Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha TDM 900 2005 ABS VIBRACIJA!?

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ABS

Pozdrav svima, pre par nedelja sam kupio Yamahu TDM 900 2005 god model sa ABS-om.
Čim je stigao motor odvežen je u servis na mali servis.

Do sada nisam imao prilike da vozim motore sa 2 klipa na red ( do sad sam vozio motore sa 4 klipa)

Primetio sam da motor ima neke vibracije (trese se) na obrtajima 4000 do nekih 5000, a najviše se oseti u 5. i 6. brzini, dok kad pređe te obrtaje ništa se ne oseti, naravno “trese se” i “vibracije” nisu abnormalne, samo prosto nisam navikao da motor takve simptome. Da li je to normalno za motor sa 2 klipa/cilindra jer se možda motor malo guši na nižim obrtajima. Da napomene da sam čuo da oni motori vaš i ne trpe niske obrtaje, svaka informacija je dobro došla, jer bih voleo da znam da li je to normalno za 2 klipa ili se pak radi o nekom problemu. Pozdrav, hvala unapred i svako dobro svima!

Vidimo se na drumu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Pozdrav svima, pre par nedelja sam kupio Yamahu TDM 900 2005 god model sa ABS-om.
Čim je stigao motor odvežen je u servis na mali servis.
Do sada nisam imao prilike da vozim motore sa 2 klipa na red ( do sad sam vozio motore sa 4 klipa)
Primetio sam da motor ima neke vibracije (trese se) na obrtajima 4000 do nekih 5000, a najviše se oseti u 5. i 6. brzini, dok kad pređe te obrtaje ništa se ne oseti, naravno “trese se” i “vibracije” nisu abnormalne, samo prosto nisam navikao da motor takve simptome. Da li je to normalno za motor sa 2 klipa/cilindra jer se možda motor malo guši na nižim obrtajima. Da napomene da sam čuo da oni motori vaš i ne trpe niske obrtaje, svaka informacija je dobro došla, jer bih voleo da znam da li je to normalno za 2 klipa ili se pak radi o nekom problemu. Pozdrav, hvala unapred i svako dobro svima!
Vidimo se na drumu!
Pa da, to je normalno

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1770 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 13 sati, vidakn je napisao:

Pa da, to je normalno

Normalno da trese između 4 i 5 hiljada? Koliko se sećam TDM je tu oko stotke, trebalo bi da je najmirniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ABS
pre 50 minuta, mradomir je napisao:

Normalno da trese između 4 i 5 hiljada? Koliko se sećam TDM je tu oko stotke, trebalo bi da je najmirniji.

Kad mislim da trese to je jako malo, ne u bukvalnom smislu te reči, samo prosto ima neke sitne vibracije kao da se guši, i kad predje 5k sve normalno neprimetna vibracija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Normalno da trese između 4 i 5 hiljada? Koliko se sećam TDM je tu oko stotke, trebalo bi da je najmirniji.
Mislio sam na vibracije dvocilindraša u odnosu na 4 cilindra, normalno je da trese. Četiri cilindra te baš razmaze, jer rade glatko, ujednačeno, mirno bez vibracija.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja