Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki kmx 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova

Pozdrav svima 

Ljudi treba mi pomoc, kawasaki kmx125 sastavljen na novo sta god da uradim fali mu snage dobro krene na malim obrtajima onda se gusi na obrtajima izmedju 5 i 8 hiljada preko 8 hiljada opet dobro vuce, zategnem ga u drugoj na 10 hiljada obrtaja presaltam u 3 i odmah pocnu obrtaji padat sa deset na 5 hiljada ako ima malo brda ne moze da prihvati trecu brzinu bez obzira koliko ga natjerao isto tako i drugu brzinu ako je malo vece brdo motor ne moze primiti. 

Karburator sam stelovao rasklapao cistio sve sam pokusavao u mjestu extra prima gas i kips otvara. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1345 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Pozdrav svima 

Ljudi treba mi pomoc, kawasaki kmx125 sastavljen na novo sta god da uradim fali mu snage dobro krene na malim obrtajima onda se gusi na obrtajima izmedju 5 i 8 hiljada preko 8 hiljada opet dobro vuce, zategnem ga u drugoj na 10 hiljada obrtaja presaltam u 3 i odmah pocnu obrtaji padat sa deset na 5 hiljada ako ima malo brda ne moze da prihvati trecu brzinu bez obzira koliko ga natjerao isto tako i drugu brzinu ako je malo vece brdo motor ne moze primiti. 

Karburator sam stelovao rasklapao cistio sve sam pokusavao u mjestu extra prima gas i kips otvara. 

Kao da treći put čitam jedno te isto ali u različitim temama...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6389 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pa kako misliš uopšte da ti se pomogne porukom i dal' je zbog toga, što ta eventualna čarobna poruka nije došla u roku od odmah, potrebno otvoriti X tema?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Tteba mi savijet neki ako je neko imao slican problem, da ste tako azurni da pomognete oko problema kao sto ste azurni da bez potrebe pišete gdje je ko otvorio temu ne bi bilo potrebe otvarati temu na vise mjesta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6389 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pa evo ti jedan izuzetno iskren...i veruj mi najbolji savet.

Baci ga!

Bez ikakve šale.

Sećam se nekih fotografija, mislim da su baš od njega....kada bi mogao samo da kaže šta je sve doživeo.

Kako da ti neko da drugačiji savet? Ko zna koliko puta je otvoren, čukan, drkan, krpljen, budžen....i sad šta....produvaj diznu, zameni svećicu, očisti slavinu.

Sve ima svoj vek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Ja cu tebi to pokusat ukratko motor je kupljen u trebinju od auto skole u voznom stanju stim da je sazrio za generalke bukvalno tako da sam motor dovukao uradio generalku sto podrazumjeva sve lezajeve semeringe duhtunge nova klipnjaca klip i honovanje cilindra i uz to ravnanje i glave i cilindra karburator prepakovan. Sve je super osim sto sam napisao da negdje na pola gasa se tusi dok ne proguli negdje mi napisao momak da probam auspuh ocistit pa cu i to sutra, puno sam ulozio da bih tako lahko odustao i kvaliteno uradio da bih ga odbacio na kraju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2089 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Vrlo je moguće da je auspuh zapušen. To je dvotaktna mašina, auto škola sigurno nije preterano održavala taj motor, već samo da upali, pa teraj... Ovde sam čitao da su na tomosima ljudi gurali auspuh u smederevac, da se lepo ugreje, i ogori. Ne kažem ti da to uradiš, ja sam to pročitao, ima logike...Dobro je da posle full generalke mašina radi kako treba. Znači da nemaš problema sa strujom i gorivom. To je, ili loša kompresija, kad vidi brdo pre tebe, ili možda neka sitnica, koju ćeš rešiti. Kad kažem kompresija, znam da si spakovao sve novo, ali možda negde "duva", to je dvotaktna mašina.

I da, ovo je tema za predstavljanje gde napišeš ko si, odakle si, šta voziš itd. Pročitaj par drugih predstavljanja, biće ti lakše. Samim tim, više ljudi će ti pomoći, kada znaju sa kime vrše konverzaciju. Kada to uradiš, onda admin ovo pisanije do sada prebaci gde treba, gde može više kolega da se uključi u diskusiju...

Želim ti brzo rešavanje problema, i što pre vetar u kosi ! :)

Pozz, Blaža

 

Lalajko, admin

 

Nista komplikovano, dovoljno je i pozeljno navesti ime, mesto gde zivite i motor koji vozite, ukoliko vozite. Ove podatke mozete odmah uneti u vas profil. Dodatni podaci koji mogu biti zanimljivi su starost i godine staza na motoru, motori koje ste ranije vozili, zanimanje, hobi... ali to nije obavezno. 
  

U vasem predstavljanju nemojte postavljati strucna pitanja niti davati Oglase - njih ostavite za specijalizovane podforume (Motori, Motoristi na drumu, Moto oprema ili Garaza). Te delove foruma posecuje daleko veci broj clanova nego Predstavljanje pa ce te brze dobiti vise kvalitetnih odgovora. 
  

Zelimo vam prijatan boravak na forumu! 
https://forum.bjbikers.com/topic/39412-kako-se-predstaviti-pravila-i-preporuke/?do=findComment&comment=692576

Promenio član Blaza
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4052 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Bolan Armin, koliko vidim nisi se nigdje predstavio, ko si, di si, čime se baviš i šta uopće tražiš na ovim prostorima.

Nemožeš banit na tuđa vrata bez pozdrava i razloga zašto baš na ta vrata pokuca….
Razumiš me.

Postoji ona izreka:
Kakav glas uputiš u šumu takav ti ona vrati.

Za početak skini svjećicu, boja iste puno govori o karburatoru.


Poslato priko Ténéré

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja