Jump to content

Moto Zajednica

Shivenje jakne i pantalona

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Meni treba nesto sto ima protektore, nepromocivo je, nije zuto ili narandzasto i jeftino je ( pod jeftino podrazumjevam sve ispod 100 eura). I ne neke kombinacije tipa zasebno jakna, zasebno protektori, zasebno kombinezon, pa da se oblacim duze nego sto se vozim. Uz sve to prilicno sam nestandardno gradjen, 170cm 85kg, pa imam problema da pronadjem i obicnu garderobu, a kamoli motorasku. Pantalone moram da kratim, a rukavi od jakne su mi uvek predugacki. Uz sve to nemogu da izdvojim vise od 100E za ovu pricu. Tako da vas molim da se uzdrzite od komentara tipa "imas za 100 eura jaknu , pantalone za 80, kombinezon za 20...", ako vec nemate nista pametno da napisete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

Tako da ako oces. imas kod mog druga. ovakvu jaknu. kozna. dace je za 50e.

 

http://www.gcmotorcycles.co.uk/bike%20pics/Lucky%20Strike%20Jacket-picthumb-13042007133938.jpg ovakva identica.

 

a evo slike kakva je sa druge strane, i malo uvelicana.

http://img.alibaba.com/photo/10906664/Leather_Motor_Bike_Lucky_Strike_Jackets.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

Meni treba nesto sto ima protektore, nepromocivo je, nije zuto ili narandzasto i jeftino je ( pod jeftino podrazumjevam sve ispod 100 eura). I ne neke kombinacije tipa zasebno jakna, zasebno protektori, zasebno kombinezon, pa da se oblacim duze nego sto se vozim. Uz sve to prilicno sam nestandardno gradjen, 170cm 85kg, pa imam problema da pronadjem i obicnu garderobu, a kamoli motorasku. Pantalone moram da kratim, a rukavi od jakne su mi uvek predugacki. Uz sve to nemogu da izdvojim vise od 100E za ovu pricu. Tako da vas molim da se uzdrzite od komentara tipa "imas za 100 eura jaknu , pantalone za 80, kombinezon za 20...", ako vec nemate nista pametno da napisete.

 

ma potpuno te razumem, kad sasijes odelo ,postavi slike

verujem da ces uspeti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Mene bas bas zanima jer planiram da na prolece sasijem (ne ja, majstor) letnju jaknu sa plasticnim stitnicima i koznim pojacanjima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Tako da ako oces. imas kod mog druga. ovakvu jaknu. kozna. dace je za 50e.

 

http://www.gcmotorcycles.co.uk/bike%20pics/Lucky%20Strike%20Jacket-picthumb-13042007133938.jpg ovakva identica.

 

a evo slike kakva je sa druge strane, i malo uvelicana.

http://img.alibaba.com/photo/10906664/Leather_Motor_Bike_Lucky_Strike_Jackets.jpg

Ide li i neonska reklama uz ovo  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

Tako da ako oces. imas kod mog druga. ovakvu jaknu. kozna. dace je za 50e.

 

http://www.gcmotorcycles.co.uk/bike%20pics/Lucky%20Strike%20Jacket-picthumb-13042007133938.jpg ovakva identica.

 

a evo slike kakva je sa druge strane, i malo uvelicana.

http://img.alibaba.com/photo/10906664/Leather_Motor_Bike_Lucky_Strike_Jackets.jpg

Ide li i neonska reklama uz ovo  :-\

 

ok. izvini sto sam ti ponudio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

e ovako poshto sam izmedju ostalog upoznat i sa shivenjem , keva mi je modni dizajner i za sve zivo sam je smarao .. znachi ruke dzebe , al me psuje po par meseci ... a sa druge strane bavim se kojekakvim budzenjima pa znam gde ima shta u gradu ... najjeftinija varijanta bi bila shotex ima za 450 al to nije to ima za 7 era gumirana zadnja strana ali ne preporuchujem da se pere ... pravio sam neke torbei posle 3 pranja se na pregibima razlista taj gumirani sloj i tu jelte pushta vodu ... druga stvar je da se kupi nepromochivo platno , i sashije postava od njega , poshto u svakom sluchaju treba posava da se pravi i to sa dzepovima u koje idu protektori ... elem sad si 90% nepromchiv ... da bi bio 100% nepromochiv svi shavovi na toj postavi treba da se impregniraju znachi neki lepak , silikon u tankom sloju nemam ideju ... elem protektori su ti 30e za jaknu da ddju iz louisa ... pantalone slichna pricha ali malo laksha manje shavova itd itd ... e sad se javlja josh jedan problem koji se zove lufteri ... ako se zadihtujesh oznojicesh se ko prasac pa cesh da se oladish i opet zima ...

 

e sad ideja moja pre nego shto sam kupio polovnu jashu , a ortak moj je vec primenio u praksi moju ideju josh proshle sezone ... razmisli shta je to shto zadovoljava tvoje kriterijume , meni npr je palo na pamet Skijashka oprema u Kappi na NBGD-u imash rasprodaju ski opreme od proshle sezone ima i modela koji jako liche na moto opremu , znachi jakna tipa 3500din i pantalone slichno , vec su tople , vetro i vodonepropusne ... samo kod krojacha odesh da ti napravi unutra dzepove za protektore , em lepo em funkcionalno :)

 

al sam se raspisao :)))

 

e a trece je da kupish shta ti treba jedno po jedno , inache u POLO katalogu ima zimska jakna za 60eura sa sve protektorima , jedino shto je maskirna ... ali sve jedno pogledaj

 

www.louis.de

http://www.polo-motorrad.de/

ima popusta a ljudi sa foruma donose za 10-15% a veruj mi nacicesh za 100e i jashu i lone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

Bio sam danas na Novom Beogradu Kappina radnja prekoputa arene .. i ima trenerke za kishu tj neznam kako se zove al trenerka od musheme da mozesh pretpostavljam da obuchesh preko dresa za trening po kishi ... nije loshe da se to kupi poshto je donji deo 600din ... a moze da se stavi u sendvich izmedju shoteksa koji je spolja i nekog pamuka koji ce biti do tela :) a i gornji deo ista prcha ... vec su svi shavovi zatopljeni da se ne muchish ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Nasao sam materijal, crni shoteks 450 din, djeluje mi ok samo mislim da se nebi smjeo prat u ves masini, meni je bitno samo ako me kisa iznenadi da ne zavrsim natopljen, necu ronit u tome. Isto tako su mi bitni i protektori pa sam nasao komplet u Louis-u 8 komada 4000 din, evo slike

post-3674-12879014118125_thumb.jpg

post-3674-12879014118263_thumb.jpg

post-3674-12879014118544_thumb.jpg

post-3674-12879014118813_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Pokusacu da budem kratak.

 

Nemam ni ja nesto previse, ali zasto se bavis ovim sportom kad nemas ni 100e viska? Znaci da se stiskas i za gorivo. Prvo i najgore je sto se stiskas za opremu. Kupis motor, kupis opremu, MORAS da imas viska za odrzavanje i uopste koriscenje istog i teraj. Ako nemas bavi se drugim sportom. Te igrarije sa sivenjem su smesne.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Bijo pre neki dan u Metrou i video dvodelno kisno odelo koje lako moze da se obuce preko pantalona i jakne. Nije neki kvalitet ali zajedno izadje oko 730 din(ako se ne varam). Vrlo lepo i korisno jer moze lepo da se savije i uvek da imas uz sebe kad zatreba. Naravno nema ni mogucnost za protektore ili tome slicno, ali ako imas ostalu opremu moze da posluzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pokusacu da budem kratak.

 

Nemam ni ja nesto previse, ali zasto se bavis ovim sportom kad nemas ni 100e viska? Znaci da se stiskas i za gorivo. Prvo i najgore je sto se stiskas za opremu. Kupis motor, kupis opremu, MORAS da imas viska za odrzavanje i uopste koriscenje istog i teraj. Ako nemas bavi se drugim sportom. Te igrarije sa sivenjem su smesne.

 

Pozdrav!

Ja cu bit jos kraci, posto mi je motor neophodan, para za gorivo i odrzavanje se uvek ima. Nemam para za luksuz, koji predstavljaju jakna i pantalone od 200eura.

Jos jedna stvar, bio sam u nekoliko prodavnica moto opreme, probavao jakne i nijedna mi ne odgovara, il mi je preuska il su mi rukavi predugacki. E da narucio sam protektore, stizu 9 feb. i kupio sam materijal, javljam kad bude gotovo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Bijo pre neki dan u Metrou i video dvodelno kisno odelo koje lako moze da se obuce preko pantalona i jakne. Nije neki kvalitet ali zajedno izadje oko 730 din(ako se ne varam). Vrlo lepo i korisno jer moze lepo da se savije i uvek da imas uz sebe kad zatreba. Naravno nema ni mogucnost za protektore ili tome slicno, ali ako imas ostalu opremu moze da posluzi.

Da nije to ovaj komplet ?

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=27557.msg375706#msg375706

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Vidis nisam ni video tu temu. Jeste taj dvodelini komplet., a vidim da ste se i ponovili. Meni za te pare izgleda skroz OK. Nisam nesto zagledao jer sam morao da zurim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ako je neko zakasnio za Metroj, ima sličan komplet ispod pančevačkog mosta gde su ribolovci. Jeste maskirni ali je bio nekih 500-600 dinara prošlog leta. Vozio sam ga po kiši i ispao je super za te pare, čak ni na šavovima nije pustio vodu. Dovoljno je tanak da se spakuje u kofer. Sad nemam sliku ali ću je prilepiti ovih danova. Malo smo off, hehe...

Momče, mani se šivenja, nemoj da se mlatiš. Na kraju će te ispasti isto kao da si dao pare za gotovo. Za početak nabaci toplu odeću na sebe a preko nešto što ne može da produva (šuškavac) i otvori mu ventilaciju ispod miške da se ne usmrdiš. Oko vrata maramče i pojas na bubce. I skupljaj pare za pravu opremu. Nema motora bez prave opreme. Sve ostalo je privremena budževina i partizanska vožnja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Ja sam samo hteo najveci akcenat da stavim na bezbednost. Ako nemas za, slozicete se svi, osnovnu opremu onda ti je to velika kocka. Da li ces ustedeti na kinti ili ne to je nebitno, ali na zdravlju se ne stedi. Ne mora samo zastita prilikom pada i mehanickih povreda da bude razlog kupovine opreme vec je dovoljna kisa pa i samo vetar da te s*ebe ako se ne pazis kako valja... :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Isplati li se ili ne ja sam sve vec kupio, nazad nema, jos samo da zavrsim s ispitima i krecemo u nove radne pobjede!  ;D ;D ;D  Tako da se nemorate vise truditi da me odgovorite...

Ko ima neki DOBAR predlog, sta bi takva jakna i pantalone trebali da imaju (a da nije 200 eura u dzepu), neka pise ili nek zauvek cuti. Posto sam gledao neku opremu po netu i po radnjama, zakljucio sam da treba da imaju cizbar koji ih povezuje, dupli cizbar na jakni, kroj sam nasao, malo su mi nejasni dzepovi za protektore. Ako neko na forumu ima jaknu s protektorima koji se vade, bilo bi ljepo od njega da posalje koju sliku, da bi znao kako to da izvedem. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 382 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Ukratko! Kupio u luisu prosle godine jaknu ''cikle spirit'' po ceni od 50 evra. Rekoh sebi i ako je sranje, nema veze nije ni 50evra nesto. Medjutim jakna je vrh. Ima sve sto vole mladi. Dakle, ima protektore lakat, rame,  i to prave tvrde koji ne zuljaju, sudjer na ledjima, mogucnost spajanja sa pantalonama, cicak traku na rukavima i na vratu, zimsku postavu koja se normalno skida, i sto je najvaznije nije promociva. Isprobao proslog proleca na opasnom pljusku i ni kap nije pustila. Ima svetlece trake po ivicama(macije oci).Predpostavljam da ni pantalone od iste firme nisu lose, ali im je cena jaca u odnosu na jaknu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Jel se skidaju protektori? Ako se skidaju, mozes li mi poslat sliku tih dzepova u koje se trpaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja