Jump to content

Moto Zajednica

Koji model kacige nosimo?(foto)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 155 postova

Provozah se do sad moran jedno pitanje da vam postavim posto mi je ovo prva full face kcuga a vidim da ima jos kolega ovaj mode. Naime skroz zatvoren vizir i jasno na preko 50 osecam dotok vazduha u visinlni obrva , a svi ventovi su zatvorenu... Ovako na oko pase i dihtuje al da li je normalno kad je sve zatvoreno da vetar probija vizir odozgo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Provozah se do sad moran jedno pitanje da vam postavim posto mi je ovo prva full face kcuga a vidim da ima jos kolega ovaj mode. Naime skroz zatvoren vizir i jasno na preko 50 osecam dotok vazduha u visinlni obrva , a svi ventovi su zatvorenu... Ovako na oko pase i dihtuje al da li je normalno kad je sve zatvoreno da vetar probija vizir odozgo?

 

Probaj da menjas u toku voznje polozaj sedenja, menjaj visinu cisto reda radi. Meni se desava zato sto sam visok da mi pod nekim uglom vizir motora zavija tako vetar da se podvlaci pod bradom i duva gore prema ocima. Tako mi se letos desilo da mi uleti neko trunje u oci pa sam zavrsio na dezurnoj ocnoj klinici ;)

Napravi i mali test da vidis pusta li oko vizira. Uzmi kompresor i neka ga neko uperi u tebe i da vidis da li i gde probija. Ali ja tipujem na ono prvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2747 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

@ B.S

Kupis zastitnik od vetra za bradu i resen problem. Ja sam je prve nedelje vozio bez i identican problem sam imao! :)

 

Stavio stitnik ( nikad ne mogu da se setim kako se on u stvari zove ) i nema vise problema! ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 463 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Kyon h510-3

 

Ne magli, samo prvih par puta kad dunem u nju, nije bucna, ne duva kostala svega 50 E nova na sajmu.Homologovan Kinez od 1450 grama.m_5445393.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Poslje 7 godina skoro svakodnevnog nosenja ode AWA Sport integral u penziju, skuterska kaciga koju sam razgazio do maksimuma i koja mi bez vezanja ni po jacem vjetru nije mogla ostat na glavi.

 

Probao sam Grex i Nolan(udaram bradom), Airoh(XL mi preuska), Scorpion(onako), LS2(nikako), pa sam u finale bio prinudjen da kupim ovo :zvizduk:

 

k3black.jpg

 

 

k3black1.jpg

 

Onako, nije losa :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Djeluje ok, nisam nesto odusevljen izradom, sto je sasvim normalno s obzirom na cjenu.

 

Mene je samo odbilo to sto mi na glavu pasuje ko kartonska kutija, znaci nikako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Шарк Еволајн 2

 

post-1011-0-02466300-1384863741_thumb.jpg

 

post-1011-0-93927800-1384863753_thumb.jpg

 

Прекључе, на 5-7 стрепени се показала јако добро. Видећемо шта ће бити летос. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 616 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Transalp 650

Od pre neki dan LS2 FF351 mat crna 1300 +- 50 gr, prvi utisak fenomenalan, pogotovu za cenu, od gomile kaciga koje sam probao ova kao da je livena po mojoj glavi, veoma tiha i lagana obzirom da mi je ovo prvi full face posle par flip upova, jos da se naviknem da ne pokusavam da otvorim prednji deo, jedina zamerka sto nema onu zastitu od vetra ispod brade, no smislicu nesto, i obavezno cu dokupiti neki vizir verovatno srebrni, sveukupan utisak fenomenalan 1moto3.gif

$T2eC16VHJHgE9n0yFji(BQ8CfP3TD!~~60_35.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest TDM900

SHOEI XR 1100 Diabolic Divniti.Šta reći o ovoj kacigi sem VRH VRHOVA !!! Imam je već 2g.i probana na dužim turama(i do 750km u cugu)i ! ? kao da nisam ni imao ništa na glavi,kad sam je skinuo,kao da sam GLAVU skinuo.Prevod:Kad je staviš na glavu POSTAJE i SASTAVNI DEO TELA nema se osećaj da je na bila glavi,A NEMA ni,šuštanja,zujanja,pištanja itd,itd.Naravno kolko para tolko muzike i nije mi bilo zao što sam je kupio(pre 2g.naleteo na oglasu za 220e)u fulu sa tamnim vizirom(koji treba obavezni imati). Idealna za sve prilike

 

video link :

:BMW2::BJB-burgman::BJB-ura:

 

Dali si vozio na oko 5 stepeni i jel ti magli antifog iznutra ...ne izmedju antifoga i vizira

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2884 postova

KBC VR-2R,kaciga top,top,americka takmicarska met mladin 8 putasampion superbajka sa njom,troslojni sel,prvo fiber,karbon ,a odgore kevlar,nemoguce zamagliti,vizir zbog konstukcije blago oborena ivca celim obimom ,pa vise vrsta ojacanja deluje za 3klase bolji od drugog najboljeg,cak se nekako i bolje vidi kroz njega nego bez njega-cudna pojava ali vise ljjudi potvrdilo,i kao i sve americko -veoma jeftino samo 400 eura u evropi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 834 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

ja sam prosle godine kupio ovu HJC polovnu ali je stvarno kao nova, sa providnim i zatamnjenim vizirom za 50eura... kupio sam je bez probanja i imao srece da mi savrseno stoji :moto3: za moje potrebe je odlicna, kako za toplo, tako i za hladnije vreme

post-1520-0-38557500-1385828157_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja