Jump to content

Moto Zajednica

Elektricni maksi skuter - Vectrix

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Nakon kineskih i slicnih skrnavih elektricnih skutera, konacno se pojavilo nesto malo ozbiljnije.

Veoma dobre performanse, i autonomija za ovakav tip dvotockasa.

Za urbanu eksploataciju mislim da je odlicno resenje, i da ima potencijal da privuce ljude iz vise razloga, ali da ne duzim preterano.

Sta vi mislite o ovome?

http://www.youtube.com/watch?v=NI8k0c9diyE&NR=1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Nešto ne čuh kolika mu je autonomija sa punim akumulatorima?

Baterije su Niklkadmijumske cije je punjenje elektronski regulisano. Potrebno je oko dva do dva i po sata u zavisnosti od atmosferskih uslova da se napune na oko 80% kapaciteta. Ugradjen elektromotor je snage 21kw, za one koje su slabije upuceni, moglo bi se spomenuti da elektromotor nezavisno od broja obrtaja isporucuje maksimalan obrtni momenat (uz zanemarljiva odstupanja), pa je ubrzanje veoma dobro i ne poseduje prenosne odnose ili variomat, vec broj obrtaja motora u direktnoj proporciji sa obrtajima zadnjeg tocka.

Posto je skuter prvenstveno zamisljen za gradsku i prigradsku voznju, performanse su vise nego dovoljne, narocito ako se ima na umu, da je u pitanju proizvod za sirok spektar kupaca. Dakle od 0-50kmh mu je potrebno oko 3.8s, a do 80kmh stize za nesto vise od 6s, uz maksimalnu brzinu od oko 100kmh. Autonomija je izmedju 60km i 100km, u zavisnosti od stila voznje, mada celnici fabrike priznaju da vecina kupaca prelazi minimalnu kilometrazu, jer ga dobro  ganjaju. ;D

 

Servisni intervali ne postoje, i svo odrzavanje se svodi na dijagnosticku proveru koja se vrsi jednom godisnje.

Prakticno jedini potrosni materijal osim guma su kocione plocice, ali zahvaljujuci regenerativnom kocenju motorom, koje na taj nacin dopunjuju akumulator i obavlja se okretanjem rucice gasa u nazad, kocnice sluze prakticno samo za kriticne situacije. Na nacin kocenja motorom se aktivira voznja u rikverc, koji postoji da bi olaksala manevrisanje skuterom od nekih 210-220kg.

 

Osim o kocionim plocicama stvar o kojoj treba razmisliti su i zamena baterija, cija trajnost bi prema obecanjima proizvodjaca trebala da bude oko 10 godina.

 

Ova firma se bavi proucavanjem i konstruisanjem elektricnih vozila pocevsi od 1996 godine, ali je tek 2008 bila adekvatna za predstavljanje njihovog prvog elektricnog modela. Trenutno se fabrika bavi ispitivanjem novog tipa baterija koji bi u sledecim modelima omogucile manju tezinu, veci kapacitet i kao posledicu vecu autonomiju ili povecanje snage.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Ludilo..A neka..Barem se ne zagadjuje atmosfera...A malo mi lici ovako s'preda na hayabusu, ima ovaj far i tako....  :)

Ma daj covece, ti i ta hayabusa, to je skuter!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Ludilo..A neka..Barem se ne zagadjuje atmosfera...A malo mi lici ovako s'preda na hayabusu, ima ovaj far i tako....  :)

 

Nemoj se naci uvredjen ali dosadio si vise sa tom hayabusom. Ima jos motora na ovom svetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

xD  ;D  Aih pa kada sam aj spomenuo busu na forumu ?Nikad....Salim se, a dobro, lici mi pa sam rekao..sta sad...A busa je meni najlepsi motor na svetu !  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Elem,

 

skoro sam gledao emisiju gde se pominjao Vectrix skuter koji ima prihvatljive karakteristike, radi na struju (sto znaci ne registruje se  ;D )

 

http://www.vectrix.com/

 

s_jwo-108.jpg

 

puni se za 2,5 sata (80%) sa kojim moze da pređe do 80km... moze da bude vrlo interesantno...

 

post-5313-1287908184112_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

Jel mogu baterije da se izvade pa da se ponesu kuci da se dopune?

Pazi sad dodjem na posao ponesem baterije i o firminom trosku napunim.Kao da imam sluzbeni motor

a svi znamo koji je motor najbolji....

Koliko para,gde moze da se uzm e?Ja sam video da Hrvati petljaju sa takvim vozilima al opet nista konkretno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

mene odusevljava vreme punjenja jos kad bi sa tim punjenjem mogao da pređe 150km to je to za grad ;)

 

24 konjske snage, to korektni ide... hmmmmm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

mene odusevljava vreme punjenja jos kad bi sa tim punjenjem mogao da pređe 150km to je to za grad ;)

 

24 konjske snage, to korektni ide... hmmmmm

 

Nece ti se svidjeti kada procitas cijenu  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ništa čekamo onda da kinezi iskopiraju tehniku  ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Halo Bing, kako brat?  ;D ;D

 

http://www.motorcyclistonline.com/2009/vectrix/vx/prices/05/index.html

 

2009 VX Submodels   MSRP       Destination Total

2009 Vectrix VX 1   $10,495               N/A       $10,495

2009 Vectrix VX -1E   $8,495               N/A    $8,495

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja