Jump to content

Moto Zajednica

SUZUKI BURGMAN 650 PITANJE

Recommended Posts

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Imam ponudu da kupim (citaj zamenim za moj plus doplata) Suzuki Burgmana 650 iz 2004. godine sa 19300km na satu,uvezen i registrovan kod nas pre 4 meseca. E sada me muci da li je ta kilometraza prava i ako je vise presao kako da to procenim? Vlasnik mi kaze da nije vracao sat,te da je scoot stvarno presao toliko ali nema servisnu knjigu. Njegove reci mi ne ulivaju neko poverenje,zbog toga sam u dilemi,da li da obavimo trampu. Kada bi znao da je kilometraza prava,odmah bi trgovali. Citao sam na forumu sta sve treba da gledam prilikom kupovine. Diskove,rucice,plastike i pored svega treba sesti na motor(scooter) da se proba kako ide,kako motor radi,vuce li u neku stranu,kako koci...  Problem je sto nisam imao priliku da vozim ni jedan Burgman 650,te iz tog razloga necu moci najbolje da procenim sve ovo. Trenutno vozim Burgmana 250 ali se ne mogu osloniti na iskustva sa mojim,jer su to totalno razlicita scoota. Vlasnik mi je poslao slike 650-ice i na slikama izgleda ok,mada to nije merilo dok se ne vidi uzivo. U nedelju idem da ga vidim,ne mogu pre,jer je motor van Beograda. Svaki savet bi mi puno pomogao. Hvala.

 

P.S. Znam da ce neko reci da za te pare mogu da uzmem pravi motor ali moje za moje potrebe scoot je idealno resenje. 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Petrovac na moru

pogledaj diskove,pogledaj sarafe na masini da li su imaju ogrebotina i jesu li izlizani,tako ces provjeriti jeli otvarana masina.

pogledaj sa unutrasnje strane sjedista bi trebalo da pise koje je god i koji mjesec.cini mi se da to izgleda kao krug ugravirano.

povedi majstora sa sobom neka cuje kako radi , vidi da li u radu imalo skripuce i ima cudan zvuk ,to moze biti neka sitnica a moze biti i katastrofa.

nadam se da sam pomogao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Naravno da si pomogao,hvala. Ocekujem jos saveta...  :)

 

Ne treba tebi savet, nego dobar majstor. Burgman 650 je sjajna masina... Mnogo jaka. Ako nije vracao sat racunaj veliki servis.

Meni su rekli da se radi na 20.000km +-2000.

Ko ti odrzava 250-icu?

Sto ne platis coveka da krene sa tobom?

Ako je krs.... isplati se

Alp je ok... bices miran.

Ne mozes da znas da li je vracan sat. To toliko nije ni bitno, bitno je stanje motora. Strefi po koju rupu pa da cujes da li zveci neka plastika.

Zelim ti dobru kupovinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Evo da dodam i ja nesto, moj skuter je kupljen 2004. godine nov. Do sad je predjeno nesto preko 20000, iskreno nije vozen puno, nisam od onih sto se mogu vozati u krug ceo dan. Ali za razliku od Burgmana, moj ima 100 kubika i moze da se voza samo po gradu normalno, na putu je mucenje, sto se za Burgmana ne moze reci. Sto znaci da je taj skuter po nekoj mojoj proceni presao bar duplo toliko, sto naravno ne mora da znaci nista ako je odrzavan kako treba. Lepo ga pogledaj, zagledaj, provozaj ako valja uzimaj i uzivaj.  Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Ja idem ujutru za Krusevac. Bilo bi super kada bi se javio neko iz tog grada da mi pomogne prilikom odluke.

 

Srecna ti kupovina!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja