Jump to content

Moto Zajednica

Hyosung GT650R 2009

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

big_hyosung_gt650r_2009_01.jpg

 

big_hyosung_gt650r_2009_02.jpg

 

hyosung_gt650r_2009_03.jpg

 

hyosung_gt650r_2009_04.jpg

 

Noviteti na ovom motoru su elektronsko ubrizgavanje i imobilajzer sa alarmom, kao i nove boje, više sedište i radijalna prednja kočiona klešta. Od prošlogodišnjeg modela nasleđen je dvocilindarski agregat od 647 kubika (sličan kao na Suzukiju SV650) sa četiri ventila po cilindru i maksimalnom snagom od 79 konja pri 9000 obrtaja. Težina motocikla je 193 kg, maksimalna brzina 220 km/hr, a cena u inostranstvu 6300 €.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Pa za te pare bi mogao i SV 650 da pazariš ?

 

Napisao sam da je cena u inostranstvu, a u većini zemalja EU novi motori su skuplji nego kod nas. Koliko je meni poznato, jeftiniji su samo u UK, što se tiče Evrope, i naravno u Americi, ali to je već nešto drugo.

 

Koliko vidim na sajtu uvoznika, kod nas stari model košta 5550€, a verujem da ni novi neće biti puno skuplji. Pak, SV650 kod nas (Euro Sumar) košta 6240€. Naravno, ja bih se pre odlučio za Suzukija, ali je ovaj Hyosung lepo nakićen, tako da će sigurno naći put do kupca (neiskusnog). Kada smo već kod Suzukija, onda bih pre odabrao DL650 A ili GSX 1300R ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 834 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Trebas imati mu*a da ovo vozis malo brze :) (pretpostavljam da se posle trece voznje preko 150 raspada... u toku voznje, naravno, kao i svi "kinezi")

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ovo nije los motor, ali mala razlika u ceni izmedju njega i SV650 nemoze da pokrije nedostatke ovoga motora. SV je mnogo bolji izbor, mozda cak i najbolji u klasi, a nije bitno skuplji od ovoga tajvanca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Trebas imati mu*a da ovo vozis malo brze :) (pretpostavljam da se posle trece voznje preko 150 raspada... u toku voznje, naravno, kao i svi "kinezi")

 

Pa nije ovo kinez, nego valjda korejanac, tajvanac, ili tako nešto, al ti je sve isti...

 

Ne znam baš dal se raspada, ali slažem se sa tobom.Ona dva modela 125/250 su ok, posebno mi se svidjalo što su medju prvima imali 4t 125icu.Ovde su mi odmah upala u oči prednja klješta, iako su radijalna izgledaju maksimalno jeftino i nekvalitetno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 834 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Zato sam i napisao "kinezi" :) (Juzna Koreja inace).

 

Ne znam, sve sto dolazi odande je uglavnom ocaj, a mislim da se ne treba zezati sa stvarima gde ti je realno glava u torbi, pretpostavljam da ovi Koreanci nisu mnogo bolji od kineza, a kineski motor (ili auto) kupiti je... hrabrost :).

 

Inace ovaj motor na oko bas lepo izgleda i boja itd., ali dzabe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

pretpostavljam da ovi Koreanci nisu mnogo bolji od kineza, a kineski motor (ili auto) kupiti je... hrabrost :)

 

Hyosung je iz Koreje, a Kymco iz Tajvana i oba za klasu odskaču od kineskih motora. Tu razliku svedoči i činjenica da Kinezi tek sada razvijaju veće agregate, a Hyosung ima ovaj agregat od 650 kubika već godinama. Verovatno je rađen po licenci Suzukija. Kymcove agregate za skutere ugrađuju čak i italijanski proizvođači. Takođe, nivo završne obrade je daleko veći nego kod Kineza i, ako ništa drugo, nema korozije na niklovanim delovima. Naravno, obe ove marke su slabije od četiri velika Japanca, to je jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Zato sam i napisao "kinezi" :) (Juzna Koreja inace).

 

Ne znam, sve sto dolazi odande je uglavnom ocaj, a mislim da se ne treba zezati sa stvarima gde ti je realno glava u torbi, pretpostavljam da ovi Koreanci nisu mnogo bolji od kineza, a kineski motor (ili auto) kupiti je... hrabrost :).

 

ma da, i onaj hyundai je sranje, daje samo 5 godina garancije...

 

malo lakše sa komentarima... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Koreanci nisu mnogo bolji od kineza, a kineski motor (ili auto) kupiti je... hrabrost :).

Znaci da smo mi koji vozimo kineze najhrabrili ili...? ???

 

Koreanci su mnooogo bolji od kineza, mnogo kvalitetniji i dizajnom mnogo napredniji.

Nemoj da te zavarava ime Hyosung(posto dosta ljudi odma po imenu zakljucuju da ne nesto sranje), njihovi motori su sasvim solidni. Doduse malo su skupi kod nas i za te pare bi pre Bandita ali sta da radis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 834 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Ma, malo kenjam sa obizrom da nisam ni video taj motor, ali jednostavno imam averziju prima njima (svima) :).

 

Bez uvrede :).

 

Znaci da smo mi koji vozimo kineze najhrabrili ili...? Molim?

 

Ja trenutno (ne)vozim govno :).

 

p.s. Da sve kineze vrate u Japan :D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ljudi, možda i oni imaju zimsko sniženje, a i drugo, ne mogu se porediti SV650 i ovaj motor. Kažem, i ja bih pre kupio SV650, ali bi i gomila ljudi pre kupila ovaj motor jer izgleda kao R, ima full oklop, fancy je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 834 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

A tek sto je fancy ako ne "dosrafis" sve srafove :D.

 

U pravu si, na oko stvarno izgleda mnogo lepo, veliko R pise :), 600ccm je, niska cena i sigurno ce ga pre mnogi kupiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

lep je..lici mi malo ovaa prednja maska na hayabusinu  :P :P

Cudi me da si preduhitrio ZeljuYZF, to mi lici na njegov komentar...  ;D

Pa lepo izgleda motor, mada nekako mi je bezveze sto su njihovi motori svi isti, slike kad gledam, k'o da gledam isti motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

pretpostavljam da ovi Koreanci nisu mnogo bolji od kineza, a kineski motor (ili auto) kupiti je... hrabrost :)

 

Hyosung je iz Koreje, a Kymco iz Tajvana i oba za klasu odskaču od kineskih motora. Tu razliku svedoči i činjenica da Kinezi tek sada razvijaju veće agregate, a Hyosung ima ovaj agregat od 650 kubika već godinama. Verovatno je rađen po licenci Suzukija. Kymcove agregate za skutere ugrađuju čak i italijanski proizvođači. Takođe, nivo završne obrade je daleko veći nego kod Kineza i, ako ništa drugo, nema korozije na niklovanim delovima. Naravno, obe ove marke su slabije od četiri velika Japanca, to je jasno.

 

Hyosung je 30godina stara firma, koja je novce zaradjivala prodajom motora male kubikaze na domacem trzistu i ucescem u dizajniranju i usluznom proizvodnjom agregata za suzuki, tako da je  slicnost sa Suzukijem proistekla iz tesne saradnje ove dve firme. Agregat je neznatno promenjen i razvija vecu snagu uz manju potrosnju goriva. Da ovo nije apsolutna kopija masine, tvrdi i Dusan sa foruma koji je posedovao oba modela u naked varijanti i doneo isti zakljucak. Po pitanju 125 i 250ccm agregata u pitanju je samostalan razvoj, a agregati su se do nedavno tehnoloski izdvajali ispred Japanskih agregata po svim kriterijumima, jer se Japanci ocigledno nisu trudili da ulazu u razvoj slabijih masina.

 

 

P.S.Nego da ne trosim tastaturu i pribavljam informacije, kad je ionako omasovljen i nepokolebljiv zakljucak vecine da je sve to isto sranje, a koga malo vise zanimaju iskustva i informacije, moze da pretrazi forume ukljucujuci i ovaj.

 

Acime, za tebe se ne brinem da se neces snaci ako te bude interesovalo, ne odnosi se na tebe P.S.

Dodao bih samo sitnu ispravku da je u pitanju 82Ks za EFI sistem ubrizgavanja koji postaje aktuelan. ;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 834 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Konkretno, moj zakljucak da je sranje, ali kao sto sam vec napisao u par postova iznad, malo kenjam (ali i dalje ih ne volim)

 

ajd poz i 'fala na informacijama ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Konkretno, moj zakljucak da je sranje, ali kao sto sam vec napisao u par postova iznad, malo kenjam (ali i dalje ih ne volim)

 

 

Postujem i uvazavam  tvoje misljenje, ne mogu ni ja da donesem finalni zakljucak samo iz onoga sto sam pribavio, bez licnog iskustva.

 

Ovaj forum shvatam kao svojevrsnu online moto enciklopediju veoma cenjenu od stane posetilaca , i velik broj ljudi ga posecuje u vidu gostiju jer je ovaj forum uglavnom na prvoj stranici pretrazivaca, a narocito je koristan po pitanju manje afirmisanih brendova za koje jsu informacije po netu dosta sture.

Smatram da nije uredu da na stranici gugla pise sranje djubre i sl. proisteklo iz nase neinformisanosti, a realno prihvaceno zbog kvalitetnih postova o nekim drugim modelima.

 

 

ajd poz i 'fala na informacijama ;)

 

Djes! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Vidim, ljudi se jako frljaju ''podacima'' i ''iskustvima'' a samo su ga u izlogu videli. Poredjenje Koreanaca sa Kinezima je plod totalnog neznanja i dezinformisanosti, pa im nije ni zameriti. Imao sam prilike da probam GT650 i GT250 nakede, a 250 sam i posedovao mesec dana. U kvalitet sumnje nema, ima par propusta u završnoj obradi, još par sitnica i to je to.  Pre bi ih uporedio sa Italijanima u odnosu na Japan, nego bilo kako drugačije. Naravno da za 6000E ima boljih kupovina, ali uvek ih ima! Recimo jedan Pegaso koji košta 6000+E kod nas, je kita u odnosu na V2 od 650ccm u bilo kakvoj izvedbi, pa se i taj Pegaso neometano prodaje i vozi kod nas u velikom broju. Naravno, kad bi ga uporedili sa Kawom ER-6f, bilo bi pušenja zbog cene i svaga ostalog, ali šta ćete, to je tržište. Čekajte zimsko-decembarske popuste, proćićete jeftinije u oba slučaja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja