Jump to content

Moto Zajednica

Zima 2022, Ja tako po malo a vi?

Recommended Posts

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

’22 Februar, 16+, redovno radni dan, cetvrtak, sunce sve jace sija iznad Kostolca.

Ja u Borci iz mog dvorista vidim kad se probija kroz komsinske tuje iznad Mc-a.

Ali nista pametnije mi nije palo na pamet od da se u 11 h uvucem u zimski komplet garderobe kome je prethodilo veoma kratko dopisivanje sa Kostom: “Idemo” –“Naravno”-“Gde”-“kota 555”-“11_OMV”-“OK”.

Obozavam ovako kratke konverzacije izmedju dva neizlecivo srecna pacijenta koji se rado prepustaju moto terapiji.

Kako se tu stanje iz korena menja.

Znate ono, sretnu se dvojca na motorciklima I jedan pita drugog:

”Gde ces?”

“Neznam”

“Idem I ja sa tobom“

Nerazumni prelasci nesavesnih na suprotnu kolivoznu traku nemogu da pokvare dobre vibracije ispod mog kako ga nazvase neki „japanskog GS-a“. Satornja, Jarmenovci, Gurisevci, Rudnik. Ko ne uziva, laze.

Bas smo srecni da je imamo. Zamisli da smo nekom ravnicom okruzeni 500 km. Da se ubijes.

Kod g-dje Petrovic na koti 555 uvek se imas sa kime da sepitas, osvezis pa i uslikas. Valja to potomcima pokazati. Sneg okolo a ti na motoru. Ma idi.

Moj drug Kosta ume da zafrkava neke pa kaze:

"Samo pravi muskarci i bakeri su tad na drumu".

Od kad je otvoren „Milos Veliki“, od Preljine do Ljiga je uzivanje za moto-opustanje.

Izbegavam od Ljiga prema BGD. Vise volim od Dudovice prema Arandjelovcu pa na Kosmaj.

Ipak biramo corbu u restoranu Kale (Vrbovno, pun vrc za 420 din.) Tri puta sam sipao.

16h ulazak u BGD. Lakse mi je da se iskljucim nego da pominjem ruzno sve redom zbog ovog ili onog ponasanja u saobracaju. Pretrpano. A ni ja nisam cvecka. Ne mogu da odolim provlacenju. Jos kad me neko povuce.

Koliko god zurio, prelaskom preko Pupinovog mosta shvatam da u stvari ne zelim da zavrsim. U zelji da traje usporavam u skroz desnoj traci dok pogledom pratim Dunav. Ko njega moze da ustavi?

Pazi sad ovo.

Fascinantne su mi face koje me svojim pogledima I mislima ipracaju i dopracaju kad sam na motoru.

Mastaju klinci na biciklima.

Mastaju tate a i mame dok guraju kolica sa bebama.

Mastaju tete dok konzumiraju kafice i tortice a cikice dok grickaju kasikice.

Mastu imaju I dekice a bogami I bakice.

Cepaj Katalinski. Bre.

IMG-a2401950d18f139a2185ef38ea2c8335-V.jpg

IMG-dcfab72a4d695a27bec3d5ba153141be-V.jpg

  • Sviđa mi se 23
  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja