Jump to content

Moto Zajednica

Svjecice za dvotaktne masine

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Petrovac na moru

intereuje me kakva su vasa iskustva sa svjecicama na dvotaktnim motorima posto je moja zrela za mijenjanje ,inace mi je na motoru boss od auta ali izgleda da je oslabila jer nece u visoke obrtaje.

pa sta mi preporucujete koju da stavim ,stavljao sam neku ngk koja je kostala cini mi se 4e ali je odma crkla , kupljena je u baru u biroelektronici, da li mi preporucujete da stavi  te ngk iridium i gdje ima da se uzmu i kolko kostaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Pa DENSO iridijumske su se pokazale kao dobre.NGK su mi crkavale kao od sale i BOSCH nije nista bolji,njih sam topio.Ako hoces jeftinije probaj u Skodinoj prodavnici da nadjes BRYSK.Trenutno mi je na motoru Bosna F 100 i radi vec nekoliko hiljada kilometara bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja sam na MZ koristio Brisk Y15, prelazio i preko 5000km bez zamene, a i bez skidanja svecice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Ako ti je motoru dobro poštelano paljenje i karburator - svaka svjećica bi trebala trajati i trajati.

 

Češki Brisk bi bio moj odabir, bio sam prezadovoljan s Y15 svjećicom, ali moj favorit je Denso Iridium, jedna svjećica je trajala 18000km i još uvijek traje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd
link=topic=25752.msg346936#msg346936 date=1225150083]

intereuje me kakva su vasa iskustva sa svjecicama na dvotaktnim motorima posto je moja zrela za mijenjanje ,inace mi je na motoru boss od auta ali izgleda da je oslabila jer nece u visoke obrtaje.

pa sta mi preporucujete koju da stavim ,stavljao sam neku ngk koja je kostala cini mi se 4e ali je odma crkla , kupljena je u baru u biroelektronici, da li mi preporucujete da stavi  te ngk iridium i gdje ima da se uzmu i kolko kostaju

Inače odrastao sam u Perazića Dolu, i Petrovac je tada bio predivno mesto. Sada su od njega napravili Žarkovo (gomila zgradetina) pa sam malko razočaran.

Elem, da ne bi menjao svećicu na tvom motoru, moraćeš da improvizuješ sa svećicama od automobila. Ako ti ja tej BOSCH radio dobro, ja bi kupio istu.

Teorija kaže da su 2t motori jako podložni gutanju svećicazbog same prirode podmazivanja mešavinom. Fktički bilo bi dobro da startuješ motor sa najtoplijom mogućom svećicom, a kada se dobro zagreje da se ista zameni hladnijom, kako ne bi došlo do samozapaljenja smeše usled pregrevanja svećice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja