Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha FZ6N / FZ6N S2

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Pozdrav ..

 

Chitao sam na BJB razne analize problematike smanjene snage motora za ovo ili ono trziste , zatim varijante povecanja ili vracanja snage kod novih itd itd motora , tj skidanje blokada na ovaj ili onaj nachin ...

 

Elem ,

Danas sam isao da vidim jednu Yamahu FZ6N , fina , lepa , crna, 78 ks , 3300 km, 2007 sep. .... svidja mi se i motor i cena ali ....

 

Lik koji prodaje tvrdi da je razlika izmedju ovog od 78 ks i S2 od 98 ks samo izvesna klackalica , tj , jedan staticni deo sa granichnikom  gde je pricvrscena zastita sajle gasa odakle samo gola sajla ide dalje na polugtu koje verovatno otvara  einschpric ili usisnike .

 

Taj statichni deo sa granicnikom koji stvarno ogranicava hod sajle moze se odsrafiti i pometiti na dole , postoje na granicniku vec izbusene rupe te kad se okrene na dole pomeri se granicnik i poveca se hod sajle te po liku tada motor dobija snagu i ima tih 98 ks kao S2 .

 

E sad , informisao sam se danas i izvori informacija po ovom pitanju kazu da to nema veze nikakve sa povecanjem snage kod motora od 78 ks i da je S2 model drugi motor po konepciji tj slozeniji je problem povecati snagu sa 78 na 98 ks..

 

Dali neko moze da mi pojasni malo problematiku tj  da potvrdi jednu od ovih pricha .. dali neko ima iskustva sa ovim .. video , radio ....

 

Ako je frka sa objasnjenjem moze i na PP ...

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Druže, ne mogu sad da kopam, ali imaš jednu temu gdje smo se Aćim i ja "raspravljali" baš oko toga i tamo ti je manje-više sve glede toga objašnjeno... Samo prečeprkaj malo, naćićeš sigurno...

 

Pozdrav.

 

Djole

 

 

EDIT

Evo nađoh temu: http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=12092.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: NS

Ja sam vlasnik jednog fz6N-a,vec sam moje tvrdnje izneo u ovom forumu  motori-yamaha fz6,i ponovicu opet

a ti uporedi permormanse s1 i s2,i bice ti jasno.moj s1 ide maximalno do 250km/h,sto stoji i za s2...a s1 oko 216km/h.

ako si iz NS mogu da ti pokazem o cemu je rec. 8) 8) 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Razlika je i u mapi ubrizgavanja, kao što sam već pisao, a ne sporim da bi S1 mogao da ide isto brzo kao i S2, ali različito vuče na različitim obrtajima, jer su i krive snage i obrtnog momenta drugačije, što znači da nije samo blokada sajle gasa u pitanju. S1 sa Power Commanderom bi verovatno bio isti kao S2 ili možda čak i jači ili brži, to ne sporim. Isti takav agregat od 78 konja ima i novi XJ6 Diversion.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Postovanje,

 

Evo sam jucher kupio motor , FZ6N , 2007 od 78 ks ..

Verujte mi , neznam sta cu ni sa tih 80tak KS ....

A sa 100 ... otom potom ... u principu za povecanje snage vise izvora kaze

smanjenje kljuna granichnika za kretanje sajle gasa i sinhronizacija ...

Ali kao sto rekoh , otom potom , kad ukrotim ovih 80tak ... :)

 

Pozz

 

LJ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja