Jump to content

Moto Zajednica

Zamena cilindra automatic...

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova

Posto mi se cilindar sje**o ,nema mu dalje ,dzaba karike i sve ,izgreban tu ,tramo ,ovde ,i klip je isto otisao u ku**c , sa strana ,dogoreo , resih da uzmem drugi klip i karike i cilindar 38 , koji vec imam .Sad koliko sam video cilindar je sasvim ok ,Nie izgreban il nesto ,svre deluje ok ,ubacio sam klip 38 i neke karike cisto da vidim kako lezi ,i sasvim odlicno

E sad brine me nesto sto sam uocio na cilindru. Da li je ovo previshe bitno ili ovaj usek postoji samo da bi olaksao posao kada se menjaju karike ili stavlja drugi klip.

nkn5C_attachment10sj8.th.jpg

 

i jel klip i karike kostaju 650 din ? ako neko zna cenu ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB450, BMW R65, Yamaha Vino, Piaggio Hexagon

Taj prosek je namerno stavljne sa obe strane da bi klipnjaca kad radi mogla slobodno da prolazi a da ne kaci cilindar. Prosto i jednostavno cilindar ulazi u takozvani blok motora a klipnjaca da bi normal radila mora da se proseve cilindar.

Ujedno ovo sluzi i za laksu montazu klipa posto je on zajedno sa klipnjacom vec namontiran u bloku motora a ovo ti daje mesta da mozes normalno da namontiras klip sa karikama u cilindar.

Lepo podmazi i polako kreni sa sklapanjem nemoj nista na silu i pazi da rupu za izduv okrenes na dole a usis na gore .

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Honda CB900 F2
Taj prosek je namerno stavljne sa obe strane da bi klipnjaca kad radi mogla slobodno da prolazi a da ne kaci cilindar.

Pozdrav

 

Klipnjaca se krece u delu gde to nije proseceneo. Tj. kad sedis na motoru, klipnjaca tadi u pravcu kretanja motora a ti procepi su sastrane.... :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

nije 650 din ,nego 500 din ceo komplet ,karike ,bolcn ,osiguraci ,klip ,ma full oprema ,bar nie sa buwljaka .haha.Vazno je da ide ,a kompresija ubija.

 

A i skoro svi imaju te fabricke klipove pa traju ,jedinni klip sto je sjeban od ovih koje imam ,to je odlomljen deo i to kad je pao cekic na njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

ti proseci NISU ostavljeni da bi kljipnjaca mogla da se krece tuda , to nema veze jedno sa drugim. pored tih proseka se nalaze prelivni kanali kao sto se i vidi na slici a oni sluze da smesa goriva i vazduha iz kartera motora predje u cilindar kad klip krene na dole. kada ne bi postojali ti proseci suknjica na cilindru bi skroz zatvorila prelive u karteru tako da motor ne bi uopste radio. a to sto se uz pomoc njih lakse namestaju karike to je jedna sporedna pojava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
ti proseci NISU ostavljeni da bi kljipnjaca mogla da se krece tuda

 

...upravo tako, jer kad bi tu klipnjaca prolazila, bila bi pod 90 na pravac usis-izduv :shock: :shock: :shock: ...

 

pored tih proseka se nalaze prelivni kanali

 

....iiiiijeste...

 

Daj bre,klip i karike za 650 din???

 

nego sta... eehhh, kolko me izulo sad za klip i karike za Elzi, odma se setim zasto sam 10 godina cepo MZ-e i Jawe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja