Jump to content

Moto Zajednica

Back protector

Recommended Posts

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Juče nešto razgledam Dainese sajt, a i dobih informaciju da mi kroz par nedelja stiže jakna iz Holandije, pa videh ovaj back protector.

WWW.DAINESE.COM

This back protector combines performance, comfort, and certified safety.

 

 

Nisam uspeo da nađem informaciju da li moja jakna ima insert za protektor (Dainese Super Speed 3), jer ne bih nosio protektor sa onim lastišima oko struka. Jel neko koristio od vas ove protektore koji idu u insert od jakne ili ovako standalone, čisto da prenese neka iskustva? Čitajući strane forume videh samo da su ovi novi Dainese bolji od starih jer su "mrežasti" i ne greju leđa puno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Mejbi ju šud čraj to fajnd it aut on sam adr forum. Dis uan dont hev sača informejšn bikoz pipol od dis forun onli andrstend serbijan leguidz and serbian vords.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Očajan pokušaj humora, al' valjda se matorci lože na taj "kursadžija" humor, pa misle da je to kul. 

 

Evo i prevoda za svaki slučaj:

WWW.POLITIKA.RS

Poznato je da deca u svojim porodicama uče razne modele ponašanja, da između ostalog usvajaju način izražavanja osećanja. Kako većina porodica u nekom društvu ima slična...

 

Usput, nije tačno da ljudi na ovom forumu ne razumeju engleske reči, možda bi trebalo sledeći put da pišeš u svoje ime.

Promenio član blackmore
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Pokušaj humora zaista nije neki, ali poenta je dobra - prečesto i uglavnom bespotrebno koristimo engleske reči, i naslov i prvi post ove teme su primer toga.  I sam verovatno radim to češće nego što bih voleo da priznam. Ali to je toliko postalo uobičajeno da ja recimo ne bih uopšte ni primetio da kolega nije skrenuo pažnju.

 

@blackmore izvini za off, a ako neko dalje želi da diskutuje o ovome - neka otvori temu - verujem da bi bila zanimljiva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Ne vidim nikakvu potrebu da prevodim pojmove sa engleskog jezika na srpski, kada prilikom pretrage po internetu koristim baš te pojmove. Neću sigurno kucati po internetu “Daineze zaštita za ledja”.  Takodje, za većinu naših prevedenih reči moram da tražim prevod na engleski da bih znao o čemu se priča uopšte, jer je neko pre 50 godina preveo neprevodivu reč ili frazu bez imalo razmišljanja, pa se ta reč sad odomaćila u našem jeziku. Teranje maka na konac bez ikakve potrebe, shvatam ja da je populacija ovog foruma starija od prosečne, ali me to nešto i ne zanima/pogadja previše, ako se nekome ne svidja način na koji pišem, ne mora da komentariše. Podsetilo me je na smaranje pojedinih da se forsira ćirilica na internetu… ne bih trošio vreme komentarišući tu glupost. 

 

Što se off-a tiče, evo i ja se nastavih, tako da, nema veze. 

 

Promenio član blackmore
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Bas mrezasti Dainese koristila za svoju jaknu, odlicna je stvar kad ne dodje uz jaknu. Jedino sto dodaje koji cm na obim pa i na to treba racunati ako je jakna knap dimenzija.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 3 minuta, Nolanka je napisao:

Bas mrezasti Dainese koristila za svoju jaknu, odlicna je stvar kad ne dodje uz jaknu. Jedino sto dodaje koji cm na obim pa i na to treba racunati ako je jakna knap dimenzija.

Hvala, jel to bila verzija sa onim lastišima ili se stavlja u postavu jakne? Ne znam kako će mi “leći” jakna jer sam naručio veličinu maltene napamet, pa mislim da ovo nije loša opcija ako bude malo šira. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Razumeli smo svi tvoje reci,a ja nisam nesto puno stariji od tebe. Nisam hteo da te nasmejem nego da kazem da je prtotektor= štitnik, insert od jakne je dzep ,a standalone stitnik je stitnik koji ne ide u dzep nego se kaci lastišima. Ali dobro show must go on :P

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1771 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

 

Pre 17 sati, blackmore je napisao:

valjda se matorci lože na taj "kursadžija" humor

 

Pre 16 sati, blackmore je napisao:

shvatam ja da je populacija ovog foruma starija od prosečne

 

Prosek starosti u Srbiji je 43 godine tako da nismo mi "matorci", već si ti "klinac" :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Svaka moto jakna ima džep za protektore. Mada na nekim jaknama protektori su posebno u nekoj čarapi koja se drži na čičak, tako je u mojim IXS pantalonama, skida se komplet protektor sa čarapom zajedno.

Svakako nemoj kupovati protektor sve dok ti ne dođe jakna jer ima raznih veličina pa da ne bude da ne može da ti stane u jaknu ili da landara.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 2 sati, mradomir je napisao:

Prosek starosti u Srbiji je 43 godine tako da nismo mi "matorci", već si ti "klinac" :lol:

Ne pričam o starosti u Srbiji već na internetu i domaćoj internet sceni, gde su predominantne generacije koje su odrasle uz internet i internet kulturu. 

 

Ali 'ajde ako ćemo već da teramo mak na konac...

Screenshot_1.jpg.d4d24a2ed825b47310fa51eef9430e28.jpg

 

Pre 2 sati, Disko Nindža je napisao:

Svaka moto jakna ima džep za protektore. Mada na nekim jaknama protektori su posebno u nekoj čarapi koja se drži na čičak, tako je u mojim IXS pantalonama, skida se komplet protektor sa čarapom zajedno.

Svakako nemoj kupovati protektor sve dok ti ne dođe jakna jer ima raznih veličina pa da ne bude da ne može da ti stane u jaknu ili da landara.

Vidiš nisam to znao, hvala! Svakako neću kupovati ništa dok ne stigne, rekoše da stiže početkom ili sredinom aprila, imaju neki problem sa proizvodnjom u Italiji koliko sam razumeo. Zbunjivalo me je što sam nailazio na protektore kao ovaj iz naslova teme (koji se ubacuje u taj džep) i protektore koji imaju lastiše (kao ranac, plus lastiš oko struka), mada pretpostavljam da su oni napravljeni da se nose i bez jakne u potpunosti (doduše ne znam zašto bi to neko radio).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5495 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Mnoge novije jakne dolaze bez leđnog protektora, samo sa džepom za isti ili eventualno sunđerasti protektor. Naknadno se dokupljuje po potrebi (neko želi da ga postavi u džep na jakni, a neko da nosi kornjaču sa tregerima).

Ja sam za moju jaknu dokupio protektor i odlično leži.

 

PS. pogledaj među drugim narodima koji pišu ćirilicom (ili nekim drugim svojim pismom) da li im je bezveze da je koriste, na internetu ili van njega. Npr. grci svi čitaju i pišu latinicu, ali se svi koriste svojim alfabetom, bez da im je bezveze.

Promenio član doktor
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 26 minuta, Disko Nindža je napisao:

Taj leđni protektor sa lastišem se u narodu zove "kornjača" to ide zasebno mimo jakne.

Meni je taj termin odmah asocijacija na grbu na jednodelnom odelu, ali da, ima smisla. Hvala puno!

 

pre 6 minuta, doktor je napisao:

Mnoge novije jakne dolaze bez leđnog protektora, samo sa džepom za isti ili eventualno sunđerasti protektor. Naknadno se dokupljuje po potrebi (neko želi da ga postavi u džep na jakni, a neko da nosi kornjaču sa tregerima).

Ja sam za moju jaknu dokupio protektor i odlično leži.

 

PS. pogledaj među drugim narodima koji pišu ćirilicom (ili nekim drugim svojim pismom) da li im je bezveze da je koriste, na internetu ili van njega. Npr. grci svi čitaju i pišu latinicu, ali se svi koriste svojim alfabetom, bez da im je bezveze.

Ja bih svakako dokupio protektor i dodao ga, poslao sam mejl Dainese-u i čekam odgovor, mada sam ga i ovde dobio. Čini mi se da moja jakna dolazi sa sunđerom, ali svakako ću javiti šta kaže proizvođač.

 

P.S. ...

 

Spoiler

Što se ćirilice tiče, lošu konotaciju je dobila na našim prostorima samo zato što je na društvenim mrežama (pričam za ljude mojih i sličnih godina) koriste ultra-šatro-patriote koji ne znaju 2 padeža da ubodu, pa bude svima smešno a ustvari je tragično. Uostalom, dosta je nepraktično koristiti je na dnevnom nivou, pogotovu u mojoj struci (IT). Ja se slažem da treba očuvati naše pismo, ali forsirati bez potrebe u određenim situacijama je apsurd.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Prebrz odgovor, impresioniran sam. Ukratko, ima džep za protektor, detaljnije u mejlu:

 

Screenshot_2.thumb.jpg.fe7a4b0262c75aea7512bb8a541ba906.jpg

 

G1: Do veličine 48

G2: Od veličine 50 

Promenio član blackmore
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Do sada mi je svaka jakna imala back protector, sjajno, pomaže, kičma spašena i nema bolova u leđnom delu, sama jakna drži položaj koliko - toliko uspravno

Ali kada sam kupio prsluk. Preporodio sam se

20220417_085943.jpg

IMG-e1517af05651083e232b3e35f5db7f46-V.jpg

Sve preporuke, neka Nemačka marka, nije neki premium brend, ali jako kvalitetan, sama izrada i funkcionalnost, u poređenju sa ranijom kornjačom, mnogo bolje jer preko njega mogu navući i majicu, ispod može aktivni veš, dok je kornjača kabasta, ali je dubljja i ima pojas dole

Screenshot_20220417-094732_Chrome.jpg

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

IMG-6ff3b9732b628157d5d96798e50e9b4b-V.jpg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Dobro izgleda taj prsluk ali nekako mu bas nedostaje taj pojas koji ima kornjaca,  oko struka, preko stomaka. Meni nekako bas prija kad me pojas utegne u tom delu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Dobro izgleda taj prsluk ali nekako mu bas nedostaje taj pojas koji ima kornjaca,  oko struka, preko stomaka. Meni nekako bas prija kad me pojas utegne u tom delu.
U pravu si, ali obzirom na dublje pantalone kod mene, sasvim je OK

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja