Jump to content

Moto Zajednica

Odlazak na Rajac, subota 25.10.2008.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

E sad sam zaista besan!

Zamolio bih osobe koje nisu bile na licu mesta i nisu se u momentu borile za obstanak na putu i mog reci za goli zivot, da ne komentarisu jer nemaju pojma ni veze sa vezom.

stvarno si preterala. Upoznaj se malo i sa materijom, a pogotovo sa ljudima pre nego sto budes sledeci put iznosila stavove koji dolikuju bas onakvim ljudima o kojima sam pisao malo pre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

      Cudno  bas . Onda si nesto pobrkala loncice . Kakvi huligani , kakva banda , koji nizak nivo ? Ti nas nazivas primitivcima . Da li si svesna sta smo mi izbegli u subotu ? Igrom slucaja i sretnih okolnosti svi ucesnici incidenta se dopisuju o utiscima sa putovanja a ne u crnoj hronici . Razmisli pre nego sto napises nesto .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

search

ovim te javno pozivam na sledece izmirenje uz pivo, jer zaista ima potrebe da nas upoznas i promenis misljenje

Upravo sam pogledao site koji je upisan u tvom profilu i pade mi napamet koliko si samo puta i sama bila neshvacenja propagirajuci ono sto volis? Koliko si puta pomislila - kakvi kreteni, nemaju pojma o cemu pricaju -. Srecom sam iz slicne price i podrzavam pricu kou sam tamo video, ali znam da je vecina nerazume. I onda pokusaj da razumes nas mnoge koji smo se skupili bas zato sto nas je ovaj forum zblizio jer smo svi za pricu bezbednost itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Nisam ni na koji nacin povezana sa ovim izletom, ali u potpunosti podrzavam Pablove stavove. Mozda vama koji ste isli to ne deluje tako, ali jako ruzno su delovala vase izjave o tom dogadjaju po povratku. Ova prica se godinama gradi u pozitivnom smeru i mnogi su ponosni na BJB i to sto ucestvuju u njegovom razvoju i zajednickim humanim akcijama. Niko od njih ne zeli da se stidi da kaze da je clan BJB-a, jer je jedna grupica uzela pravdu u svoje ruke i ponela se primitivno. Klasicna psihologija gomile, kao huligani! Mogu da razumem novu BRACU, koja verovatno nisu dovoljo upucena u celu pricu, ali stare clanove i akcijase koji su se poveli za "novim vodjom" NE! Sta vam je bre ljudi, ja sam mislila da ste pristojni i pametni momci na osnovu svega sto sam do sada procitala i verujem da ste se zaneli i poveli za izvesnim primitivnim stavovima, ali pobogu nemojte sada kada se distancirate poricati da ste se spustili na vrlo nizak nivo i lose odreagovali. Sta zelite da postignete tako, sem da nas smatraju bandom? Mislim da na ovom forumu nema mesta za 1% ideje i stavove.

 

P.S. Ubedjena sam da zbog ovog mog posta nikada necu dobiti RESPECT!!! niti biti jedan od BRACE, i moram priznati da mi je jako drago zbog toga! ;D

 

Ne znam za tebe sestro ali meni je bilo EKSTREMNO mucno da gledam kako retos umalo obara Dakija, sece kao nenormalan, vozi preko pune, itd... Posto su skoro sve krivine bile nepregledne, bilo mi je jos gore da zamisljam sta se desava ispred mene kad ne mogu da vidim i onda... Izlazim iz krivine i vidim stoje motori oko kola. SAmo mi je proslo kroz glavu da neko nije oboren. I sta sad, treba da dodjem do retosa i mu se izvinim? Mnogo postujem BJB zajednicu i napore ljudi koji su ovo sve pokrenuli ali nikako se ne slazem sa tvojom konstatacijom da smo mi primitivni zbog toga sto smo uradili. Trebalo je da budes sa nama pa da vidis kako to sve lepo izgleda, voznja, sve po propisu, bas kako treba. I onda dodje neandertalac u pezou i proba sve to da srusi svojim bahatim ponasanjem. Dok ti TDM vozis u snovima, u realnosti ljudi ne hebu motoriste ni 2% tako daa... malo je preterana tvoja konstatacija da smo mi primitivni i huligani. A ako je to kako smo se poneli primitivno, onda mi je drago da sam primitivac, jer oni "civilizovani" ne bi tako postupili.

Hvala lepo  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12309 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Svi smo naviknuti na moralne postulate u svakodnevnom životu i striktno ih se pridržavamo.

Ali...

Zamislite kolonu ljudi na motorima, koji stalno gledaju ispred sebe i u retrovizore, pazeći svako na svakog da mu se nešto ne desi, bodreći samog sebe i sve ostale da izdrže na onoj hladnoći i magli. Svi su kao jedan.

Sve što remeti takvu harmoniju izaziva bes svakog normalnog čoveka, a još ako je neko iz društva životno ugrožen, barijere i postulati padaju, to je normalno ljudsko ponašanje - odbrana golog života i odbrana druga pored tebe koji je u istoj opasnosti.

 

ZAto se reagovalo kako se i reagovalo, čak mi se čini da su momci imali ogromne moralne kočnice, što je vrlo pohvalno i na svom mestu.

 

A tvojim postom search: "Lalajko, vrati se..." nisi mogla drugare gore da pljuneš, moje je iskreno mišljenje.

(Naravno, ne zbog našeg druga Lalajka, već na tvoju aluziju...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd

Lalajkoooooooooo, vrati se!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Vrag je odneo salu, a 1% momci su preuzeli kontrolu nad sajtom. Samo se prepust i prihvati promenei, manje ce da boli.

 

I da, dobrodosla na novi zli bjb forum.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

sve je vec receno, iz onoga sto smo mogli pre Pablove reakcije da procitamo, nimalo nije zvucalo opravdano bilo sta, ponajmanje prica o trojici motorista koji idu da mlate jednoga u kolima, pa mu se jos i smiluju posle vucenja za nos i samaranja samo.

 

Kada se prica iskompletira, zazvuci dovoljno drugacije da ne izgleda kao izivljavanje trojice nad jednim, i onda se moze stvar prihvatiti stalozenije i sa vise tonova prihvatanja pa delimicno i odobravanja jer smo mi svi dobro svesni kakvih sve ima u kolima i sta nam svakodbnevno rade. Doduse, retko bas namerno kao u ovom slucaju ali kada si oboren, ne znaci mnogo da li si oboren slucajno ili namerno.

 

Treba se braniti, Pablo samo ovde naglasava alternative te odbrane i to na osnovu sturih poluinformacija koje smo imali sa ove teme pre nego sto se rasplela prica posle tog njegovog osvrta na incident.

 

Na prethodnom putovanju bilo je i preticanja sa posledicama, srecom malih, ali kako izgleda onome ko cita ove sture informacije i pokusava da stekne sliku na osnovu te dve voznje i incidenata na njima?

 

Mozda je ovo i dobra prilika da se pokrenu neka pitanja organizovanije zastite u takvim prilikama, uskoro cemo imati izvesne mogucnosti po tom pitanju, pa je mozda i pravo vreme da prodiskutujemo o nekakvim standardima kada je u pitanju vid organizovane zastite motorista u slicnim prilikama, a da pritom svi imamo na umu ugled zajednice i moguce posledice, i to bas sa strane nase bezbednosti, uzrokovane narusavanjem tog ugleda.

 

Krv uzavri, tu nema sta da se prica i sta da se ne razume, desava se svima nama a posebno u takvim situacijama. Sada samo treba sagledati mogucnosti sta tada uraditi kad se to desi, naravno, posebno za slucaj da jesmo u grupi i da jesmo jaci onog momenta kada se cetvorotockas zaustavi. Sta tada?

 

Eto, licno bih voleo da povedemo i diskusiju o takvim stvarima i probamo da nadjemo nekakav standard u ponasanju i mehanizam kojim bismo ga podrzavali iza. Kada kazem mehanizam, pre sveha mislim na zakonske mogucnosti koje, kako sam vec napomenuo, mozda uskoro budemo imali u izvesnoj meri na raspolaganju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

Ja ni u kom slucaju ne opravdavam, divljaka u pomenutom automobilu, ali ako vi svoje postupke prilagodjavate njegovom mentalnom stanju, znaci da se spustate na njegov nivo. Postoji Krivicni zakonik i organi koje se bave izvrsavanjem istog. To je kraj mog offovanja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Kolko god to malo primitivno nekima zvuci, ja cu reci naglas,

TO, BRATE, Abdullah-e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Ja ni u kom slucaju ne opravdavam, divljaka u pomenutom automobilu, ali ako vi svoje postupke prilagodjavate njegovom mentalnom stanju, znaci da se spustate na njegov nivo. Postoji Krivicni zakonik i organi koje se bave izvrsavanjem istog. To je kraj mog offovanja!

 

Da, opet je sve to jako lepo iz topline i sigurnosti fotelje, medjutim iz perspektive puta izmedju Arandjelovca i Belanovice po hladnoci i magli, stvari se znatno menjaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2904 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Jeste da nisam bio u subotu na Rajcu, sto mi je strasno zao, ne zbog incidenta, nego svega ostalog, citajuci lep putopis i gledajuci jos lepse slike, pitam se, kako odosmo u off.

 

Vozim dugo, predugo, ali se i dalje osecam duboko povredjenim, iznerviranim i na prvom mestu ugrozenim, kad mi se neki kreten ponasa kao doticni gospodin u Peugeotu. Takvih uvek ima, na svakom koraku. Ne vidim nista lose, jos manje huliganski, ako se branim. Branim se kako mogu.

 

"Da li znas koliko ce se ostetiti ovaj buldozer ako predje preko tebe? Nimalo." -Daglas Adams, Vodic kroz galaksiju za autostopere.

 

Da drzim svoju putanju dok me neko sece, mogu ako sam u kolima. Ona ce se polupati, meni skoro nista. Ali, ako sam na motoru, onda je situacija mnogo drugacija. Onda sam ja u situaciji deteta kome cika od sto kila uzima sladoled. Zar niko ne bi takvom stao na put, pokusao da odbrani to poslovicno dete? Ko ne razume, cika je u autu, sladoled je moj zivot.

 

Ako neko na tebe krene silom, tvoja je obaveza da se branis. Ako se neko ne slaze, nek pomisli na milone Jevreja koji su stradali jer nisu umeli, mogli, stigli da se brane. Divne su hriscanske, okreni i drugi obraz, ko tebe kamenom ti njega hlebom....

 

Ko je citao celu storiju, videce da su se motoristi branili. Nista vise. Policija ne ceka da napravis nesto zbog prebrze voznje, nego ti odmah pise prijavu /da, takav je zakon, bas iz tog razloga, da ne bi nesto napravio/.

 

Na vreme je gospodinu "kolegi" objasnjeno da njegova voznja nekog ugrozava. Mozda je trebalo sacekati da se on jos malo opusti pa da, recimo, okrene auto i kaze "maco, gledaj sad kako skacu u jarak" pa krene u njih?

 

Te price o gradjanskom drustvu, policiji, o tome kako pravdu ne treba uzimati u svoje ruke, postujem, ispravne su, ali neprimenjive u svakoj situaciji i na svakom mestu. Takodje, one su primenljivije u nekom drugom drustvu, u kome onaj ko pravi problem zna da treba da se plasi zakona, a ne kao kod nas, gde se lokalci osecaju najmocnijima jer mu je kum u policiji /ili vec nesto slicno/.

 

Bojim se da su neke cinjenice u odgovorima, kritikama, izvrnute. Motoristi nisu nikog napali. Oni su se branili. Ako tako gledate na stvari, onda mozete da shvatite da je postupak motorista bio vise nego korektan. Niko nije izlomljen, izgazen, prebijen, unisten auto, silovan.... Samo su ljudi stitili sebe od nadobudnog, neizivljenog siledzije.

 

U ovoj prici, vozac kola je siledzija.

 

A sto kaze Pablo i Search, ono za izvinjavanje....Lici mi na:  Djura ce da ti oprosti sto te je tukao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Samo zamisli scenu koju bi verivatno pamtio za ceo zivot?

 

Dolazi 20ak BJB-ovaca u Vljevo. Parkira ispred firme gda su parkirani i plavi sluzbeni pezoovi. Odlaze u zgradu, nalaze doticnu licnost i svi zajedno u troglasu izgovaraju?

IZVINIIIII !!!!

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Moze , ali zasto samo 20-ak , malo je to ... treba da se okupi barem 200-300 bajkera i svako ponaosob da mu se izvini ... a znamo da izvinjenje bez piva je bezvredno ... e morace baja da popije svih 200-300 piva ...

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

A da se napravi pod forum za zle/zajebane/respect/ultra/turbo/brate/vhs/3praseta/gti/whatever/.... bajkere, da se ispucaju malo tamo, pa da nastavimo da se vozimo i družimo ko i pre  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: BEOGRAD <ZEMUN
  • Motocikl: KAMILA

eeee ovako dragi brate pablo ja inace po prirodi nisam incidentna osoba i ako radim kao obezbedjenje ali je lik licno mene tri puta a ponavljam TRI PUTA pokusao da obori i to namerno i to ce ti potvrditi svi ostali koji su bili u grupi ...dakija takodje ,vojina takodje i to otpozadi a da ne pricam o vuletu koji umalo nije stradao zbog budale koja je umislila da je mangup ...nakacio lik kajlu i misli da je uvatio boga za k..ac  obilazi nas na usponu ..celu kolonu na punoj liniji i to na isponu a od magle se nista ne vidi....pa sta sam trebao da radim da mu kazem hvala sto je hteo da me obori i to na 50km na sat ili mozda da ga izljubim i kazem mu hvala ti brate sto si zeleo da mi roknes bracu i mene i da nas sve zavijes u crno pa bi mozda sutra osvanuo post u crnoj hronici uopste te ne kapiram  brate pablo i veruj mi da mi je mucno kada se uopste setim scene i mojih izbecenih ociju dok sam gledao kako me lik izgurava sa puta u onoj vukoj..ini a dole  e pa do dole je long vay down eee da i izvini molim te sto smo branili gole zivote i izvinjavam se doticnom gospodinu iz pezoa 206 plave boje sa natpisom firme na njemu sto sam ga samo osamario i izvinjavam se i sto ga je boki vukao za nos i sto se brat vule izdrao na njega i da drago mi je sto smo postupili ovako kako smo postupili i da zao mi je sto smo pokvarili imidz koji ste ti i ostala braca gradila godinama,ali mi je mnogo drago sto je prosao ovako kako je prosao i smatram da ce mu ovo biti lekcija za nauk i da ce sledeci put dobro razmisliti kada bude pokusao nekoga da ubije sa autom i da ce se setiti kako je mogao da prodje a nije i to zahvaljujuci nasoj prisebnosti....pa ja sam prvi mogao svasta da mu radim ali nisam vec je dobio samo jednu vaspitnu i mislim iu da mu je i to bilo dosta a ko zna mozda  bi po tebi bolje bilo da smo se lepo svi poredjali kao kegle pa da nas on lepo razbaca po vrletima rajca sa svojiom ubilackom spravom na cetiri tocka!!!jos jednom massive respect za svu bracu koja su bila sa nama i na ovoj turi i ne nisam bajker od juce vec vozim 19 godina i za 19 godina voznje jos nbisam naleteo na ovakvog idiota sa ubilackim namerama i zamolio bih one koji nisu bili tamo da ne komkentarisu kako bi oni postupili u datoj situaciji jer svaka strana price sadrzi dve strane medalje tako da nemojte davati sud o onome u cemu niste ucestvovali !!!!a sada me slobodno banujte ako hocete!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: BEOGRAD <ZEMUN
  • Motocikl: KAMILA

eeee i da strasnoi volem ratluk i dakijeve bananice ;Di izvinjavam se braci za  promaseno skretanje ali bila je magla  a i ja nisam bio vodja puta ovog puta i stvarno nisam znao gde je skretanje jer sam bio na zacelju kolone a i magla prokleta magla  sorry  ipak sam vas sacekao i nisam hteo da jedem bez vas !!!!a 9i da se nisu ostali vratili po vuleta foresta i mene verovatno bi jos bili na rajcu u onoj magli i dogovarali se sa jetijem oko klope neke mislim da li bi mu mi bili vecera ili sta vec!!!hahahaa ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

 

A tvojim postom search: "Lalajko, vrati se..." nisi mogla drugare gore da pljuneš, moje je iskreno mišljenje.

(Naravno, ne zbog našeg druga Lalajka, već na tvoju aluziju...)

Postovani kolega Arakise, zar ste zabodavili da:

 

" KO SA DECOM SPAVA TAJ SE POPISAN PROBUDI"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: BEOGRAD <ZEMUN
  • Motocikl: KAMILA

Ja ni u kom slucaju ne opravdavam, divljaka u pomenutom automobilu, ali ako vi svoje postupke prilagodjavate njegovom mentalnom stanju, znaci da se spustate na njegov nivo. Postoji Krivicni zakonik i organi koje se bave izvrsavanjem istog. To je kraj mog offovanja!

eee da i u snovima ti vozis tdm a i u snovima su livade od cokolade autobusi su od marmelade u snovima svako radi ono sta hoce u snovima raste svako voce i u snovima mozda i ovaj lik nije pokusao da ubije neke od nas i mozda ali samo mozda u snovima bi postupio drugacije i da sto ti kaze brat vojin bolje se prepusti  nova vremena tek dolaze pozdrav od nas 1 posto  nazovi zlih bajkera posto nas takvima smatras!! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Drugari, hajde da spustimo loptu malo. Iz postova koje sam citao pre nego sto sam se javio u ovoj temi sam shvatio da ste lika isprebijali i nastavili dalje. To meni uopste nije prijatno zvucalo. Ono sto sada citam i cujem mi se vec mnogo vise svidja. Jedino sto bih tu dodao je teranje stvari do kraja, tj. zvanje policije sa lica mesta.

 

Inace, ne moram da svemu licno prisustvujem da bih imao pravo da o tome pricam. Pogotovo ako to ima bilo kakve veze sa nasom zajednicom. Ako me pitate zasto, recicu vam da je to zato sto moje ime stoji potpisano na svim dokumentima koje smo predavali policiji, opstinama i drugim organizacijama koje su ucestvovale u nasim akcijama. To znaci da dobar deo odgovornosti imam nad imidzom nase BJB organizacije.

 

Mislim da je pouka koju treba da izvucemo iz ove price je da u svakoj situaciji, ma koliko mucna bila, treba da zadrzimo dostojanstvo koje nas krasi i da malo vise koristimo Policiju za ono za sta je i placamo nasim porezima. Neko te isece? 'Povuces' ga za nos i pozoves policiju da prijavis pokusaj ubistva. Nikako da ga isprebijas i odes... Ovo prvo jos i nekako ima smisla ako se ne ode sa lica mesta. Mene licno kad bi neko pokusao da ubije, ne bih izdrzao da mu 'precutim', ali bih ga jurio drzavom i policijom koliko god da mogu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: BEOGRAD <ZEMUN
  • Motocikl: KAMILA

ok ajde spustili smo loptu imas pravo brate pablo ali to bi imalo smisla da zivimo u pravnoj drzavi i tu se slazem sa tobom  ali dokle god ovo ne bude pravno uredjena drzava  branicemo se onako kako nam situacija dozvoljava i lik nije bio isprebijan vec povucen za nos ,osamaren od strane mene i upozoren od strane mene i ostalih da je debil koji je pokusao da nas ubije i na kraju je pusten  ziv i zdrav  i smatram da smo postupili izuzetno korektno i ispravno sa obzirom na date okolnosti u koje je on nas postavio!niko nije ni jednog trenutka blatio bjbikers organizaciju cak sta vise gde god smo prosli bili smo za ugled i respect i svi su nam se obradovali i  svi su nas pozdravljali cak sta vise osecali smo se jako ponosno sto smo clanovi ove zajednice i naseg medjusobnog bratstva!!i naravno!!!LET THERE BE BROTHERHOOD!!! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Ako je Bane divljak onda mislim stvarno...  I trebali ste da ga kvrcnete... samo mi je žao što niste malo više..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

E ovako.

Procitao sam sve sto ste pisali od mog poslednjeg posta. U neke ljude sam se razocarao, a neke cenim jos vise.

Sve u svemu. Mislim da pezoista nije vredan paznje i pomena. Bar meni.

Ja sam eto prvi put vozio motor po magli... Meni je to vaznije, oslobodio sam se nekog "straha".

Ono sto je meni vazno je da smo se lepo provozali, procaskali.

Kako nemam full opremu... sprzao sam se jako.

stoga samo par slika iz kafane.

 

@Daki kaci brate slike!!!

 

post-4280-12879008632172_thumb.jpg

post-4280-12879008632715_thumb.jpg

post-4280-12879008633252_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja