Jump to content

Moto Zajednica

"Brzi" prekidac struje (battery cutoff switch)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 560 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Ne vozim nesto u zadnje vreme, pa malo mi dosadno. Preturam po internetu i uleti mi nesto oko povezivanja dopunskih potrosaca na motor. Interesuje me vase misljenje. Dali koristite brze spojke za isklucivanje struje sa akumulatora?  Koliko je to realno potrebno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 4 minuta, Petre je napisao:

Ne vozim nesto u zadnje vreme, pa malo mi dosadno. Preturam po internetu i uleti mi nesto oko povezivanja dopunskih potrosaca na motor. Interesuje me vase misljenje. Dali koristite brze spojke za isklucivanje struje sa akumulatora?  Koliko je to realno potrebno?

Jel misliš na "brze spojke" ili na "brzi prekidač" za akumulator?

I jedno i drugo je korisna i praktična opcija. 

Recimo desi se da pri startovanju "zalepi" automat i anlaser ostane da se okreće stalno, ili ti izbije neki kratak spoj i krene da dimi i da, se topi instalacija. 

Isključi prekidač (ili iščupaš spojku) i spašena stvar. 

Ja sam to ugrađivao na autu, na motoru nemam, ali si me podsetio pa možda i bude. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Tehnicki, nisam toliko "potkovan". Sa rezervom, ono kao brza spojka je valjda na klemi, a prekidac kao na glavnoj zici ( za minus?!). Ali, svakako si me razumeo. Mislim da bi bilo bolje/brze na zici, pa se dovod prekine spolja, bez cackanja oko sedista ili raznih plastika (cini mi se da je to bilo praksa, ranije, na automobilima za trke)?!   

Edit

Ako vec odlucim da to montiram, koju snagu u W ili A bi morao da podnese taj prekidac? Okvirno. 

Promenio član Petre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 22 minuta, Petre je napisao:

Tehnicki, nisam toliko "potkovan". Sa rezervom, ono kao brza spojka je valjda na klemi, a prekidac kao na glavnoj zici ( za minus?!). Ali, svakako si me razumeo. Mislim da bi bilo bolje/brze na zici, pa se dovod prekine spolja, bez cackanja oko sedista ili raznih plastika (cini mi se da je to bilo praksa, ranije, na automobilima za trke)?!   

To što je bilo kod trkačkih automobila je prekidač i uve treba da se nalazi na mestu gde je na dohvat ruke, a ukoliko je pokriven sedištem, plastikama, ...., nema nikakve svrhe. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 1 minut, Sharky - Alex je napisao:

Nije losa ideja, mada bi sve to sto ste naveli trebali osiguraci da odrade, tj da prekinu dovod. 

Za anlaser ne postoji osigurač. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1494 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Za alnaser jeste problem, ako ostane zaglavljen a agregat upali ne znam da li ima nesto sto moze da javi i da ugasi agregat.

Sto se eletro instalacije tice dolazi do pregrevanja ako kroz nju prodje veca struja, tu bi trebao osigurac da odradi ako nije nesto budzeno.

Do vatre i paljenja moze doci i ako curi negde benzin ili ako je ostecena izduvna grana ili nesto slicno, tu vec prekidac nema nikakvu ulogu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Nemam, ali mislim da je dobro.Moze se montirati ladno na bilo koji motor.

Izvadi se spojka i može na gurku samo.Služi i kao spas od navedenih problema i kao zaštita od pozajmivanja.

Postoji li uopšte razlog protiv kod starijih modela?

Kod novijih sa puno elektronike veovatno može kao panic šalter.A može i da se veže drukčije...onda je tema dugačka.Generalno, dobra stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Moja greska onda. Mozda bi administratori hteli obrisati ovo? 

Promenio član Petre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja