Jump to content

Moto Zajednica

A recimo Peščara u Nedelju? :)

Recommended Posts

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Dobra je peščara pogotovo za one koji vole malo sporta, za trening prava preporuka, ima zemljanog puta, sitnog kamena, trave, peska za nekog cvaju 125ccm pa na gore prava stvar.

Mi sa motorima od 200 kila koji su lenji na nižim obrtajima, koferima pozadi koji lupaju, gumama soft offorad mogli smo eto čisto malo da obidjemo peščaru.

Ali naravno ne možeš imati u jednom motoru sve varijante za sve uslove. Kofere definitvno treba skinuti, pa stvari staviti u mali ranac.

Drago mi za one koji nisu do sada vozili offroad da su probali pesak ali treba probati svaki teren, svaki je priča za sebe.

Meni je pesak sada bio prvi put.

Ja barem KLE doživljavam kao motorče koji će ti zbog konstrukcije pružiti da ideš po asfaltu a da po potrebi i sidješ sa puta a od sporta ništa.

Zato sam ga i kupio zapravo da dobacim 400km po asfaltu pa onda da dodjem do neke xx tačke do koje nisam mogao sa R motorom.

I to sam uradio ove godine više puta, mada u peščari od ovoga što smi mi obišli nisam video ništa interesantno osim offroad puta koji je idealan za brzu vožnju, zato i kažem za kros motore odlično.

 

Ekipa za druženje je bila odlična, moram da spomenem da je bananica pomogla na pola putešestvije kada smo pravili pauzu u istraživanju kuda na velikoj raskrsnici.

Moje lični izazov a verujem pomalo i Mikulincev je kada je išao ispred mene i dolazimo na mali prevoj (na prevojima uvek ima više peska) i pre prevoja pošto vidiš mali uspon u pesku dodaješ gas i tada BMW se ukopava ispred mene a ja sa KLE stao iza njega 30cm jer nisam očekivao da će da stane, i tako u pesku na nizbrdici ni tamo ni vamo dok je Mikulinac dodavao gas da se izvuče iz te rupe a mene zadnji točak pozadi zatrpava.

Ali nema veze sve to spada u deo te priče offroad, čak mi je i delovalo interesantno.

Ja sam sa sebe sve skinuo na terasi, evo i sada sve tamo stoji puno je prašine, dok ne ode na pranje.

Sledeći put onda gađamo na Sušaru pa da izadjemo tamo negde prema Dunavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

      ;D :D  Moje izvinjenje Gixxeru  i njegovom KLE-u za tu situaciju . Prelazeci prevoj nisam video veliku rupu velicine bojlera od 80 litara . Upade prednji tocak i motor se zaglavi . Digoh dupe i po gasu , ne gledajuci ko je iza mene. Cujem samo krike: stani , stani .Razmisljam sto da stanem kad hocu unapred a ne nazad da se vrnem. Bacim pogled unazad i vidim Gixxera na pola metra maskiranog kao americki vojnik u pustinjskoj oluji , doduse samo sa prednje strane . Nadam se da nisi ljut na mene a evo nudim se da platim hemijsko ciscenje odela i motora ;D ;).

      Potpuno se slazem sa tobom u vezi motora , ipak je neki kros prava stvar . Nama je ovo doslo kao veliko iskustvo jer nema puno prilika voziti po pesku . Meni je smetalo granje jer kad zagrebe po motoru kao noz u srce da mi zabije . Zato treba nabaviti nesto poput Bojanovog motora . Em ide super em te svako cuje da dolazis.

      Druzenje i trece poluvreme u " Plavoj dami" za svaku pohvalu. Hmm za zene koje citaju ovaj post obavestenje da je Plava dama kafana , da ne bude neke zamene .

      Jos jednom hvala vodicu Ivanu (Shesti) na predlogu i brizi za nas  i Dakiju Banakiju (Daki) na mix varijanti bananica. Konzumirali smo bele i crne .

      Evo da ubacimo nesto slika i ovde a u pravom formatu mozete preuzeti na serveru koji je Daki naveo .

     

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Svaka cast gixxern na putopisu i naravno bravo za Mikulanca koji je postavio slike da se vidi gde smo bili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Moj transfer u enduro ekipu je počeo sa slikama iz peščare sa prošlogodišnjišnjih vožnji čini mi se... Ovu temu nisam otvarao do jutros jer nisam hteo da se zlopatim što ne mogu i ja... :(

 

Još mesec dana i gotova vojska pa će nešto da se radi, biće valjda malo više para za gorivo.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Probao sam svakakav ofroad, ali po pesku nisam, ovde kod mene nema takvih puteva. A bas imam zelju da probam i to. Sledece godine cu sigurno posetiti pescaru. ako nagovorim nekog da mi se pridruzi da se ne izgubim, sto kako vidim nece biti tesko :)

 

Kad sam bio u vojsci u Beloj Crkvi imali smo obuku terenske voznje bas po pescari, tu je bilo neverovatnih uspona po "dinama", bare duboke po 1 metar i sve su to dajci i 110tke prolazile bez problema, ako nece bez zaleta sa zaletom sigurno prolaze :) Kako vidim sa slika vi ste isli pitomijim terenima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

na slikama zaista izgleda pitomo, ali za voznju je uzbudljivo, a i mi smo se slikali na bas lepim predelima jersmo se tu zaustavljali, a u voznji gda je malo taze, nije bilo moguce stajati i slikatise, ipak nas je bilo vise pa bih time zaustavljao kolonu. Mada sam probao da voyim po pesku i snimam (taj pokusaj je na serveru) ali sa malo uspeha. Dobro sam prosao, samo je aparat ispao, motor i sebe sam na jedvite jade uspeo da zadrzim.

Pescara je ogromna i nekih putica za voznju ima na stotine. Zaista treba ici sa nekim ko je dobro poznaje, da se nebi zalutalo, ili ostalo bez goriva. Mi smo uspeli da pravimo neki krug od 40ak km a ustvari nismo (tako izgleda) presli nista. Veoma mali deo, bas zbog neznanja terena. Ipak smo se slatko izvozali i preznojili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

@Mikulanac

 

Nema ljutnje, pa ko bi nam verovao da smo bili tamo a da nismo došli prašnjavi  ;D

Verujem da ti nije prijatno kada nov motor zagrebeš ili ne daj bože padne pri maloj brzini na kamen ili kamenje ali to je sve sastavni deo nekog offroada i ako budeš vozio offroad to može da se lako desi, jer ti na offroad vožnji nikada ne znaš na kakav teren upadaš.

Prvi deo puta može da bude lagan a kasnije dosta teško pa kada upadneš na pola ne znaš da li da ideš napred ili da se vratiš.

Ja koliko sam video ti imaš crash bars što je dobro. Sa druge strane offroad ti nudi mnogo više nego onroad jer stižeš do nekih mesta do kojih se teže za običan svet stiže.

Ako vas zanima soft offroad i predivna priroda mogu da vam dam sve detalje npr Tara putevima koji su sasvim ok za naše motore bez rizika, Durmitor i još ponešto.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Probao sam svakakav ofroad, ali po pesku nisam, ovde kod mene nema takvih puteva. A bas imam zelju da probam i to. Sledece godine cu sigurno posetiti pescaru. ako nagovorim nekog da mi se pridruzi da se ne izgubim, sto kako vidim nece biti tesko :)

 

Kad sam bio u vojsci u Beloj Crkvi imali smo obuku terenske voznje bas po pescari, tu je bilo neverovatnih uspona po "dinama", bare duboke po 1 metar i sve su to dajci i 110tke prolazile bez problema, ako nece bez zaleta sa zaletom sigurno prolaze :) Kako vidim sa slika vi ste isli pitomijim terenima.

Moj je utisak da je pesak teži od bilo kog drugog terena koji sam ja vozio osim teškog blata.

Po travi, kamenu, nasutom putu se ide mnogo lakše i sigurnije, u pesku se točak zaustavlja i stalno pokušava da promeni putanju.

To sve ide ok dok je pesak dubok par cm ideš ok a onda najednom dubok pesak koji te uštopa u trenutku i skreće prednji točak.

Zato lagan motor a jak u malim obrtajima da možeš da se izvlačiš kada treba.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Momci hvala na slikama i informacijama. Pescara je definitivno na mom spisku putovanja za sledecu godinu ali ja sam planirao da nadjem smestaj za 2 dana negde u Vrscu ili Beloj Crkvi pa da obidjem pescaru uzduz i popreko (naravno ako masina izdrzi  :D)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

  Ma jok bre , sto bi se ljutio i onako motori nisu moji nego firmini.  ;D ;) Vidim ja zena te stegla po dolasku kuci i nema slika , pa se zabrinuh ali izgleda si dobro prosao . Ko li je taj sto je obecao a nije se pojavio ? Verovatno je zaglavio do ranog jutra u kafani .

  Shesti , poenta voznje u pescari i jeste da ima lutanja . Tako je mnogo zanimljivije . Kad sam vec kod tebe sta bi sa strudlom ?

Ma rekoh ja, nisam tuda nikad prolazio danju, pa ne znam da poznam :D...'ladno smo omasili tu pekaru, ili je bila mozda na drugu stranu u Banatskom Novom Selu...:D :D :D...

 

No...za subotu/nedelju opet najavljuju lepo vreme, pa eto teme za razmisljanje  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD

  ;D  Ni kapi blata  ;)

 

Hvala na brzom odgovoru!

Neko je prilikom dogovaranja pominjao skorasnju kisu, a meni je logicno da na pesku nema blata. Na pesku se i po kisi pali vatra bez problema ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

      Nije sve pod peskom , ima zemljanih delova prekrivenih travom . Rekose nam stanovnici pescare da i ako padne velika kisa posle dva sata je sve suvo jer pesak upije vodu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

ako dolazite opet u pescaru mi sa R-ovima cemo da vas cekamo sa nekim dobrim rostiljem ili sa nekim jaNJetom, samo se trebate najaviti koliko vas je, kada itd..

Hvala, prvo na divnoj dobrodoslici i naravno na pozivu. Upravo sam u akciji obavestavanja ljudi o vasem predlogu i voleo bih da se prihvati. Aktivirajte se na ovom forumu da izboksujemo dolazak kod Vas

Puno pozdrava i do skorog vidjenja

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=25714.msg346769#msg346769

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja