carinu, ali i veću prodajnu cenu, karta na koju igraju preprodavci i nikako ne može da bude obrnut slučaj. Korektno što je naveo, ali verujem da bi svako to video, jer zna se kako izgleda motor sa 13000km. 

 

P.S koliko vidim motor je u punoj snazi, tako da svakako nije za A2

 

Mislim da je uvezen kao <35kW i to je jedino sto se gleda pri registraciji, ima ih mnogo sa punom snagom ali se registruju na A2 jer su tokom uvoza imali blokadu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

2 pitanja, da li je nekome poznat motor/vlasnik i koliko može da izađe iz novčanika za servis na 100k km

 

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

BMW R1200GS, 2014. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 96000 km, Obrenovac. Cena 9.900 € - Motori - Polovni Automobili

 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750 sivi soko šaltalica
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Integra S, 2019. godište, Scooter, vozilo prešlo 25750 km, Beograd. Cena 7.200 € - Motori -...

 

Jel zna neko slučajno konkretan primerak? Idem danas da pogledam, blizu mi je. Jedino šta mi je uključilo lampicu u toku poziva vlasnik ga i dalje nije preveo na sebe, nego se vodi na rent a car firmu prvog vlasnika koji je kupio nov u Delti. Mislim valjda će se poznati istrošenost i na oko ako je ne daj Bože korišćen u svrhe rent a car.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N
2 hours ago, vucko23 said:
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Integra S, 2019. godište, Scooter, vozilo prešlo 25750 km, Beograd. Cena 7.200 € - Motori -...

 

Jel zna neko slučajno konkretan primerak? Idem danas da pogledam, blizu mi je. Jedino šta mi je uključilo lampicu u toku poziva vlasnik ga i dalje nije preveo na sebe, nego se vodi na rent a car firmu prvog vlasnika koji je kupio nov u Delti. Mislim valjda će se poznati istrošenost i na oko ako je ne daj Bože korišćen u svrhe rent a car.

Sve i da je bio rent a car, meni to ne bi bio razlog za izbegavanje. To je taj stereotip da se vozila sa rent a car-a uništavaju i jašu, a generalno je realnost potpuno drugačija. Danas u Srbiju većina automobila, starosti do 7. godina, stižu sa tzv. licitacija gde su automobili vraćeni sa lizinga od rent a car kompanija. Velike korporacije su putpuno ukinule, ili da kažemo da i dalje ukidaju, vozni park, s tim u vezi većinu tih automobila je neko vozio (najverovatnije samo jedno lice) kao službeni auto u svojoj firmi koja rentira celu flotu. :) Tako rade i korporacije kod nas, uzimaju automobile od rent a car kompanija i daju ih zaposlenima kao službene automobile.

 

Što te tiče tog prenosa, ja nikada ne volim da gledam, niti da kupujem vozilo koje nije u vlasništvu prodavca. Ja kada kupim sebi nešto, ja trčim zbog sebe, a i zbog poštovanja prema prodavcu, da završim prenos. Nikada neću razumeti argumentaciju nisam imao za porez, ma to je od drugara, brata, šuraka, kuma, drugara, kuća do kuće smo, itd. Ako ti nemaš novac da platiš porez, da li si bre čoveče imao novca da uradiš mali servis.

 

Moguće da je u pitanju preprodavac, ako nije, moj savet da ispitaš zbog čeka nije izvršen prenos :)

 

Ako je bio u rent a car firmi, onda je bio i kasko osiguran verovatno, možeš po broju šasije da proveriš na Carvertical-u da nije bilo slučajno udesa.

 

Slike su takve da mi bukvalno na svemu što bih zagledao stoji logo Polovniautomobili... Sve u svemu, sa slika meni deluje da sve to stoji kako treba i lepo izgleda. Ne znam ništa o tim hondinim agregatima, inače bih rado pošao sa tobom da pogledamo.

Promenio član Luka9905
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750 sivi soko šaltalica

@Luka9905 što se agregata tiče tu nema nekih muka, isto što se ugrađuje u NC 750 i Xadv. Ima na forumu primeraka NC sa preko 100k km. U suštini je to agregat od Honde Jazz prepolovljen samo. 

Meni je isto to sumnjivo u vezi vlasništva, jer takođe volim isti dan sve da završim i kada sednem na motor to bude na mom imenu, zarad svačijeg mira. Idem danas da pogledam, ispitam.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2044 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Čisto informativno pitam, a možda treba pitati u nekoj drugoj temi... Šta mi možete reći o ovom modelu ? Karb / ajnšpric, održavanje, i ovaj primerak ?

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Triumph Sprint ST 955I, 2003. godište, Touring, vozilo prešlo 41000 km, Beograd. Cena...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1087 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Iju @Blaza pa nemoj molim te, i ovako si brži od mene :-)

Znaš da nisam nikakv stručnjak ali imam neki fetiš ka trocilindrašima tako da evo ukratko, a što možeš da pročitaš i sam verovatno po internetu.

Tri cilindra, ubrizgavanje, generalno pouzdana sprava. Ako se ne varam, isti motor (sa manjom snagom) se ugrađivao i u Tiger-a koga vidim da hvale po forumu poprilično, a originalno je mašina iz Daytone gde pravi 147KS.

E sad, tri cilinda, skoro 1000 kubika, 120KS, to verujem da ide ko besno. 100 NM obrtnog momenta, brrr...

Moderan motor, pogotovo za godinu proizvodnje, sportska cena...

Da skratim priču, pu kakano, beži od toga i javi kako si zadovoljan.

Edit: ja se raspisao o Daytoni, posle skontao da je drugi model u pitanju pa sam korigovao :-)


Sent from my 2107113SG using Tapatalk



  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2044 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ma samo informativno pitam, može on da ima i 200 ks, ja preko 130 ne vozim...(prvom, hehe ! :))

Znam da @pajja vozi nešto sa 3 cilindra, i zadovoljan je.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1535 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
43 minutes ago, Blaza said:

Čisto informativno pitam, a možda treba pitati u nekoj drugoj temi... Šta mi možete reći o ovom modelu ? Karb / ajnšpric, održavanje, i ovaj primerak ?

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Triumph Sprint ST 955I, 2003. godište, Touring, vozilo prešlo 41000 km, Beograd. Cena...

 

Ovo prodaje drug od @SuperPOP sjajan lik, ima i neke oldtimere :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1087 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Idi vidi ga makar, cena je više nego dobra, kaži ženi da ideš kod ljubavnice

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1325 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
pre 15 minuta, Blaza je napisao:

Znam da @pajja vozi nešto sa 3 cilindra, i zadovoljan je.

Tracer 900

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2044 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Prvo Kawa da ode (ako ode :)), a posle ćemo da vidimo i Trijumfa, i jedan V Strom 650 2006. god...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1535 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 minute ago, Blaza said:

Prvo Kawa da ode (ako ode :)), a posle ćemo da vidimo i Trijumfa, i jedan V Strom 650 2006. god...

Moj savet je da zaobidjes stroma pre 2008g, imali raznih sitnih problema i sad su vec mnogo svi presli pa to krece da se ispoljava, a cene su im 20-30% nize nego sto je nov hahahah

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1087 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

E, možda bitna informacija, ne znam za taj konkretno model ali Trijumf sa tim metalik bojama je imao problema u smislu uklapanja, paneli su znali da se razlikuju u nijansi "iz fabrike".

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

@Blaza Meni je ovaj Trijumf san snova, gledam motor i boju i divim se lepoti. Da nisam uzeo SV-a tako skoro, sigurno bih razmišljao o ovom motoru. Boja mi je brutalna.

 

Ako ga kupiš, računaj da se dogovaramo da budem sledeći vlasnik, toliko!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2044 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Nemam više reakcija, a tek pola 10...

:takoje:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1087 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Moj savet je da zaobidjes stroma pre 2008g, imali raznih sitnih problema i sad su vec mnogo svi presli pa to krece da se ispoljava, a cene su im 20-30% nize nego sto je nov hahahah
Zato će da padne neka Čajna, ja bi možda malog Stroma ali cene... Brr... Mada sve što precenjuju čini mi se da i ne prodaju.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1087 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
@Blaza Meni je ovaj Trijumf san snova, gledam motor i boju i divim se lepoti. Da nisam uzeo SV-a tako skoro, sigurno bih razmišljao o ovom motoru. Boja mi je brutalna.
 
Ako ga kupiš, računaj da se dogovaramo da budem sledeći vlasnik, toliko!
Ne može, ja prvi, pisao sam mu jutros na Viber :-D

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N
2 minutes ago, Gordak985 said:

Ne može, ja prvi, pisao sam mu jutros na Viber 😄

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
 

Uzdam se u to da će te do tada proći želja 🤣 

Ništa, prijavljujem se kao drugi ponuđač

 

Vrh motor, stvarno baš vrh. Boja mi je brutalna. Definitivno je motor samo za ljubitelje, to je možda i mana 🤣

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2933 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Nemam više reakcija, a tek pola 10...
:takoje:
Imam ja ....koga treba da lajkuješ

Solo rajder sa 🪑i

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja